Skocz do zawartości
Ramzex

Oplacalność A5 2016?

Rekomendowane odpowiedzi

Ramzex

Witam, kilka dni temu udalo mi sie kupić nowego A5 2016 z Playa za 1000 zl, zastanawialem sie dlugo nad dolozeniem kilku stówek i kupieniem S6, ale wyszlo jak wyszlo. Niestety martwi mnie dość szybki spadek wartości smartfona, przeciez jeszcze niedawno byl do kupienia za  ~1600 zl, a teraz można kupić nówke w granicach tysiąca zlotych.

Nie ukrywam że pewnie za rok/póltora telefon będę chcial zmienić, ale co mi z tego jak będzie warty co najwyżej 30% tego co za niego zaplacilem? Spodziewalem się, że ten model będzie troszke lepiej trzymal swoją wartość, ale może cena spadla juz do wystarczającego poziomu i troche postoi w miejscu - nie wiem nie znam sie. Z drugiej strony w granicach 1k PLN nie ma większej konkurencji, może poza P9 Lite, ale wg. mnie to dwa różne smartfony do różnej grupy odbiorców. Co na ten temat sądzicie?

Edytowane przez Ramzex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie sądzę, ale jestem przekonany, że panikujesz bezpodstawnie.

Ten telefon musiał tak stanieć, bo Chiny walą drzwiami i oknami każdego kolejnego dnia coraz mocniej*. Kupiłeś dobry telefon i bez sensu byłoby się go od razu po zakupie pozbywać będąc na tym dodatkowo pewnie jakoś stratnym.

*dla wyjaśnienia: konkurencja z Chin

Edytowane przez Johnny69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Każdy telefon tanieje zaraz po premierze... Czy to A5, S6, S7,G5 czy nawet G4... Chińczyki to już w ogóle tanieją na potęgę..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    34 minuty temu, Ramzex napisał:

Witam, kilka dni temu udalo mi sie kupić nowego A5 2016 z Playa za 1000 zl, ...... jeszcze niedawno byl do kupienia za  ~1600 zl,

W chwili premiery kosztował jeśli dobrze pamiętam 1650 zł ale cena teraz nie spadła do 1000. Porównujesz cenę z premiery do ceny używki lub telefonu z drugiego obiegu.

Porównuj cenę z premiery w oficjalnym sklepie do ceny obecnej również w oficjalnym sklepie (w tej chwili to około 1400 zł)

Ceny spadają wiadomo. To już rok od premiery. Są nowe modele zaraz będzie nowa seria A. W miedzy czasie rynek się nasycił tym modelem zarówno w sklepach, u użytkowników  jak i u operatorów. I to właśnie powoduje spadek ceny (podaż) głównie z drugiego obiegu od ludzi którzy z niejasnego dla mnie powodu biorą telefony od operatora i je sprzedają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ramzex

No tak, nie będę dopłacać 400 zł jak wystarczy kilka dni szukania i znajdę od kogoś nówke sztukę chociażby właśnie z Playa, często nawet nie otwierana.

Wysłane z mojego SM-N930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

a nikt Ci nie każe dopłacać, tylko musisz mieć świadomość że nie te ceny porównujesz  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mówi S5Fan - nie te ceny porównujesz. Cena z dnia premiery w sklepie typu rtv euro np a cena na dziś także w rtv euro, tak trzeba porównywać. Wiadomo, tak jak mówisz bardziej się opłaca kupić i popieram to ale nie o to chodzi :) Każdy telefon tanieje tak jak już wyżej koledzy mówili (no może iphony podobno wolniej ^^) Nie rozumiem o co chodzi z tą opłacalnościa a5ki.. Jak kupuje się jakiś sprzęt i go pouzywa jakiś czas to oczywiste że sprzedamy go za znacząco mniej niż nowke. Już tak jak powiedziałeś nowki sztuki z przedłużenia umowy np które ktoś na olxie wystawia są znacząco tańsze niż ze sklepu a jednak nowki. Więc temacik dla mnie trochę bez sensu..

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Niepotrzebna panika - S6 jest jeszcze starszym modelem i jego ceny będą spadały jeszcze szybciej. Wyjdzie nowe A5, to ceny tego mogą spaść, ale jak pokazuje przykład A5 2015, tragedii nie ma, choć A5 2015 jest naprawdę słaby porównując do 2016.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi