Skocz do zawartości
McJacob

Nieudany rooting, problem z rozruchem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój telefon po nieudanym rootowaniu odmówił posłuszeństwa, czytałem inne tematy na forum z podobnymi problemami, ale żaden nie pasuje do mojego. Na początku po nieudanym rootowaniu po starcie pojawiało się logo i komunikat na czerwono w górnym rogu: "RECOVERY IS NOT SEANDRID ENFORCING" i telefon nie reagował. Po kolejnych nieudanych próbach zrobienia czegokolwiek już się nic nie pokazywało (nawet nie da się wejść w recovero mode) tylko komunikat na niebieskim tle:"An error has occurred while updating the device software. use the emergency recovery function in the smart switch pc software" i obecnie dostępny jest tylko download mode. Komputer na szczeście widzi smatrfon, ale jak chce zainstalować firmware za pomocą najnowszego Odina (Odin3_v3.12.3) to wyskakuje błąd i wgrywanie nie udaje się. Nie wgrywam oryginalnym kablem USB ale nie wydaje mi się że to by miało jakieś znaczenie. W download mode na telefonie również widnieje coś takiego:

"

ODIN MODE

DOWNLOAD SPEED: FAST

PRODUCT NAME: SM-G928F

CA_ TYPE: CA_3

CURRENT BINARY: Samsung Official

SYSTEM STATUS: Custom

FRP LOCK: OFF

Secure Download : Enabled

KNOX WARRIANTY VOID: 1 (0X0203)

RP DEREV: B:3 K:0 S:1

"

To tyle. Próbowałem również zainstalować system programem Smart Swith, ale wyskakuje komunikat że urządzenie jest nie obsługiwane, a gdy włączam Odzyskiwanie awaryjne oprogramowania to po wpisaniu nazwy telefonu i S/N odzyskiwanie inicjalizuje się, ale później również występuje błąd.

Potrzebuje pomocy, już przeszukałem cały internet w poszukiwaniu rozwiązania. Proszę darować sobie głupie komentarze, wiem, że namieszałem i to moja wina, ale czy jest możliwość przywrócenia systemu, a jeśli nie, to czy w serwisie są w stanie to naprawić.

Pozdrawiam

Edytowane przez Muszczu
    Skoro problem wrócił to usuwam prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wprowadz w donloadmode. 
    wgraj Twrp, i uruchom telefon. 

Ewentualnie wgraj przez twrp rom ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek
    52 minuty temu, McJacob napisał:

Odzyskiwanie awaryjne oprogramowania to po wpisaniu nazwy telefonu i S/N odzyskiwanie inicjalizuje się, ale później również występuje błąd.

A robisz to na nie podłączonym telefonie do PC?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam za zawracanie głowy, spróbowałem RAZ JESZCZE przywrócić wszystko za pomocą programu Smart Swith tak jak mówisz Fenek - telefon podłączyłem później i nie uwierzycie... udało się! Może wtedy błąd występował dlatego, że jak wchodziłem w download mode na telefonie to telefon już był podłączony do komputera, dziwne, nie myślałem że może mieć to jakieś znaczenie. W każdym razie dzięki za pomoc chłopaki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@McJacob

Myślę że to przez to że odzyskiwanie robimy na nie podpiętym telefonie, telefon podpinamy dopiero w końcowej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muszę odświeżyć temat, wszystko działa, ale mam teraz problem z baterią - strasznie krótko trzyma, tak jakby telefon ciągle pracował. Przy pełnym naładowaniu w nocy, odłączam od ładowarki jak zwykle i w południe mam już 20% gdzie czasami przy częstym używaniu po południu zostaje przynajmniej 60%. Jestem prawie pewny że to może być spowodowane tym co się stało. Macie może pomysł jak temu zaradzić? Czy jest to problem z software czy już raczej coś rzędu hardware?

EDIT: Przeczytałem poradnik, który mówi, żeby za pomocą Odina wgrać na nowo oprogramowanie, ale ja nie chcę znowu mieszać, bo znowu może wyskoczyć jakiś błąd i będzie jeszcze gorzej, inny poradnik mówi, że potrzebny jest root a to znowu wiąże się z ingerencją w system, na tym forum też jest kilka wątków ale nic z nich nie wynika 

Edytowane przez McJacob

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@McJacob

Zrób przywracanie do ustawień fabrycznych i powinno być lepiej z baterią. Stracisz wszystkie dane na telefonie ale i tak jesteś świeżo po przywracaniu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuje i dam znać.

Przywracanie zrobić z poziomu androida (tzn. w ustawieniach) czy raczej z trybu recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@McJacob

Z poziomu Recovery. Na wyłączonym telefonie wciskasz jednocześnie przyciski Power + Home + Vol Up. Czekasz aż wejdzie do recovery i tam przyciskami głośności najeżdzasz na Wipe Factory Reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Fenek Zrobiłem tak jak mówisz, przywróciłem do ustawień fabrycznych z recovery, ale bateria dalej jest słaba. Dzisiaj zostawiłem telefon na noc z baterią około 75%, rano było 30%, a przecież nikt telefonu nie używał. Najwięcej energii pobiera aplikacja "jądro systemu". Zużycie baterii przypomina pewien wykres jednostajnie malejący. To na 99% przez to, że telefon nie wchodzi w "deep sleep". Gdzieś czytałem, że rooting może pomóc, ale nie wiem czy jest sens się znowu bawić w to, ale jeśli nie ma innego pomysłu to może tak zrobię.

Może jakieś inne sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi