Skocz do zawartości
giaur500

rom CM 14.1 dla 1+1 - Android 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

tolok

Jak dla mnie z romem wszystko jest w porządku, poza czasem pracy na baterii. Wydaje mi się, że jest dużo słabiej. SOT na poziomie 3-4 h, a wcześniej ok 5, czasem mniej, w porywach do  6 w skrajnych przypadkach. Tu tak używam normalnie i 3,5 h mniej więcej. Trochę słabo...

Jakie Wy macie odczucia z tym softem pod tym względem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Nie potwierdzam problemów z baterią. Identycznie jak na CM13 było, tak samo jest tutaj a może nawet lepiej. Za to nie wiem czy wiecie, ale Cyanogenmod został zlikwidowany. Nie będzie już nowych wersji nightly. Build z 25 grudnia był ostatni. W tej chwili juz nawet strona Cyanogenmoda nie działa, bo została wyłączona. Działa jeszcze strona pobierania, więc się spieszcie jeśli chcecie pobrać, wkrótce też zostanie wyłączona.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, następcą CyanogenModa i jego duchowym spadkobiercą będzie Lineage OS. OnePlus One ma być wśród oficjalnie wspieranych urządzeń. Jednak na pierwsze buildy trzeba będzie trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

No na stronie napisali, że więcej informacji we wtorek. Wtorek był wczoraj i żadnych nowych informacji nie ma. To wszystko potrwa, a przy tym obawiam się, że bez kasy, która płynęła od Caynogen Inc. infrastruktura nie będzie już tak potężna, więc nie wiem jak to te buildy będą wychodzić i co ile czasu.

Problem tez w tym, że nie ma za bardzo alternatywy, wszystkie inne romy wprost zrzynały wszystko (przeciętnie 95%) od Cyanogenmoda, jak nie ma Cyanogenmoda to sami nic nie będą potrafili zrobić. Zakładam, że teraz zaczną tak samo zrzynać od LineageOS, ale LineageOS nie ruszy do przodu jeszcze przez kilka miesięcy pewnie. 

Jedyny bodajże custom rom nie oparty na Cyanogenmodzie jaki mi przychodzi do głowy to OmniRom - od dawna trup, jeszcze nawet nie myślą o Androidzie 7, ciągle kręcą się w kółko nad Androidem 6 (nasz telefon zresztą i tak nie jest obsługiwany).

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To już pewnie koniec nowych romów nie ma na co liczyć

Tapnięte z OnePlus One

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasze telefony nie są też pierwszej nowości.  Myślę,  że można poprzestać na romie od sultana i w końcu...  sprzedać.

Ale póki co śledzę kompilację CM 14.1 nijakiego #jgcap na xda. Wygląda obiecująco, ale spektakularnych zmian chyba nie ma się co spodziewać. 

Edytowane przez kordel_woker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    aliens

hyperUnicorns_bacon_7.1.1_20161228.zip 
    ROM Downloads
    hyperUnicorns 7.1.1

https://www.androidfilehost.com?fid=457095661767125544 

Features:
    Built with ArchiDroid optimizations
    Built with HYPERTC 4.9 (arm-linux-androideabi/arm-eabi)
    Built with Snapdragon LLVM Compiler 3.8
    Stock-based kernel with patches from sultan's/archiUnicorns Kernel and other sources, focused on efficient, everyday performance
    Linaro sources for art, bionic and dalvik
    Latest SQlite 3.15.1
    Latest CodeAurora wlan drivers
    Improved Krait targeting
    Sony Music
    DT2Sleep on status bar and lockscreen

Flashing Instructions
    If you're not coming from another DU build, you should factory reset. Otherwise, simply wiping /system, /cache, and Dalvik/ART cache should be fine.
    Flash the ROM.
    Flash any other mods/etc. you want (e.g. SuperSU, Xposed, GApps). I currently use OpenGapps without an issue on this ROM.

Known Issues and Warnings
    DO NOT flash custom kernels. You will likely either run into a bootloop or bust your camera support. Sometimes, the camera doesn't work even after dirty flashing back to stock. In that case, wipe /system and then reflash the ROM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem nie dotyczy tylko OnePlus One, w końcu CyanogenMod wspierał wiele zarówno starszych, jak i nowszych urządzeń, np. OnePlus 3 czy Xiaomi Mi5. Na pewno nie jest to koniec custom romów, kiedy ruszy Lineage OS, to zapewne właśnie na nim będą bazować wszystkie unofficiale, tak jak to było z CM. Natomiast zanim to nastąpi, może być mały zastój.

Nie wiem, kiedy pojawią się buildy Lineage OS, choć wizja kilku miesięcy przerwy wydaje mi się dość pesymistyczna. Była informacja, by nie spodziewać się niczego do końca 2016 r., ale gdyby przewidywali, że ogarnięcie wszystkiego potrwa naprawdę dużo czasu, to w komunikacie prędzej znalazłby się termin w rodzaju: "w najbliższych tygodniach". Subiektywnie zakładam więc, że styczeń/luty to optymistyczny i być może realny wariant.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Patrząc po ich Githubie, widać że prace trwają. Zaczęli od zmiany logo Cyanogenmoda na swoje. Więc wszystko się toczy dalej, buildy będą też, trzeba tylko poczekać.

dodana zawartość

Jest już pierwszy nieofcjalny build LineAgeOS: http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/lineageos-unofficial-nightly-t3528587 - nowe będą wychodzić codziennie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie narzekam na build z 25 grudnia :) Mogę zostać na tej wersji do momentu aż nie zaczną pojawiać się nowe Androidy 8 ale zanim to nastąpi to grube kilka miechów minie :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi