Skocz do zawartości
bartos38

Xiaomi mi5 - jak wgrać TWRP, Root ,Xposed

Rekomendowane odpowiedzi

bartos38

Tak jak w temacie opiszę wam procedurę wgrania twrp, roota i xposed co potrzebujemy

1. ODBLOKOWANY BOOTLOADER niestety jak to zrobić tego nie opiszę procedura nie jest prosta i wymaga poświęcenia dużo czasu musicie poszukać sami na internecie

Kto już ma odblokowany bootloader zaczynamy.Przed całą procedurą kto ma windows 10 trzeba wyłączyć weryfikacje podpisów cyfrowych sterowników jak to zrobić poszukajcie w internecie, po tym zabiegu podłączcie telefon do komputera z opcja włączonego dubingowania usb i poczekajcie aż zainstalują się sterowniki teraz idziemy dalej

2. pobieramy paczuszkę zip jest tam

https://drive.google.com/file/d/0ByTSD8EV5eCQaEFFemdxSEJzb0E/view?usp=sharing

-minimal-adb_fastboot

-program do uzyskania sterowników PdaNetA4180

-TWRP-recovery-gemini-test.img

-BETA-SuperSu-v2.71

-Xposedinstaler_3.0_alpha4_3.apk aplikacja

-Xposed-v86-sdk23-arm64-MIUI-edition

-xposed uninistaller

-update-unSu

ETAP pierwszy instalacja TWRP

1.Instalujemy minimal adb fastboot

2.Uruchamiamy program PdaNet i wyszukujemy sterowników

3.Jak mamy już zrobiony punkt 1 i 2 wchodzimy do Ten komputer(C:)-Pliki programów (x86)-szukamy folderu Minimal ADB and Fastboot otwieramy i kopiujemy do tego folderu TWRP-recovery-gemini-test 

Podłączamy telefon uruchamiamy aplikacje MAF32 pojawi nam się terminal wpisujemy komendy

-adb devices zerkamy na telefon wyskoczy monit o podłączeniu z telefonem zatwierdzamy

-jeszcze raz wpisujemy adb devices dla pewności powinien ukazać się nam ID

-teraz wpisujemy adb reboot bootloader, zatwierdzamy telefon wejdzie w tryb bootloadera

- fastboot flash recovery TWRP-recovery-gemini-test.img

-czekamy chwilkę aż się wgra wpisujemy adb reboot

mamy wgrane twrp  (ZALECANE przed wgraniem supersu i xposed zrobić pełną kpie systemu w TWRP)  teraz kopiujemy do telefonu pam.wewnętrzna pliki: beta superSu,xposed installer,xposed v86,xposed uninstaller, update unSu 

ETAP drugi instalacja SuperSu

Wyłączamy telefon naciskamy volume + i pover trzymamy aż telefon za wibruje i puszczamy jesteśmy w twrp przestawiamy godzinę w ustawieniach na nasz region miasto Berlin wracamy klikamy Instal i szukamy pliku BETA SuperSu i flash teraz reboot now

Po restarcie wchodzimy do sklepu google play i robimy aktualizacje superSu otwieramy i instalujemy uruchamiamy ponownie telefon

ETAP trzeci instalacja Xposed v.86

Teraz instalujemy aplikacje xposed instaler 3.0 alpha po instalacji wyłączamy telefon i ponownie wchodzimy w twrp klikamy na install szukamy Xposed v86 sdk23 i flash po instalacji klikamy reboot now

I to już wszystko cieszymy się modułami w związku z tym że Xiaomi mi5 żyje swoim życiem robicie to na własną odpowiedzialność

Proszę Moderatora jeżeli trzeba coś dodać lup poprawić o sugestie albo poprawienie wątku jest dość obszerny i mogłem coś opuścić 

Uwaga po aktualizacji do androida 7.0 wgranie najnowszego TWRP na wersji global dev i global stable powoduje bootlopa (na chwilę obecną) ten poradnik dotyczy romów które posiadają androida 6.0

Edytowane przez bartos38
    Dodałem prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

1. na win 8 również trzeba wyłączyć podpisywanie sterowników

2. Supersu 2.78 jest najnowsze

3. tu jak odblokować bootloader http://forum.android.com.pl/topic/298064-odblokowywanie-bootloadera-w-telefonach-xiaomi/#comment-4838856

a tak wogóle to bardzo skomplikowana ta procedura. Wystarczy wgrać ten rom https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636006357 miflashem i masz już twrp i dograć tylko supersu i xposed przez twrp, 15  minut zabawy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

No tak, tak też można ja chciałem opisać jak wgrać na globalu nie wgrywając innego romu, wgrywanie miflashem też nie jest proste, supersu i tak się zaktualizuje po wejściu do sklepu podałem ten bo sam go wgrywałem i jest pewny ale fajnie że jest druga metoda do wyboru

Edytowane przez bartos38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zrobiłem zgodnie z poradnikiem.

1. bootloader odblokowany

2. cała procedura przebiega poprawnie sterowniki ok , instaluje twrp , widać w konsoli że program flashuje pliki :

Spoiler

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot flash recovery TWRP-rec
    overy-gemini-test.img
    target reported max download size of 536870912 bytes
    sending 'recovery' (25756 KB)...
    OKAY [  0.581s]
    writing 'recovery'...
    OKAY [  0.148s]
    finished. total time: 0.732s

Jednak nie mogę z poziomu konsoli uruchomić telefonu ( który jest w trybie fastboot ) ponownie tą komendą : adb reboot wyskakuje mi komunikat error: device '<null>' not found

Odpinam telefon od kabla, uruchamiam ponownie wszystko śmiga, jednak twrp nie do końca ponieważ:

- wchodząc przez updater'a do trybu recovery wchodzę nie do twrp a do mirecovery z tymi 3 opcjami ( to nie jest to o co mi chodziło )

- klawiszami nie wiem jak można wejść ( kombinacja vol- + power wchodzi do trybu fastboot ) 

Co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@Jaszczomp21 inne twrp zainstaluj. Nie najnowsze tylko poprzednie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

W tym dziale mam poradnik jak wgrać Xiaomi.eu po raz pierwszy na mi5 i od razu jest w tym twrp. Ja zawsze tak robię jak tam napisałem i jest to najszybszy sposób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie mam lekki problem, mianowicie wgrałem TWRP 

z poziomu konsoli uruchamiam TWRP komendą 

fastboot boot twrp-3.1.0-1-gemini.img

wszystko działa w samym TWRP jednak telefon zawiesza mi się na logu MI (przy restarcie) , czy to jest normalne że musi się dłużej uruchomić ?

Czy muszę już wgrywać rom czysty od nowa ?

Edytowane przez Jaszczomp21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

wgrywasz na globalu czy xiaomi,eu? na globalu to normalne bo twrp z globalem się nie lubi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

był global.

niestety wszystko szło gładko do momentu uruchomienia ponownie telefonu , wtedy telefon złapał bootlopa 

Wróciłem za pomocą miflash do global dev najnowszego.

Nie polecam wgrywac twrp na globalu. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam odblokowany bootloader, wgrane twrp, wgrane MIUI Polska 7.4.20 ale za chiny nie mogę zrobić roota. Flashuję paczkę SuperSU v2.68, niby wszystko przebiega pomyślnie, ale po uruchomieniu telefonu nie widać SuperSU. Instalowałem SuperSU z marketu ale niczego to nie zmienia. W czym tkwi problem?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi