Skocz do zawartości
Mateusz_gameplay

Komputer nie wykrywa telefonu w trybie fastboot

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam taki problem: moja xperia z1 nie chce współpracowac przy odblokowywaniu bootloadera. Pod ADB wszystko wykrywa itp, ale gdy przechodzę w fastboot to po wpisaniu fastboot devices w konsoli go nie wykrywa. Da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez patrikos23
Aktualizacja starego prefiksu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mattaj86

A masz możliwość odblokowania BL? sprawdzałaś w menu serwisowisowym? 

może masz telefon z Orange?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ct65

Dodatkowo przy pierwszym podłączeniu zawsze instalują się sterowniki (o ile masz zainstalowane te od trybu fastboot i flashmode np te dołączane do flashtoola) To za pierwszym razem nigdy nie pójdzie. Sprawdź tak jak @mattaj86 radzi, czy w ogóle możesz odblokować bootloader. Wklep kod jakbyś wybierał numer do kogoś: *#*#7378423#*#* potem service info->configuration. Pod nazwą "Rooting status" są możliwe 3 scenariusze:

1) bootloader unlock allowed: YES - masz zablokowany bootloader z możliwością odblokowania

2) bootloader unlock allowed: NO - na 100% masz telefon z orange i w domowych warunkach nie da się go odblokować 

3) bootloader unlocked: YES - masz już odblokowany bootloader

Jak będziesz mógł go odblokować, to jest łatwiejszy sposób niż adb.

Edytowane przez ct65
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam telefon z wymiany gwarancyjnej w-support, mam wszystkie sterowniki od flashtoola i Android sdk. w menu serwisowym wywala mi ze aplikacja została zatrzymana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mattaj86

więc jeżeli masz po wymianie telefon przez serwis to na 100% masz zablokowany bl

wklej w dialerze : *#*#7378423#*#* potem wejdź w service info->configuration i napisz tu to co tam wyczytasz.

dodana zawartość
15 minut temu, Mateusz_gameplay napisał:

w menu serwisowym wywala mi ze aplikacja została zatrzymana

A dobrze wpisałeś kod? uruchom ponownie telefon i wpisuj jeszcze raz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uruchomiłem ponownie, nic nie daje. Wchodze w configuration i "aplikacja service info została zatrzymana". Nie wiem czemu, na innych romach działało, teraz używam DstrikerZ LP 

dodana zawartość

Wiem, że na 100% musi być możliwość odblokowania, bo to telefon z wolnej sprzedaży, a nie z orange, bo pudełko nie jest czarne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mattaj86

wrzuć flashtoolem stocka i sprawdź 

dodana zawartość

@Mateusz_gameplay jeżeli masz telefon po wymianie serwisowej to raczej masz blokadę BL

nie ma co gdybać się zastanawiać. wgraj oficjalny soft flashtoolem i wklej kod w dialer. Będzie wiadomo czy BL zjeść zablokowany czy nie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra, poszło: bootloader unlock allowed: yes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mattaj86

To znak że możesz odblokować bootloader. Tylko teraz pytanie dlaczego nie wykrywa go w konsoli...

debugowanie USB masz włączone? o ile dobrze pamiętam na telefonie powinno wyskoczyć powiadomienie, które trzeba zatwierdzić. Tylko nie pamiętam co się wpisywał w konsoli aby telefon pokazał te opcje...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dalej nie moge tego zrobić, instaluje sterowniki od flashtoola do xperia z1 i po sekundzie wyskakuje to:

Bez tytułu.png

Edytowane przez mattaj86
Wideo i grafikę dodajemy w tagu spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi