Skocz do zawartości
rey80

Tablet nie chcę się naładować

Rekomendowane odpowiedzi

rey80

Witam serdecznie. 
    Tablet posiadam już od 2 lat kupiony w biedronce. Śmigał bardzo dobrze, nie instalowałem żadnych bezsensownych aplikacji tylko parę sprawdzonych gier i muzykę. Po aktualizacji na najnowszego androida tablet, można powiedzieć padł. Ukazywały się komunikaty że interfejs został zatrzymany itp, itd. Zostawiłem żeby się rozładował bo może to była jednorazowa sytuacja. Podłączyłem tablet pod nieoryginalną ładowarkę i czekałem na jakikolwiek efekt. Tablet się włącza jest wibracja ukazuję się pierwszy ekran startowy z białymi napisami i za chwilę się wyłącza po czym ponownie się włącza i tak w kółko. Zostawiłem go podłączonego na całą noc. To nic nie dało tylko był cały gorący. Podłączony pod oryginalną ładowarkę również się tak zachowuje.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Niekompatybilność danych ze starego systemu z nowym.

Musisz przywrócić Ustawienia Fabryczne i się włączy - acz usunie dane.

Wyłączasz tablet. Uruchamiasz tryb Recovery przyciskami Power+Vol-+Vol+, pojawi się przewrócony Android, wtedy wciskasz Power i uruchamia się Recovery. Przyciskami Vol przechodzisz nad Wipe data/Factory reset, przyciskiem Power potwierdzasz, następnie najeżdżasz na Yes i znowu potwierdzasz. Po chwili tablet zostanie wyczyszczony i możesz go zrestartować.

Tutaj masz pokazane jak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rey80

Tylko że problem jest w tym że on się nie chcę naładować. 

Edytowane przez rey80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

A takie pytanie: ładowałeś go kiedyś w trybie offline, czyli bez włączonego systemu?

Możliwe, że to urządzenie go nie ma i wymaga uruchomienia, aby zaczęło się ładowanie. W taki wypadku słaba bateria + bootloop, to nie jest zbyt fajna rzecz.

Spróbuj wejść do Recovery, ale nic nie rób. Może w tym menu się trochę podładuje i nie wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rey80

Ładowałem go tylko i wyłącznie wtedy kiedy widziałem że ma słabą baterie lub jak padł do zera. Nie mogę wejść do recovery. Niżej daje link do filmu co się z nim dzieje w momencie podłączenia do ładowania pod oryginalną ładowarkę :/

LINK:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@rey80

Odłącz, przytrzymaj power 10-20sek - niech się wyłączy.

Odczekaj, podłącz ładowarkę i niech się naładuje.

Na forum jest opis wgrywania softu do tego tabletu.

dodana zawartość

http://forum.android.com.pl/topic/249563-jak-wgrać-oprogramowanie-w-tablecie-lenovo-tab2-a7-10f/#comment-4416917

Post #14:

http://forum.android.com.pl/topic/298611-nowy-tablet-brak-aktualizacji/?page=2

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rey80

On się nawet nie włącza. Takie zachowanie jak na filmie jest podczas podłączonej ładowarki do niego. Power trzymałem dobrą minutę i to nic nie dało. Próbowałem ładować go pod komputerem ale też nic nie dało :/ Już nwm co mam robić.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Przytrzymaj vol - w trakcie tego(film).

Powinien wejść do bootloadera i podładuj go trochę.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ch3mn3y

Nic innego tutaj nie widzę.

Znalazłem informację potwierdzającą, że niektóre Lenovo (pod linkiem akurat telefon) mają problem z uruchomieniem, gdy bateria jest bliska wyczerpaniu: https://forums.lenovo.com/t5/S-and-Vibe-X-Series-Smartphones/S90-stuck-at-the-boot-screen/m-p/2072450#M6715
    W takim wypadku ładowanie w trybie Recovery pomaga. Musiałbyś próbować je uruchomić choć wiem, że może być to problematyczne jeśli tylko pod ładowarką działa.
    Spróbuj może w ten sposób, że, gdy masz pewność, iż tablet jest wyłączony, trzymaj Vol+ i Vol- i podłącz go pod ładowarkę. Możliwe, że spowoduje to uruchomienie trybu Recovery. Potrzymaj (oczywiście o  ile uda Ci się uruchomić ten tryb) urządzenie w nim z pół godziny i wtedy próbuj uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rey80

Albo ja coś robię źle (choć robię wszystko tak jak piszecie) albo to nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi