Skocz do zawartości
giaur500

rom CM 14.1 dla 1+1 - Android 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda. Co to oznacza wiadomo, pierwsze Nightly jest już za rogiem. Jak widać nigdy nie warto martwić się na zapas. Być może pierwsze buildy nie będą w 100% stabilne i dopracowane, z tego powodu ja w najbliższym czasie prawdopodobnie pozostanę jeszcze na CM 13.0. Pośpiechu nie ma, i tak ilość smartfonów z Nougatem na pokładzie to póki co okolice 0,2%, do końca roku pewnie nie będzie to więcej, niż ~2% (w porywach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1+1 życzę takiego samego wsparcia jak Motoroli Razr. Oficjalnie zakończyła wsparcie na Ginerbird 2.3.1 i nieliczne kraje dostały Jelly Bean 4.1 a Cyanogen wspierał go aż do marshmallow ze swoim CM13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Jutro będzie pierwszy oficjalny build cm14.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już jest pierwsze Nightly:

https://www.cmxlog.com/14.1/bacon/

Build bardzo świeży, więc w temacie na xda chwilowo brak dokładniejszych opinii na temat stabilności etc. (rano pewnie będą). Ponoć jest jakiś błąd w TWRP, ale nie wiem, czy uniemożliwia instalację ROMu. Nie ma też jeszcze opinii, czy działa bezpośrednia aktualizacja z CM 13.0. Zdaje się, że przy przechodzeniu z CM 12.1 na 13.0 było to możliwe pod warunkiem wgrania nowych gappsów. OPO z ostatnim CM 13.0 Nightly nie wykrywa aktualizacji OTA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działać działa przejście z CM 13 Android 6.0.1 na 7.1 ale wywala mi błąd sklepu Play, mam od nowa gappsy tylko wgrać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, należy zflashować gappsy na Androida 7.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałem full wipe strzelić, ogólnie to dziwne, bo z CM 12.1 nie mogłem przenieść się na 13, a teraz odpaliłem CM Downloader, zdziwiłem się, że jest aktualizacja 187 mb więc ją pobrałem, a tu nowy Android :o Tak jak pisałem, full wipe + nowe gappsy i działać działa. 

Może ktoś mi powie, bo na razie nie mogę tego znaleźć: 1. Jak pokazać % baterii na ekranie? (edit, już sobie poradziłem z tym) Nie widzę tej opcji. 2. Jak rozjaśnić ekran, niby jest jasno ale mam taką dziwną pomarańczową poświatę, wkurza mnie to. Z niedziałających apek to wiem, że nie działa AdAway, wykrzacza się po aktualizacji bazy z błędem, że nie można skopiować pliku hosts. Nie chciałem aktualizować do nowego Androida, bo wiem że na początku będą problemy no ale jak już jest to się pomęcze :P Oczywiście w opcjach programistycznych mam roota dla Aplikacji włączonego.

Edytowane przez Usiek1991

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dnskpe

Jak się ten CM sprawuje? Obecnie siedzę na Tuga Power N6 i nie jest źle, ale bateria... z baterią jest tragedia w porównaniu do stockowego COS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W normalnym użytkowaniu nie jest źle, czasami podczas instalowania aplikacji, pojawia się jakiś błąd systemu ale apki instalują i działają normalnie. Jest błąd w profilach systemu, można utworzyć ale np nie da się ustawić sieci komórkowej, np lte czy 2g, bo wywala błąd. W trybie uśpienia z baterią nie jest źle, w użytkowaniu chyba troszkę za szybko leci. 

W sumie używałem przez 1 dzień, w przesiadłem się na MM Resrrection Remix, szczególnie że ten zapowiedział, że w przeciągu tygodnia wyda wersje z N. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Bateria trzyma dobrze w stanie uśpienia z wyłączonym wifi i transmisją danych, ale leci na łeb na szyję przy przeglądaniu internetu. Podobnie w zasadzie było w CM13 nightly, ale tu chyba jeszcze bardziej. Pół godziny surfowania po necie na Wifi zjada ponad 10% baterii

O CyanogenOS w zasadzie możecie już zapomnieć, nie będzie już żadnych aktualizacji, nawet poprawek bezpieczeństwa. Nasz telefon nie jest już wspierany. Zresztą, prędzej przyjdzie mi osiwieć niż CyanogenOS zostanie zaktualizowany do Nougata na jakimkolwiek telefonie, w ogóle nie jest pewne ten system będzie dalej rozwijany.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi