Skocz do zawartości
P250

Szkło hartowane,folia ochronna - Redmi 3/Redmi 3S

Rekomendowane odpowiedzi

P250

Witam.

X-kom oferuje dwa akcesoria na screen - folię, albo "flexible glass", ten drugi znacznie droższy.

Który polecacie, jako lepsze zabezpieczenie przed zarysowaniem i (odpukać) upadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

Temat chyba setny raz poruszany przy kazdym telefonie. Wystarczy poszukac. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

Szkło jest dużo lepsze i łatwiej się nakleja. Najlepsze jest matowe. Nie palcuje i nie odbija światła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki panowie. W przyszłym tygodniu mają być kody zniżkowe na zakup Redmi 3s, tak więc będę zamawiał :) Kupowaliście może do tego modelu szkło hartowane i etui przeźroczyste na allegro? Widzę, że są o wiele tańsze niż te na ibg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    2 godziny temu, piterrrxd napisał:

Kupowaliście może do tego modelu szkło hartowane i etui przeźroczyste na allegro?

Ja kupowalem szkol na allegro. Cena kolo 10 zl. Wg mnie moglo byc na serowosci i wysokosci o 1mm wieksze, powstaje szpara. Na plus ze jest odzielny otwor na kamere a nie wielkie wycieciena czujiki, glosnik i kamere. Pisza ze jest powloka olefobowa czyli przeciwsmugowa od tluszczu palcow. Wg mnie gorzej niz na orgyginalnym szkle telefonu. Wiec jak dla mnie fake i wielka reklama by tylko sprzedac. Moze celowac w lepsze firmowe szkla niz jakies noname to moze beda lepsze. Ale lepsze to niz nic.

Etui mam z allegro przezroczyste, sprawuje sie ok tu nie mam co narzekac, choc plecki sa matowe by mniej sie slizgalo ale przez to mniej przezroczyste i znaczek MI widac ale lekko rozmazany.

Edytowane przez wmk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3

To szkło będzie takie same jak ja pisałem powyżej. Jak chcesz lepsze kup markowe za ok. 30 zeta np. Nillkin.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

ja kupiłem najtańsze szkło MATOWE jakie znalazłem na aliexpress w tamtym czasie: (https://pl.aliexpress.com/item/9H-Frosted-Tempered-Glass-Film-For-Xiaomi-Redmi-3-Premium-Matte-Screen-Protector-5-0inch-Redmi3/32620697674.html?spm=2114.13010608.0.0.x3u8cA). I jest rewelacja. Najgorszy mat będzie lepszy od markowego zwykłego pod względem użytkowania telefonu.

żadnego odbicia światła, palcowania, natłuszczania itd.

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wmk3
    12 godzin temu, bergmen napisał:

Najgorszy mat będzie lepszy od markowego zwykłego pod względem użytkowania telefonu.

żadnego odbicia światła, palcowania, natłuszczania itd.

Ooo wlasnie i tu mi przypomniales jak mialem mat folie na tablecie. Musze wywalic to co mam teraz bo to kicha z palcowaniem. Musze poszukac na Ali matowego szkła bo to co podales sa tylko z dostawa kurierska za 60$ przesylka. :) 

@bergman Powiedz mi jak jest z matem w tym przypadku? Bo na tablecie ekran byl ciutke ciemniejszy tz mat ciutke mniej swiatla przepuszcza. Podobnie jest tutaj czy nie ma widocznej roznicy?

Edytowane przez wmk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@wmk3 dobry mat nie powinien zauważalnie ściemnić wyświetlacza. Ten mój jakoś bardzo też chyba nie przyciemnia - ale naklejałem dość dawno więc nie mam porównania :) W każdym razie nie zwróciłem na to uwagi (nie jest to przeszkadzające).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi