Skocz do zawartości
throwit

Odzyskanie danych z pamięci telefonu KM Live 3+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na forum, póki co wszystkie informacje udało mi się uzyskać bez potrzeby wypowiadania się, ale tym razem mam problem nie do obejścia.

Posiadam Live'a 3+ i utraciłem z jego pamięci kilka zdjęć, które są bardzo ważne i poszukuje sposobu by je odzyskać. Żaden program nic nie znajduje bez roota, a o tym nie ma żadnej informacji w necie. Coś się zmieniło w tej kwestii? Widzę CustomROMa i roota do zwykłego Live 3 ale kompletnie nic o wersji z plusem. Macie jakiś sposób na odzyskanie tych danych lub może zrootowanie telefonu? Muszę przyznać, że jestem w kompletnej desperacji, bo te zdjęcia były mi bardzo potrzebne.

Edit 1. Ma ktoś info pod jaką inną nazwą mogę szukać tego telefonu? Jedyne co odnalazłem to Turbo-X Pi 4G, ale ma kompletnie inną specyfikację (jako ten telefon wykrywa go Vroot).

dodana zawartość

Udało mi się znaleźć to: link - telefon ten sam, tylko pod inną nazwą, jest też jakiś sposób na root, czy zastosowanie się do tego zadziała na KM Live 3+?

Edytowane przez throwit
    Usunięto zbędny prefiks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam złą wiadomość - przez swoją niewiedzę prawdopodobnie utraciłeś te dane bezpowrotnie...

A to dlatego, że zacząłeś instalować niby-cudowne aplikacje odzyskujące pliki. Niestety jest bardzo możliwe, że pliki tych aplikacji zostały zapisane w tych samych komórkach pamięci, gdzie kiedyś były te zdjęcia. W warunkach domowych nadpisane komórki są nie do odzyskania, w warunkach laboratoryjnych specjalistyczne firmy być może by coś odzyskały, np. Kroll Ontrack, ale to już kosztuje minimum kilkaset złotych.

Natychmiast po stwierdzeniu, że usunąłeś potrzebne pliki, powinieneś podłączyć telefon do komputera, udostępnić partycję komputerowi i szukać z poziomu komputera, np. programem Recuva, PC Inspektor File Recovery (stary, ale radzi sobie bardzo dobrze), lub innym podobnym. Jeżeli w Window nie da się rozpoznać systemu plików tej partycji, to polecałbym zrobić to z poziomu jakiejś partycji linuksowej, najlepiej uruchamianej z płyty, żeby nie instalować na dysku komputera.

Ale jak już pisałem - teraz jest już prawdopodobnie po frytkach...

Edytowane przez mintay22
    Poprawa błędów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Na pamięć telefonu nie dodałem bezpośrednio jeszcze nic, wszystkie przeszukiwania robiłem z poziomu PC, bo o Androidzie mam dużo mniejsze pojęcie, wiem, że w ten sposób też nadpisuje pliki, ale zakładami, że mniej. Pamięć wewnętrzna telefonu jest niewidoczna dla PC, jedynie jako podpięte urządzenie, nie jako dysk. Z nadpisaniem pliku nie wiem jak mogło by to wyglądać, przeszukiwałem na próbę zewnętrzną kartę sd, która na codzień znajduje się w telefonie i ma tylko 8gb, a znalazłem usunięte zdjęcia i kilka plików z czerwca tego roku. Brakujące zdjęcia są "najświeższe" na telefonie. Recuvy nie używałem, uważasz, że ten program "dogrzebałby" się czegoś w pamięci?

Nawet jeśli są one nie do odzyskania, to w temacie wciąż miałem pytania co do roota, ktoś ma jakieś informacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką masz lokalizację zapisywania zdjęć? Jeśli zewnętrzną kartę SD, to po prostu wyjmij ją z telefonu, włóż do komputera i przetestuj 2-3 programami do odzyskiwania. Recuva niby jest powszechnie polecana, ale ja bardzo lubię pracować z PC Inspektor File Recovery. O wiele dokładniejszy jest ponoć Test Disc & PhotoRec.

Jeżeli zdjęcia zapisujesz w pamięci wewnętrznej, to nie wiem, jak ci pomóc... Android prawdopodobnie stosuje jakiś linuksowy system plików, np. Ext4. Z poziomu Windows nic nie zrobisz, wszelkie programiki do obsługi plików używają pewnej abstrakcji, nie mają bezpośredniego dostępu do systemu plików, Android w locie wszystko konwertuje do zapisu i odczytu.

Można kombinować z ADB, można próbować podpiąć telefon pod systemem linuksowym - może on zobaczy androidowe partycje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj używamy wewnetrznej (32gb miejsca przy karcie 8gb) i potem dopiero przenoszę te, które zostawię. Pokombinuje z tym co zaproponowałeś i dam znać, linuksa na dysku mam, ale nigdy nie skojarzyłem, że może mi się przydać w takie sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi