Skocz do zawartości
Blackeed

Zakup nowego oryginalnego kabla USB

Rekomendowane odpowiedzi

@Blackeed

Nie musisz mieć oryginalnego przewodu, żeby ci ładowało poprawnie i szybko. Ja mam zwykły przewód który miałem przy TV i nie widać różnicy w ładowaniu na oryginale czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przewody Samsunga to jest jakiś totalny szrot !!! Wiem co mówię bo zrobiłem dokładny test. Do zakupu nowego kabla skłonił nie fakt, że najpierw padł mi kabel od Galaxy Tab S, którym ładowałem tablet jak również telefon Galaxy S4, a później S6. Przyszedł wiec czas na kabel od S6, który też szybko zakończył swój żywot, podobnie jak poprzedni od Tab S. Objawem w obu przypadkach był właśnie bardzo długi czas ładowania telefonu. Standardowo do ładowania używam ładowarki od Galaxy Tab S (5.3V/2A), sporadycznie jak potrzebuje szybko naładować telefon Galaxy S6, to wtedy ładuje oryginalną ładowarką obsługującą technologie Quick Charge 2.0 :) Ogólnie odkąd zacząłem używać oryginalnego kabla od S6, tablet Galaxy Tab S ładował się wolniej niż wcześniej na oryginalnym kablu od Tab S, ale nie był to dla mnie jakiś problem. Dopiero jak czas ładowania tabletu wydłużył się do ponad 6h, postanowiłem zainwestować w nowy kabel USB. Z racji tego, że korzystałem z dwóch urządzeń Samsunga, wybór padł na oryginalny kabel USB Samsung EP-D925UW (dedykowany to urządzeń Galaxy S6), zakupiony w hurtowni sprzętu MAGBOSS - http://allegro.pl/oryg-kabel-usb-ep-dg925uw-samsung-galaxy-s6-i6664968999.html
    W miedzy czasie w chinach zakupiłem dla córki telefon Xiaomi Mi Max. Nowy kabel USB Samsunga dotarł i jakie było moje zdziwienie, że tablet Galaxy Tab S wcale szybko się nie ładuje. Nie było to ponad 6h jak na uwalonym starym kablu, ale nie było też tyle co kiedyś, na sprawnym oryginalnym fabrycznym kablu. Postanowiłem więc zainwestować w taki prosty miernik: http://allegro.pl/ak306a-miernik-tester-napiecia-pradu-ladowania-usb-i6371127083.html i wszystko stało się jasne, a dokładnie to że przewody Samsunga to jest totalne badziewie.
    Zrobiłem szybki test. Telefon Samsung Galaxy S6 ze stanem barterii ok 20% i oryginalna ładowarka od Samsung Galaxy Tab S (5.3V2A). Wszystkie testy były robione na wyłączonym ekranie.

1.  Nowy, świeżo kupiony oryginalny kabel USB Samsung EP-D925UW:

Spoiler

62e11332d7309ba5.jpg

2. Stary wysłużony kabel USB od Galaxy S3, używany kilka lat:

Spoiler

d19821920f907757.jpg

Na tablecie Galaxy Tab S było podobnie. Nowy kabel Samsung - 0,85A, stary kabel Samsung od S3 - 1,73A.

Ale jakie było moje zdziwienie gdy wreszcie dotarł z chin telefon Xiaomi Mi Max. Podłączyłem taki sam zestaw testowy, stan baterii również 20%. Prąd ładowania na nowym kablu Samsunga: 0,6A !!! Na starym kablu od S3: 1,5A. Zamieniłem więc ładowarkę, na oryginalna Xiaomi dołączoną do telefonu (5V/2A). Nowy kabel Samsung: 0,5A, stary kabel od S3: 1.68A. Podłączyłem zatem jeszcze oryginalny kabel USB dołączony do telefonu Xiaomi, ładowarka Xiaomi, kabel USB Xiaomi: 1,98A, a przy ładowarce Samsung (5.3V/2A) i kablu USB Xiaomi: 1,97A !!! Wykonałem jeszcze test na oryginalnej ładowarce od S6 i telefonie Galaxy S6 z wyłączonym szybkim ładowaniem (ekran oczywiście tak jak wcześniej również wyłączony). Nowy kabel USB Samsung: 0,94A, stary kabel USB od S3: 1,45A, nowy kabel USB od Xiaomi: 1,84A !!!

Wnioski chyba nasuwają się same. Jakość kabli Samsung jest straszna. Jest to badziew pierwszego sortu, więc jeśli chcecie, aby Wasze telefony ładowały się szybko, zainwestujcie kilkanaście zł w kable USB innych producentów.

Edytowane przez todomnie28
    Poprawa literówek
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze dzisiaj wykonałem szybki test. Tablet Samsung Galaxy Tab S 8.4" LTE (SM-T705), stan baterii: 15%, dołączona do zestawu ładowarka Samsung (5.3V/2A).

Spoiler

41bfa624835e7260.jpg

1.  Nowy, świeżo kupiony oryginalny kabel USB Samsung EP-D925UW.

2.  Stary wysłużony kabel USB od Galaxy S3, używany kilka lat.

3. Nowy kabel USB dołączony do telefonu Xiaomi Mi Max.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adeq4

Potwierdzam przedmówcę. Moje testy (oryg. ładowarka z s6 edge+ z fast charge, telefon ustawiony na wolne ładowanie):

1. kabel dołączony do telefonu - 0.47A

2. kabel dołączony do ładowarki samochodowej oryginalnej samsunga z fast charge (dłuższy i grubszy od kabla z ład. sieciowej ) - 1.78A

3. stary 10cm kabel z nokii - 0.5A

4. kabel za 10zł z pepco (różowy :P) - 1.62A

Dodam jeszcze, że jeśli włączę szybkie ładowanie w telefonie to na oryg kablu sieciowym samsunga przy napięciu 7.5V prąd ładowania wynosi ok 1.45A

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy szybkim lądowaniu QC 2.0 napięcie powinno wynosić ok. 9V. U ciebie jest ono sporo mniejsze prawdopodobnie przez badziewny kabel Samsunga dołączony do S6 Edge+. Sprawdź jakie napięcie będzie na kablu z Pepco i na tym dołączonym do ładowarki samochodowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adeq4

Też sprawdzałem - 7.5V na innych kablach, dwóch ładowarkach qc i dwóch s6. A wydaje mi się, że kiedyś jak sprawdzałem to było 9V, tak jak napisane jest na ładowarce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza sie wystarczy stary kabel wyprostować i ładuje ok i nie ma komunikatu o wolnym ładowaniu :) Ja kuliłem inny kabel biały tyle że grubszy i wszystko działa idealnie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi