Skocz do zawartości
eu_lue

Pytanie: Jak zmienic defaultowy program odtwarzania filmów???

Rekomendowane odpowiedzi

eu_lue

Witajcie,

Problem polega na tym, iż domyślnie flimy (*.avi) otwierane są przez standardowy program w telefonie(który jednak nie potrafi ich otworzyć i wyświetla komunikat błędu).

Zainstalowałem inny-ale piliki avi nadal są kojarzone z tamtym- 'starym'. Jak sie pozbyć tego skojarzenia' i połączyć ten format plików z nowym player'em? (samsung galaxy GIO)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj Ustawienia->Aplikacje->Zarządzaj aplikacjami->Zakładka 'wszystkie'->Filmy->Wyczyść ustawienia domyślne (pojęcia mogą się nieznacznie różnić, piszę na podstawie SGS2). Od tej pory po otwarciu filmu powinno pojawić się okno, w którym wybierasz preferowany odtwarzacz.

Wysłano z mózgu z użyciem telepatii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eu_lue

Problem w tym ze nie mam czegoś takiego jak 'Filmy' (ani aplikacji która mogłaby sie tym zajmować- nie widać jej bo przeleciałem każdy program po kolei) w menadżerze aplikacji bo juz dawno wyczyściłbym te ustawienia..

Edytowane przez eu_lue

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz zainstalowany inny program do odtwarzania filmów, a przypuszczam, ze tak, to wystarczy przez menadżer plików (np. Astro) wybrać jakikolwiek plik video. Wyskoczy okienko z zapytaniem jakiej aplikacji użyć do otwarcia pliku. Przed wyborem wystarczy zaznaczyć domyślny wybór pod lista dostępnych aplikacji i zatwierdzić.

Tapnięte z SGS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eu_lue

zgadza się, ale nie wyskakuje mi takie okienko. Natomiast chce otwierać plik automatycznie przez standardowy player- tak jakby sam sobie skojarzył z tym plikiem- chcę usunąć to skojarzenie z standardowym odtwarzaczem- jak to zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładanie, najczęściej po instalacji dodatkowego programu do filmów ustawienia skojarzenia się resetują no ale nie zawsze.

Powiem krótko musisz wiedzieć jak się nazywa program w którym odtwarzasz film.

Otwórz film, zminimalizuj go klawiszem domku, potem ustawienia > aplikacje > uruchomione usługi

No i powinieneś go znaleźć.

Całkiem możliwe ze odtwarzacz filmów masz w aplikacji Galeria, ja np. tak mam ze standardowym.

Swypnięte Bladym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eu_lue

wszystko ok, bardzo dobra sugestia- ale problemvw tym ze program z Galerii chce otwierać ten plik a nie może- bo nie obsługuje takiego formatu... wiec nie ląduje nic do menadżera aplikacji bo zwyczajowo sie wyłącza po stwierdzeniu ze jednak nie otworzy pliku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy przypadkiem nie wchodzisz w galerię i tam wybierasz plik z filmem? domyślnie otwiera się w tym programie, który już jest otwarty. Najpierw włącz odtwarzacz w którym chcesz oglądać film i w nim wybierz plik z filmem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eu_lue

wchodzę do zwykłej przeglądarki plików, i tam dopiero chce otwierać pożądany plik..jest on otwierany przez program domyślny, program z galerii- ale nie potrafi go otworzyć i wyświetla komunikat błędu.

otwieranie przez inne programy działa- istota problemu to fakt iż nie da sie zmienić domyślnego skojarzenia z programem do odtwarzania, który i tak nie potrafi odtworzyć pliku który stara się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi