Skocz do zawartości
Sid Gotama

Usuwanie śmieci czyli Google indic keyboard i input

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wreszcie zdecydowałem się zrobić roota, jakoś by tego roota wykorzystać.
    W systemie jest troszkę... śmieci, czyli aplikacji z których nigdy nie będę korzystał i nie są mi one do niczego potrzebne.
    Piszę tu o Google indic keyboard, google japanese input, Pinyin itp. nie wiem skąd one się wzięły, może jakoś to zainstalowałem, co prawda jakoś szczególnie mi one nie przeszkadzają ale dość mocno irytują (bo są) i może za chwilę pojawią się następne typu rusjan czy chinese...
    Można to jakoś usunąć i czy to będzie bezpieczne?
    Więcej śmieci chyba nie ma, bo system jest w miarę czysty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Możesz usunąć np. aplikacją Titanium Backup, najlepiej robiąc wcześniej ich kopię, jakby się zaczęły problemy to przywrócisz.
    Albo bez kopii np. Root Uninstaller'em.

Nie polecam ręcznie (Menedżerem Plików przejść do /system/app i/lub /system/priv-app i usuwać foldery, bo dane aplikacji pozostaną).

I nie, nie dogrywałeś ich. One są częścią systemu, dlatego nie da się ich usunąć poprzez Ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- Czy za pomocą Titanium Backup da się zrobić backup na zewnątrz to znaczy zawartość karty sd na dysk PC. Chodzi mi o to by w razie wymiany karty na inną nie musieć znowu się z tym wszystkim babrać.

- Przed wgraniem nowego roomu, karnela czy czegoś tam również zalecany jest backup ale w tym wypadku chodzi chyba raczej o backup całości?

Niestety nic na ten temat znaleźć nie mogę, jakieś fragmenty ale nic co by było związłym opisem.

Czy powyższe da się zrobić wersją free?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

- Robisz kopię albo do Pamięci, albo na kartę. Możesz później tę kopię przenieść na komputer, czy inną pamięć (cóż Play wspiera OTG). a sama aplikacja wspiera synchronizację z chmurą (MyTi.cloud, Dropbox, Box i Google Drive).

- Tak. O backup w Recovery, aby w razie problemów z nowym Romem mieć opcję powrotu do w pełni działającego starego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi