Skocz do zawartości
rey80

Tablet nie chcę się naładować

Rekomendowane odpowiedzi

ch3mn3y

Obstawiam to drugie. Możliwe, że nic z tego nie będzie, a może kiedyś sam ruszy (nie byłby to pierwszy raz).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Na bootloopie nic nie zrobisz.

W jego trakcie naciskaj/trzymaj vol -/vol+/oba może uda się przejść do bootloadera/recovery - musisz go wtedy podładować.

Podłaczałeś do pc? Komp coś wykrywa?

@rey80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rey80

No nie był to pierwszy raz. Kiedyś tak się działo kiedy był podłączony pod ładowarkę od telefonu Samsung. Ale podłączenie pod oryginalną ładowarkę pomogło. Podłączyłem, wykrywa tablet ale zaraz go automatycznie odłącza. Te trzymanie nic nie pomaga ale powalczę z tym jeszcze. Dzięki za wszelką pomoc :)

dodana zawartość

A może coś jest z ładowarką ? Za duże napięcie lub za małe. Kumpel dzisiaj kupił ten sam model więc spróbuję po nową ładowarką go jakoś ruszyć choć wątpię żeby to coś pomogło :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Usb 2.0 ma 500mV, 3.0 ok. 1A, zbyt niskie raczej odpada.

Sp flash tool działa z wyjętą baterią, możesz rozebrać, odpiąć baterię i próbować wgrać system.

Do wgrania sterowników może się przydać kumpla tablet.

Niestety cienko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 3.11.2016 o 14:55, rey80 napisał:

Tylko że problem jest w tym że on się nie chcę naładować. 

Ojej pewnie bateria będzie do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

cześć,

Mój tablet (Lenovo Tab2 A7-10F) leżał przez ponad rok .... przestałem go używać przez problem z całkowitym rozładowaniem (identyczny jak na filmiku wcześniej załączanym w tym wątku) .... standardowe ładowanie nie dawało efektu. Dzisiaj pojechałem deko po bandzie wpiąłem go w szybką ładowarek od Huawei'a USB-C (max.5A)  ..... ożył, trup zaczął pobierać energie. Prąd ładowania był na tyle duży aby obsłużyć probe włączenia się tableta i ładować baterie. Jestem świadomy ze to może nie najzdrowsze dla urządzenia stale katować go silna ładowarką może mu zaszkodzić.

Może komuś ten sposób też zadziała.

Obecnie wrócił na oryginalna ładowarkę od Lenovo (5V 1A). Zobaczymy jak dalej, ogólnie tablet je dla mnie za słaby już 8GB pojemności 1GB rozumu to deko za mało. Powoli szukam czegoś bardziej pojemnego o podobnych gabarytach 32GB pam.wewmetrznej i 2GB RAM, byłoby ok.

Edytowane przez bronek75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopię temat, może komuś to pomoże 😉

Miałem ten sam problem. Zostawiłem tablet na dłużej i się rozładował. Przy próbie włączenia ekran mignął i tyle. Co najwyżej pojawiało się na chailę logo Lenovo. Podłączyłem go do ładowania na całą noc, ale nic to nie dało. Już nastawiłem się na konieczność wymiany baterii i miałem ją kupić, ale najpierw rozebrałem tablet, żeby potwierdzić rodzaj kupowanej baterii. Nim jednak ją kupiłem wpisałem w google problem. Ten post pojawił mi się jako pierwszy. Bazując na wpisie przedmówcy poszedłem do samochodu - ładowarka z zapalniczki daje 2,1A prądu. Podłączyłem tablet. Efekt ten sam, jednak logo Lenovo świeciło się wyraźnie dłużej. Ponieważ dojazd do pracy zajmuje mi ok. 25 minut postanowiłem go podłączyć podczas jazdy. Nim dojechałem do pracy pojawiła się bateria - oznaka ładowania. Przed pracą miałem już 3%. Wracając powtórzyłem działania i w domu miałem już 7%! Tablet się włączył, normalnie się ładuje. Dam znać jak żywotność baterii 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi