Skocz do zawartości
xCziken

rozwiązane Custom Recovery na s5 - ciągle oryginalne

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc ;)

Posiadam s5, chciałem pobawić się w custom romy jak to na poprzednich telefonach ale mam mały problem. Gdy chce zainstalować custom recovery np. twrp,cm to robie wszystko tak jak powinno być w Odinie ale po wgraniu mam wciąż oryginalne recovery.

Nie wiem, czy musze oblokować bootloader czy coś żeby dało się to wgrać ? W czym problem ?

Wgrywając z opcją bez auto resetu recovery TWRP sie pojawia ale przy następnej probie wlaczenia juz wchodzi w oryginalne.

Edytowane przez Muszczu
    Oznaczam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem podobny problem.Wgraj przez ta aplikację ze sklepu Play  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jmz.soft.twrpmanager&hl=pl 

wymagany root

Edytowane przez glock_oo
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@xCziken

Zrób tak jak poradził kolega @glock_oo . Najpierw wgraj Roota za pomocą Odina. Tutaj masz odpowiednie wersje:

-android 5.0      https://download.chainfire.eu/727/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-klte-kltedx-smg900f.zip

-android 6.0.1   https://download.chainfire.eu/397/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.zip

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pomoc ;) 

Wgrałem to TWRP, bez restartu po czym od razu CM13 poprzez recovery i wszystko śmiga. Z tego co wyczytałem to po prostu ten android ma wpisane samoczynne przywracanie recovery po uruchomieniu.

Dzięki !

Ps. Na cm13 telefon nie do poznania, rakieta :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    igor-s

ja się męcze i nie potrafie postawić s5 . moja myśl była taka by pozbyc się startera sieci i app z tym związanych. postanowiłem sciągnąć odin i zrobiłem tak że telefon już nie wstał . (Odin 3.09.) potem powiedziano mi że musze mieć odpowiednią wersję romu pod swój s5 a mam SM-G900F . Za nic nie wiedziałem jak to znaleść więc wziełem 1 lepsze i nic ( AP_G900FXXU1ANG2_2089850_REV00_user_low_ship_MULTI_CERT.tar.md5) potem udało mi się przywrócić telefon przez kies. Ale nie daję mu za wygrana bo wszystko mam od nowa co było. Pomyslałem że robie cos nie tak. więc raz jeszcze z instrukcją próbowałem mu załadować rom, i tym razem padł. i 2 raz stawiam go przez kies. z tym że tym razem powiedziano mi że muszę zrobić recover i za pomoca odin 3.11 ( znalazłem nowszy 3.12) powinien też zadziałać. nie wiem co zrobić by postawić telefon i bez tych smieci typu wygaszacz i apki sieciowe ( irlandia Three) . za pomoc dziekuję . Pobieram juz z tematu ( IrelandG900FTSI1AND2.zip.crdownload) i bede go tym budził przez odin ale szczerze to sam nie wiem czy się uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@igor-s

Spróbuj wgrać soft 4 plikowy z plikiem PIT.

Zrób według tej instrukcji:

Zrób wszystko jak w instrukcji. Ściągniesz  za pomocą SamFirm nowszą wersję oprogramowania. W instrukcji jest pokazana starsza wersja romu. Ty będziesz wgrywał najnowszą. 

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi