Skocz do zawartości
Pt3k

Telefon nie włącza się tylko wibruje i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Pt3k

Od jakoś 2 tygodni mam s4.  

Dzisiaj po raz pierwszy sama się zresetowała. Pół dnia później, wyłączyła się i co chwilę zaczęła sama się włączać do momentu pojawienia się napisu "samsung galaxy s IV" po czym gasła, po chwili zawibrowała sama z siebie i znów to samo odpaliła się do tego momentu i tak w kółko. Wyjmowałem i wkładałem baterie kilka razy, itp. Ogl telefon w 80% przypadkach nie reagował na odpalanie/wejście w recovery/download. Teraz przy ostatnim podejściu podłączyłem ładowarkę i pokręciłem nim w różnych pozycjach, i w końcu odpaliła się na animacje ładowania i nie wyłączyła się póki co. Co może być problemem ? Może coś z baterią, chociaż miała ona ok 53%, albo coś źle wskazuje. Nie mam pojęcia. Raczej nic po winie systemu, tylko root był robiony. Serwisy i gwarancje itp odpadają bo w końcu root i knox nabity. Fon z allegro, nowy oryginalny. Jakieś propozycje ? 

Nie wiem czy to chwilowy incydent czy coś stałego poważniejszego. Może komuś się coś takiego już przydarzyło?  

Edytowane przez Muszczu
Oznaczam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj stocka od nowa

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dodana zawartość

Tez tak mialem na s4 i mi to pomoglo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@Pt3k

Tak. To może być także wina akumulatora. Czy na jego powierzchni są jakieś wybrzuszenia itp.?

Czy telefon Tobie teraz działa normalnie? Naładował się i udało się go włączyć?

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pt3k

Sam nie wiem co to dokladnie sie dzieje. Wystarczylo ze potrzaslem fonem to sie wylaczyl, lub jak wlazylem baterie to sam z siebie wibrowal i odpalal do napisu.
Niby bateria wyglada normalnie, zrobilem f.reset i niby sie uspokoilo, ale teraz cykam sie nim bardziej dynamicznie ruszac. Chwilowo myslalem ze cos w srodku moglo sie poluzowac, ale ani razu nie upadal i nic.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

@
Dzisiaj troche bardziej sie przypatrzylem i mysle ze to cos z przyciskiem power sie dzieje. Gdy poklikam w niego to dochodzi do momentu jak w koncu sie ekran wiesza i tel gasnie, i gdy raz krotko klikne go to zamiast wygaszenia pojawia sie z malym opoznieniem menu zasilania

@

Rozkręcałem fona ale nic podejrzanego nie zobaczyłem, przycisk power wyglądał ok, normalnie klikał. Problem nadal jest. 

@

Teraz to już wgl się nie włącza. Wgl nie reaguje na przycisk power, jedyne co to jak wyjme i włoże baterie to odpali na 2 sek, zawibruje i nic. 

Jedyne co moge teraz zrobić to wymiana przycisku? co wiąże się z lutowaniem itp 

Czy autoryzowany serwis samsunga moze zająć się wadliwie dzialajacym przyciskiem power(wlacznik) jeśli nie mam karty gwarancyjnej tylko fakture vat i roota z nabitym licznikiem 0x1 ?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Dodana zawartość:

@bladeno1

Wgl nawet mimo knoxa(czytałem że mimo knoxa itak dokonywali napraw, że nie ma on wpływu na utratę gwarancji), co prawda odraz jak sie odpala fon na górze w rogu są ładne napisy świadczące o dostępie do roota itp że w systemie grzebałem.

Gdyby nawet to nie miało wpływu to znaczące pytanie czy zrobili by to beż samej karty gwarancyjnej od producenta tylko na dowód zakupu jakim jest faktura. Samą gwarancję chyba zawsze zatrzymują przy pierwszym serwisie telefonu. 

@bladeno1

A jak sądzisz, gdybym odrootował fona to wtedy by normalnie raczej wyglądało i może miałbym szczęście i by nie sprawdzali dokładnie systemu bo by to zrobić najpierw musieliby naprawić włącznik i dopiero wtedy by odpalili. 

Edytowane przez Pt3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@Pt3k

Niestety będzie problem przez nabitą flagę KNOX na telefonie. Zapewne anulują gwarancje i będziesz musiał zapłacić za naprawę przycisku. Z reguły - na początku wgrywają na nowo oprogramowanie i sprawdzają stan flagi. Sporadycznie zdarzają się przypadki że dokonują naprawy w ramach gwarancji - kiedy  jest nabita flaga. Trzeba trochę szczęścia. Nie liczył bym jednak na to...

dodana zawartość

@Pt3k

Wystarczy faktura.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pt3k

Dziś dzwoniłem do serwisu, a raczej na infolinie mnie dało, i jutro wybiorę się do serwisu. Jeśli faktura wystarczy to ok, roota nie udało mi się zdjąć bo nie mam możliwości odpalenia już dziś w żaden sposób. Nawet jeśli jest root, to i tak przecież soft jest producenta i problem nie wynika z jego winy. Aby cokolwiek sprawdzić w systemie, będą chyba wgrywać najnowszy możliwy, to najpierw aby to zrobić muszą naprawić tą usterkę. Jak wezmą i naprawą bez żadnych problemów to będzie ok.

A gdyby jednak na miejscu przyczepili się że nie ma gwarancji a jest przecie faktura z spisanym nr imei to co sądzicie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pt3k

Właśnie wróciłem z serwisu z telefonem. Wszystko pięknie ładnie naprawili, wymieniony włącznik i port usb i reset softa. Telefon był zrootowany i nie było z tego powodu żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Przed chwilą coś dziwnego stało się z moim telefonem. Telefon to Samsung Galaxy S4 I9505, i chciałem go odłożyć na biurko lecz wyświetlacz nie chciał się wyłączyć, wyświetliło się okno z wyborem wyłączania ale ja nie chciałem go włączać a on sam zgasł i już nie reagował na włączenie. Wyjąłem baterie, włożyłem zapasową, telefon się sam włączył i zaraz po pojawieniu się pierwszego logo wyłączył się, próbowałem tak kilka razy za każdym to samo. Co dziwne po włożeniu baterii i równoczesnym przytrzymaniu vol- telefon sam się włącza i wchodzi w tryb download lecz po chwili i tak się wyłącza.      

Nie wiem co mam z tym zrobić żeby to naprawić :(

Liczę na waszą pomoc:)

Z góry dziękuję :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Objawy wskazują na zacięcie się przycisku power. Jest cały czas wciśnięty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pt3k
Napisano (edytowane)

Dokładnie taki sam problem miałem. Przyczyną jest wadliwy przycisk power. 

Swój telefon dałem do serwisu i zrobili dosyć szybko do 4 dni jakoś. Wymienili przycisk power i moduł sub-pba. Telefon działa już normalnie.

Edytowane przez Camulos
korekta tekstu, po połączenie wątku
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi