Skocz do zawartości
bergmen

tutorial wprowadzenie telefonu w tryb download (EDL)

Rekomendowane odpowiedzi

malmac

Wszystko pięknie i ładnie. A i tak tego nie ogarniam. Znam się na prawie a nie na jakiś tam flash i co tam by jeszcze dodać. A chciałbym wgrać soft MIUI global stable na Redmi Note 3 z Snapdragonem. Potrzebuje pomocy w tym zakresie w Szczecinie. Najlepiej gdzieś ok 8 kwietnia bo nie ma mnie w Polsce. A do tego mam dwa takie Xiaomi.

Ręce mi opadają jak czytam o tym. Duże uznanie dla tych co to ogarniają. W moim przypadku trzeba użyć łopatologii stosowanej bo nic nie ogarniam. Jak coś mogę wrzucić screeny z softu wygranego w moim Redmi Note 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    krychu3
    Napisano (edytowane)

Mam takie same problemy jak wyżej dodam że nie da się wykryć telefonu przez miflash oraz instaluje w menadżerze urz cały czas jako kedacom usb. Wie ktoś co na to poradzić Redmi 3s firmware miui 8.1 stable,myślalem nad wgraniem dev?

Edytowane przez krychu3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@krychu3 kwestia sterowników na kompie. Przeczytaj temat o Miflash.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomaj-B

Mam mi5 z wersją MIUI8 7.3.30 Beta bootloader zablokowany. Wchodzę w fastboot i uruchamiam Minimal ADB i próbuję  fastboot oem edl  pojawia się napis, że mam odblokować urządzenie.

Przyciskami Gł+- i włożenie kabla USB uruchamiam Mi-Recovery 3.0 i do wyboru mam Reboot - Wipe Data - Connect with MIAssistant, jeśli wybiorę MiAsisstant pojawi się telefonik z podłączonym kabelkiem. Za nic nie mogę wykryć telefonu w MiFlash - komunikat Określone rzutowanie jest nieprawidłowe.

Czy mój mi5 ma zablokowany EDL i nie można już nic wgrać bez odblokowanie bootloadera? Szlag mnie trafia bo nie działa na tym romie PCsuite.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@Tomaj-B Niestety w Mi5 masz zablokowany EDL żeby coś zrobić musisz odblokować bootloader możesz spróbować wgrać najnowsze global stable z poziomu telefonu przez aplikacje aktualizator możesz wgrać global dev na global stable i odwrotnie mówimy o najnowszych wersjach zaniżyć się nie da

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomaj-B

@up

Z mądrości, które wyczytałem na xda walcząc do późnych godzin, to nie ma możliwości przejścia z dev na stable aktualizatorem w miui, odwrotnie jak najbardziej.

Edytowane przez bergmen
    Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości. Piszemy @up lub korzystamy z opcji @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@Tomaj-B Spróbować zawsze można najwyżej wywali błąd tylko trzeba pobrać update.zip na telefon bezpośrednio z przeglądarki w telefonie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seba44

Witam. 

Pisze tutaj bo nie wiem gdzie to mogę zamieścić. Mianowicie mam problem z wyjściem z trybu EDL. Po wgraniu oprogramowania przez mi flash odpialem baterie na ponad 5 sek i podpiąłem spowrotem lecz telefon nie zareagował. Po podłączeniu go do komputera telefon został wykryty jako port COM i LPT jak przy wgrywaniu oprogramowania. Każda próba restartu nic nie daje. Proszę o radę co w takiej sytuacji mogę zrobić. Telefon to Xiaomi Redmi 5A. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@Seba44Widocznie nie wygrałeś ROMu albo wygrałeś zły. 

Edytowane przez bergmen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orjon

Przytrzymanie power przez dłuższy okres nie daje nic? Jaki ROM wgrywales?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi