Skocz do zawartości
Johnny69

Galaxy A5 (2016) - wielkie podsumowanie - spostrzeżenia po kilkumiesięcznym użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

enesas

@Goldi01
Zle zrozumiales. Odpowiedz mi, czy telefon np. ze snapdragonem 808 i 4GB RAM bedzie smigal plynniej od tego z 6GB? Nie. W przypadku Cpu A5 2gb starcza spokojnie.
Po co komuś 3,4,5,6gb ram jak procesor w pewnym momencie sie zadławi?
Fakt, przy 3gb byloby idealnie, ale przecież coś trzeba zmienic w wersji 2017 co nie?

TapTap z A5 2016

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Flyagaric

Przede wszystkim - najczęściej są nim rozczarowane osoby, które można zaklasyfikować jako heavy userów. Takie osoby zawsze będą niezadowolone, bo ten fon zwyczajnie nie ma wystarczająco mocy i pomimo (pozornie) wysokiej ceny startowej, Samsung zawsze pozycjonował go jako porządnie wykonanego i wyposażonego średniaka, ale niedostatki mocy przerobowych nigdy nie były tajemnicą. Stąd biorą się uwagi jak kolegi @S5Fan , że raczej brałby teraz S7. Przecież porównywanie A5 do flagowców nie ma kompletnie sensu - ten fon nigdy nie aspirował tak wysoko. Jako, że flagowcem nie jest i startował z ceny o połowę niższej (choć i tak wysokiej), to i  nie ma tylu bejerów co flagowce. Obiektywnie trza jednak stwierdzić, że jest zadziwiająco dobrze wykonany i zaprojektowany jak na średniaka.

Mnie 2GB wystarcza i szukałem podobnego fona właśnie ze względu na to, że nie jestem heavy userem i, że nie potrafiłbym sobie ekonomicznie zracjonalizować kupna np. S7 (S6 nigdy bym nie wybrał ze względu na baterię). Nigdy mi się mocno nie nagrzał, ale też nigdy nie próbowałem na nim wymagającej gry 3D - jak szukałem fona, to już wiedziałem, że nie będę ich odpalał. Gotowy byłem wydać trochę więcej na fona, ale chciałem, żeby był to bardzo porządny średniak i z możliwie najlepszym aparatem.

Z wad - czytnik opuszków nie jest za fajny. Stwierdzi to każdy kto miał okazję używać telefonów Huawei - to jest niebo, a ziemia.

Problemy aparatu z ostrzeniem z bliska faktycznie mogą irytować, ale u mnie to na tyle nieczęste sytuacje, że nie muszę rwać włosów. Jak ktoś lubi się bawić w zbliżenia kwiatków i owadów, to raczej mu to dopiecze. Poza tym, to warto dodać, że chyba nie ma innego fona, który można już dostać poniżej 1000pln, i który miałby tak dobry aparat.

Filmy na YT 1080p, to jest fakt. Było tak na 5.1.1, jest tak na 6.0. Zauważyłem, że zdarza się jak mam obciążony net. Nigdy mi się w pracy nie zdarzyło, najczęściej w autobusie. Co ciekawe, jak wymusić 720p i następuje obciążenie netu, to teraz fon zdegraduje sam jakość i rozdzielczość, a w 1080p tego nie robi i freezuje video. Dziwny bug.

Artefakty na niskiej jasności - coś czego sam nigdy nie zauważyłem. Zacząłem to dostrzegać po eksperymentach, po info tutaj. Nic przy czym bym się na dłużej zatrzymał. Raczej cecha AMOLEDów.

HOME mam spasowany idealnie, ale kilka uwag na ten temat już było, więc to raczej nie jest wymysł.Szparek, w które wchodzi kurz też nie mam, więc jak ktoś kupuje fona od osoby przedłużającej kontrakt, to polecam dokładnie obejrzeć egzemplarz. Kupując zafoliowanego boxa, właściwie bierzemy kota w worku. Nie sądzę jednak, żeby były to poważne kwestie i zakładam, że tolerancja dla takich usterek nie jest większa niż u innych producentów.

Problemu z wibracjami nie doświadczyłem jeszcze.
Nie doświadczyłem też zauważalnego ogólnego spadku pracy - jak napisane w otwierającym poście. Używam od kwietnia. Wpływ na to ma pewnie fakt, że nie używam komunikatorów-kobył, nie dostały więc szansy zamulić mego sysa.

Nie potwierdzam żadnych problemów z WiFi - u mnie działa znakomicie.

Z zauważalnych czkawek - miewałem przycinki w mało wymagającej grze 'Buble Bust!' na Andku 5.1.1. Jednak od przesiadki na 6.0 nie powtórzyło się to nigdy. Zdarzają cię mikro przycinki przy przewijaniu dłuższych list - nie kontakty, ale naprawdę długi wątek w SMSach, itp. Nie jest to jednak nic irytującego.

@Johnny69 Meizu MX5 nie jest ideałem, trafił ci się dobry egzemplarz. Jest wyraźnie mniej udany niż MX4. Wątki o nim pełne są problemów i wygląda, że okazał się też sporo mniej trwały od MX4, bo po czasie się sporo zaczęło pokazywać. O ile pamiętam, to cena z oficjalnej polskiej dystrybucji też nie wynosiła 999, a sporo więcej.

Edytowane przez Flyagaric
  • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ramzex

Poza tym, za jakieś 1.5 roku będzie do wyboru do koloru customów, gdyż gwarancje będą się kończyć i na 100% powstanie jakiś stabilny CM lub port chociażby z S7 czy N7, i te 2GB RAMu i wydajność Snapa 617 (porównywalnego ze snapem 800) nie będzie już taka straszna :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda ze go nie będę już miał za półtora roku..

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Flyagaric
8 godzin temu, Ramzex napisał:

Poza tym, za jakieś 1.5 roku będzie do wyboru do koloru customów, gdyż gwarancje będą się kończyć i na 100% powstanie jakiś stabilny CM lub port chociażby z S7 czy N7, i te 2GB RAMu i wydajność Snapa 617 (porównywalnego ze snapem 800) nie będzie już taka straszna :)

Ale my nie mamy tego Snapa - on jest montowany tylko w wersjach US. U nas jest Exynoss.

@christoferos

Wiesz już na co chcesz zmienić? Co robisz z tym sprzedajesz, idzie gdzieś do rodziny?
Jak bym zmieniał, to szukałbym pewnie czegoś na Snapie 625/626, lub analogicznym Exynosie - odpowiednio mocniejszy i równie fajnie zarządza energią. Ciekawe czy nowe A5 pójdzie właśnie w tą stronę.

Edytowane przez Muszczu
Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ramzex

No tak, ale nasz Exynos jest jak Snap 617 ktory z kolei jest praktycznie tak samo wydajny jak 800/801

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki co jestem zadowolony z tego telefonu na takim poziomie że jak tylko spłace pozostałe 8 rat to sprzedam i postaram się o wersję 2017 :) Istnieje też opcja ze pokusze się o xiaomi mi5 lub coś nowszego od nich, zależy od ceny.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S5Fan
6 godzin temu, Flyagaric napisał:

Stąd biorą się uwagi jak kolegi @S5Fan , że raczej brałby teraz S7. Przecież porównywanie A5 do flagowców nie ma kompletnie sensu - ten fon nigdy nie aspirował tak wysoko.

Moja wypowiedź jest oczywistym sarkazmem ale...

Osoba która zanim kupi dany model widzi i roztrząsa kilkanaście "wad" nie powinien się do niego zbliżać.

Propozycja zakupu S7 lub S8 zniweluje kilka a może prawie wszystkie niedoskonałości A5.

Czy model nie aspiruje wyżej ? Oj aspiruje wystarczy na niego popatrzeć żeby wiedzieć że ma być tańszą wersją S6/S7

@Johnny69 zaglądnij do sekcji S7 i poczytaj co tam ludzie wypisują na temat wad, a jakie jaja wyszukują na zdjęciach.....

Ja nie rozpatruje przy zakupie kilkunastu marek. Biorę ulubioną i kupuje model który spełnia moje wymagania i mieści się w budżecie. Jeśli mi czegoś brakuje kupuje model wyższy i już

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@S5Fan no i fajnie - ale nie każdy jest taki jak Ty. I nie każdy taki jak ja. Wątek na pewno wszystkim się przyda, zwłaszcza tym niezdecydowanym na zakup. Lepiej wiedzieć więcej niż mniej - dla mnie jest to oczywiste, ale niektórzy mogą mieć inaczej.

Dzięki wszystkim za dotychczasowe posty.

@Flyagaric do maja tego roku, czyli po niecałym roku czasu po wejściu MX5 do sprzedaży nie było wielu głosów negatywnych wystosowanych w kierunku tego modelu - teraz się już tak dobrze nie orientuję, bo nie śledzę na bieżąco tamtych wątków od kiedy sam mam ten telefon i jestem z niego blisko w pełni zadowolony, niczym jak z idealnego telefonu minionych lat, mojego byłego HTC M7, zanim mu któraś aktualizacja lekko nie podcięła skrzydeł. A Meizu kupiłem w dobrej promocji w Sferis - 999 zł, niestety za wersję 16 GB ROM, bo tylko taka oficjalnie była/jest w Polsce - A5 (2016) stała wtedy ok. 1500 zł. Ale to nie temat na szerokie dywagacje, więc zostańmy już przy A5-tce i stricte jej wadach i zaletach po dłuższym użytkowaniu, a ewentualne tematy zbaczające, jak np. na co się przesiąść po Alphie starajmy się utrzymywać w jak najkrótszych zdaniach, między wierszami, żeby wątek się trzymał wspominanej "kupy" :)

Edytowane przez Johnny69
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S5Fan
Dnia 24.10.2016 o 19:13, Johnny69 napisał:

Wątek na pewno wszystkim się przyda, zwłaszcza tym niezdecydowanym na zakup. Lepiej wiedzieć więcej niż mniej - dla mnie jest to oczywiste...

No nie wiem czy się wszystkim przyda? Epatując wszystkimi w większości wydumanymi "wadami" być może zniechęcisz ludzi do zakupu jednego z lepszych modeli Samsunga ;)

... a ewentualne tematy zbaczające, jak np. na co się przesiąść po Alphie starajmy się utrzymywać w jak najkrótszych zdaniach, między wierszami, żeby wątek się trzymał wspominanej "kupy" :)

Widzę że masz zacięcie - może zgłoś się na moderatora ;)

Edytowane przez S5Fan
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi