Skocz do zawartości
qjava

Błąd Nawigacji - problem z GPS oraz dotykiem

Rekomendowane odpowiedzi

qjava

Witam

To mój pierwszy post. W smartfonach jestem niezbyt kumaty wiec prosze o wyrozumiałość. Mój telefon to HTC One M8 z androidem 5.0.1.

Przechodząc do meritum: podczas korzystania z aplikacji nawigacji Google Maps trace kontrolę nad moim telefonem, miga kursor myszki jak na komputerze i znak dotknięcia ekranu. Jedyne co mogę zrobić w tej sytuacji to reset poprzes kombinację klawiszy lub zrzut ekranu. Co ciekawe dzieje sie tak tylko przy użyciu nawigacji samochodowej bo w przypadku podróży pieszej wszystko działa. Lokalizacje pokazuje prawidłową, czyszczenie danych nie daje nic. Występuje problem także przy użyciu aplikacji Waze, mianowicie pokazuje mi dokładną lokalizacje i trase lecz wyświetla się komunikat o braku sygnału GPS i informuje o przybliżonym położeniu mimo iż pokazuje je bardzo precyzyjnie. 

PS: po zacięciu sie telefonu ekran wychwytuje jakby był dotykany w miejscu niechcianego kursora.

Z góry dzieki  za pomoc. HELP!One M8 error.png

Edytowane przez NatanW
Doprecyzowanie nazwy wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Natan

Przenoszę z Nawigacje do HTC One M8 -> Pomoc Techniczna

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skolsiwo

@qjava  problem występuje odkąd zakupiłeś telefon? Czy stało się to nagle? Wykonywałeś Hard Reset? Instalowałeś przed pojawieniem się problemu jakieś aplikacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qjava

@skolsiwo telefon mam od niedawna, jest nowy. Problem jest od samego początku. Instalowałem podstawowe sprawdzone aplikacje. Telefon kupiłem bezpośrednio z Azji.

Oprócz tego nie ma żadnych problemów. Hard resetu nie wykonywałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
skolsiwo

@qjava dodaj zdjęcie z bootloadera.

Jak z azji, i jak "nowy" to zapewne refurbished, czyli odnawiany. Nie ma obecnie na rynku nowych M8.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DeTeMoto

To pewnie i z S-OFF i S-CID. 

Warto by wrzucić europejski soft i wtedy sprawdzić GPS.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qjava

Nawigacja działa po odinstalowaniu aktualizacji, więc problem prawie rozwiązany. Dzięki za pomoc, będę próbował naprawić to do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi