Skocz do zawartości
AcidCry

Android wear - wyskakujący problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś wyskoczył mi komunikat który sparaliżował działanie mojego smartwatcha (finow q1) . Nie mogę kompletnie nic zrobić, ponieważ ten komunikat wyskakuje z taką częstotliwością, że nie można temu zaradzić. Czy jakiś magik jest w stanie mi doradzić co powinienem zrobić ( z poziomu komputera, bo innej opcji raczej nie ma), aby wrócić do ustawień fabrycznych? Z góry dziękuje i pozdrawiam, Artur.

ssss.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ch3mn3y

Najłatwiej byłoby przywrócić Ustawienia Fabryczne, ale nie mam pojęcia jak je zrobić na SmartWatch'u (czytając XDA widzę, że nie ma takiej opcji)..

Pozostaje więc wgranie systemu na nowo. Jako, że to MTK to SP Flash Toolem najpewniej. Soft znalazłem jakiś tutaj:

https://drive.google.com/file/d/0B4avCyJFMGLJRDNWQ21yamhVYkU/view

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ch3mn3y W menu ma taką opcję ale jak mu wyskakuje cały czas okienko z błędem to pozostaje tylko wgranie ROM'u na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ch3mn3y

Właśnie o tym myślałem i później doczytałem w temacie na XDA. Tutaj znalazłem jeszcze 2 softy: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=67515931&postcount=183

Wszystkie wrzucone przez tę samą osobę.
Jednak ten z drugiego posta jest chyba najnowszy - wrzucony 2 miesiące po tych tutaj, no i te zostały wrzucone 28 czerwca lub wcześniej, a tamten wyszedł dopiero 30.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli powinienem pobrać  ten plik q1.zip z ostatniego linku tak? Gdzie powinienem go wkleić lub jakie pliki podmienić ? Przepraszam ze zadaję byc moze tak proste pytania ale jestem totalnym żółtodziobem w tych sprawach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ch3mn3y

Pobierz ten .zip z pierwszego folderu. On jest najnowszy (przynajmniej jeśli chodzi o daty, to jest z 30 czerwca, a tamte starsze). Dodałem więcej, jakby jakieś problemy były, to jednak zapas lepszy.

A wgrywasz w ten sam sposób co tutaj jest opisany, ale z tym, że korzystasz z powyższego pliku:

Zaraz pobiorę i zajrzę do środka. Jeśli chodzi o sam program SP Tool, to najlepsza wersja do wgrywania na ten tablet, jest podobno w drugim Q1.zip z XDA.

dodana zawartość

Q1.zip to system z 20 czerwca, a ten z pierwszego linku jest z 30.

Program jest, wypakowałem i stąd możesz go pobrać: https://drive.google.com/open?id=0BwebKQXdCuBXTXBRU2NkNzFuLUk

Edytowane przez ch3mn3y

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest jeszcze jeden problem, nie wiem jakim cudem ale ten zegarek da się zobaczyć tylko raz przez dany komputer, poźniej jest on niewykrywalny, czy może mi ktoś wyjaśnić o co tu chodzi? XD Bo zaczyna mnie to coraz mocniej niepokoić.

Edytowane przez AcidCry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ch3mn3y

Potrzebujesz jeszcze sterowników, o tym zapomniałem wspomnieć. Te nie wiem, gdzie znaleźć, bo Google wyświetla multum stron, a nie każda jest bezpieczna. No i zależą także od wersji systemu Windows.

Co do "zoabczenia" urządzenia przez komputer, to wyłączasz zegarek, ustawiasz wszystko w programie, dajesz Download i podłączasz (wciąż wyłączony) zegarek do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobrałem takowe z jakiejś stronki, no i otrzymałem coś takiego, nic się nie dzieje, nic się nie stało. Czy można przez samo "grzebanie w folderach" coś zmienić? Bo ten błąd wyskoczył podczas wgrywania nowej tarczy którą już usunąłem, ale problem występuje ciągle. Czy może da się w jakiś sposób zmienić tarczę zegarka z poziomu komputera cokolwiek..

Spoiler

koio.jpg

Spoiler

jojo.jpg

Edytowane przez Artok
Zdjęcia wstawiamy w spoiler - Artok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ch3mn3y

Nie wydaje mi się. Nie masz dostępu do tych ważniejszych partycji, a problem już się stał i trzeba by chyba usunąć dane aplikacji.

Po podłączeniu sterowniki do VCOM się wgrały? W ogóle, czy zostało wykryte urządzenie podłączone do portu VCOM? W Menedżerze urządzeń powinno być <nazwa urządzenia> (VCOM).

Jeśli tak, to najpewniej pierwsze uruchomienie spowodowało jedynie wgranie sterowników i teraz musisz odłączyć smartwatcha, wyłączyć go i podłączyć na nowo, aby został odpowiednio wykryty przez program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi