Skocz do zawartości
fanbmw

Gear S2 bateria - wytrzymuje jeden dzień

Rekomendowane odpowiedzi

fanbmw

Mam gear S2 bez modułu GSM, połączony przez Btuetooth z Note3, zegarek odłączony od ładowania o 6.30- 6.40 (naładowany na 100%) o 17.30 ma 53% baterii, czytałem że zegarek potrafi wytrzymać 2-3 dni na ładowaniu. Widziałem na alle... baterie po około 70 zł czy wymiana ich jest skomplikowana i czy wymaga serwisu czy można samemu wymienić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, fanbmw napisał:

czytałem że zegarek potrafi wytrzymać 2-3 dni na ładowaniu.

a podane było w jakich warunkach, te 2-3 dni ma pracować SmartW

bo skoro masz sparowany z notesem przez BT, to raczej więcej nie uciągniesz, skoro po 11 h wzięło ok. 50 %

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    CrashNull

dlaczego więcej nie uciągnie? ja mam sparowany cały czas i o 6:30 zdjęty z ładowarki 18:00 mam 80%. dwa dni to norma dla niego. monitor tętna mam ustawiony na mierzenie co 1h, a pogoda aktualizuje się co 3h. do tego wszystkie powiadomienia z telefonu obsługuje. więc te 50% to dość intensywne użycie musi być.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Mam Gear S kupiony niedługo po premierze i do tej poryi trzy dni spokojnie wytrzymuje z włączonym krokomierzem, cały czas sparowany z Note 4 po BT i włączone wszelkiego rodzaju powiadomienia. Dokładniej. Np. po odłączeniu od ładowarki w poniedziałek o 8 powtórnie ładuję w środę wieczorem.

Nie napisałeś czy zawsze tak było, czy szybsze rozładowywanie występuje od niedawna.

Jeżeli wcześniej bateria trzymała o wiele dłużej musisz zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych i powtórne sparowanie z telefonem.

Potem możesz odtworzyć dane z backupu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fanbmw

Zegarek mam od kilku dni, kupiłem używany i nie wiem czy czy dane mają wpływ na działanie zegarka:

samsung Note 3 połączenie BT,

cholernie słaby zasięg w Note w miejscu pracy, bardzo często jest brak sieci 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żywotność baterii zależy od osobistego użytkowania.Ale istnieją pewne sposoby, aby go zapisać. 

Battery monitor app, jak dla przykładu  GSam battery monitor,

jasność, sieć 3G, zużywają dużo baterii.

Edytowane przez Artok
    Poprawiono gramatykę - Artok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

@fanbmw

Zegarek masz sparowany po BT, więc zasięg sieci w tym przypadku nie ma nic do tego. Może któraś apk zainstalowana na Gear 2 drenuje Ci baterię? Zrób reset jak pisałem wyżej, nie instaluj nic dodatkowo i sprawdź. Przy okazji na razie wyłącz krokomierz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gio

Pytanie jaka masz wersję softu. Bo na starszych wersjach bateria żyła zdecydowanie krócej niż na najnowszej. Na ostatniej wersji softu ten zegarek był nie do pobicia. U mnie używany z iPhone więc w ograniczonym nieco zakresie (znikoma ilość aplikacji) spokojnie działał trzy dni a nawet dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fanbmw

wersja oprogramowania

R720XXU2DPFB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A WiFi masz cały czas aktywne? Ja u siebie wyłączyłem bo jest mi nie potrzebne. BT w zupełności wystarczy jeżeli nie oddalasz się zbytnio od telefonu. Bateria spokojnie wytrzymuje 2 doby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi