Skocz do zawartości
diablo1793

Nie można odblokować bootloader

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odblokowaniem bootloader w moim xiaomi redmi note 3 pro (snapdragon 650).

16.10 napisałem prośbę o pozwolenie, a 17.10 już dostałem zgode na odblokowanie. Ale do dziś nie mogę odblokować bo dostaje komunikat, że na telefonie widnieje inne konto, jak to na którym została mi przyznana zgoda.

Moja wersja aktualnie wgranego oprogramowania to MIUI Global 8.0.5.0(LHOMIDG). Próbuje wgrać MIFLASH'em wersje dev 6.10.13, lecz nie moge bo mam zablokowany bootloader.

Próbuje z poziomu telefonu zainstalować z pliku .zip zarówno wersje dev 6.10.13 jak i stable V7.3.7.0.LHOMIDD, lecz dostaje komunikat, że nie można zweryfikować pliku aktualizacji.

W mi pc suite też nie mogę flashować, zresztą nawet nie moge tam zrobić backup. Jedyne co mnie zastanawia to to, że tam jako najaktualniejszą wersje wyświetla mi 8.0.1.0.
Z trybu recovery nie jestem nic w stanie zrobić, bo nie ma recovery, wyświetla się tylko telefonik z kabelkiem.

Może ktoś ma jeszcze jakieś podpowiedzi co mógłbym zrobić?

Edytowane przez bergmen
prefix, tagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napisałeś nic o koncie Mi. Czy aby na pewno zalogowałeś się na telefonie na to samo konto, które masz na miui.eu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście jak najbardziej to samo konto, sprawdzałem kilka razy i logowałem się no nowo w telefonie ze dwa razy żeby wykluczyć to.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
patrikos23

aby odblokować bootloader to musisz mieć również rom  global DEV.  lub  CHINA DEV i może tu tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siedziłem do późnych godzin nocnych i udało mi się rozwiązać ten problem. Opisze rozwiążanie bo może komuś sie jeszcze przyda.

Dev'a nie mogłem wgrać z poziomu telefonu bo próbowałem przejśc z stable 8.0.5.0 od razu do najnowszego (na oficjalnej stronie miui) dev 6.10.13. 

Natomiast trzeba było najpierw zainstalować dev 6.8.18. Gdyż z tego co znalazłem na stable miałem andka 5.1.1 i nie mogłem przejść na dev z andkiem 6.0.1. Trzeba wgrać najpierw ostatniego dev'a z andkiem 5.1.1 i dopiero można zainstalować najnowszego.

Wszystko można zrobić z poziomu telefonu i apikacji od aktualizacji. 

No a jak już mam dev to bez problemu ściągnąłem bootloader.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@diablo1793 mógłbyś podrzucić linka z dev'em 6.8.18? Bo jakoś szukam i znaleźć nie mogę, a niestety borykam się też z problemem opisanym w temacie. Za pomoc z góry dzięki :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi