Skocz do zawartości
giaur500

rom CM 14.1 dla 1+1 - Android 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

giaur500

Masz rację, ueee tam... nie wiadomo kto przejął program, który ma zamknięte źródła. Flashujesz sobie radośnie aplikację, która przejmuje całkowitą kontrolę nad twoim telefonem, ma dostęp do systemu, może obejść wszystkie zabezpieczenia Androida, przyznać sobie dostęp do wszystkiego.

Ueee tam, a co tam, przecież telefon jest chiński, to wszystko zmienia ;) Ja jednakowoż wolę używać Lineage z wbudowanym rootem (mój nieoficjalny build) i poczekać, aż będzie oficjalny root, który jest open source i nie budzi wątpliwości.

Każdy robi co chce.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślisz, że ktokolwiek jest zainteresowany przejęciem twojego telefonu? Ten, kto będzie chciał to zrobić, poradzi sobie i bez tego. Poza tym wątpliwe, żeby komuś z tego powodu jakakolwiek korzyść przyszła... I tak większość z nas ma jeszcze większego wirusa i backdora zainstalowanego w postaci windows 10. Nie wspomnę już o tym, że naturalną rzeczą jest być administratorem swojego własnego systemu operacyjnego.

Edytowane przez kordel_woker

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Godzinę temu, kordel_woker napisał:

Myślisz, że ktokolwiek jest zainteresowany przejęciem twojego telefonu?

Myślę, że oprogramowanie dające dostęp do roota, czyli takie, które ma władzę tak wielką, że może fizycznie uwalic mój  telefon (tak, root to umożliwia jakbyś nie widział), musi być w 100% zaufane. Czemu trzeba ci tłumaczyć takie podstawy? To wydaje sie chyba oczywiste, no ale jak widac nie.

I tak większość z nas ma jeszcze większego wirusa i backdora zainstalowanego w postaci windows 10.

Mów może za siebie. Ja nie mam żadnego Windows 10, wypraszam sobie. W moim domu na żadnym sprzęcie nie ma w ogóle niczego, co pochodzi od Microsoftu, a tym bardziej żadnego Windows 10.

Nie wspomnę już o tym, że naturalną rzeczą jest być administratorem swojego własnego systemu operacyjnego.

Owszem, dlatego dopóki nie ma oficjalnego roota, nie zamierzam przechodzić na oficalne buildy Lineage. Zamiast tego, sam robię swoje buildy, które działają "po staremu", czyli dalej mają wbudowanego roota. Programiści Lineage zostawili taką możliwość jeśli ktoś by chciał mieć wbudowanego roota zanim nie wydzielą go do oddzielnego pliku zip do instalacji.

SuperSU stracił dla mnie wiarygodność, a alternatyw za bardzo nie ma. Nie będą zresztą zaśmiecał sobie systemu, nie zamierzam używać niczego, co nie ma oficjalnego wsparcia twórców romu.

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie musicie mi mówić czym jest root i do czego służy i co można nim zrobić. Jak jesteś paranoikiem to twoja sprawa. Nie znaczy też że za 5 min. ktoś bedzie przejmował twój telefon. Póki co, w paczce 2.79 jeszcze żadne zmiany nie zaszły... Na waszym miejscu bardziej by mnie martwiły aplikacje klawiaturowe np SwiftKey. I nie potrzeba roota, zeby poznać twoje hasła... Nie macie zaufania do supersu? ok. Ja narazie jeszcze mam. Dopóki nie pojawi się alternatywa,  dla mnie wystarczy. 

dodana zawartość

co do Lineage, narazie do użytku się nie nadaje... 

dodana zawartość

Kolejna rzecz: roota nie używam do piracenia apek- jak tu któryś zasugerował, tylko bez roota niektóre poprostu nie mogą działać, albo nie działają w pełni :np greenify.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy wiadomo coś o aparacie? Będzie tak wielofunkcyjny jak w oryginalnym modzie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    11 godzin temu, Świdre napisał:

A czy wiadomo coś o aparacie? Będzie tak wielofunkcyjny jak w oryginalnym modzie? 

Jeśli masz na myśli aparat z CyanogenOS, to oczywiście go tam nie będzie, tak jak w CM nightly nie było. Ale możesz sobie doinstalować jeśli chcesz. Ja mam i działa.

dodana zawartość
    19 godzin temu, kordel_woker napisał:

Na waszym miejscu bardziej by mnie martwiły aplikacje klawiaturowe np SwiftKey.

Czemu ma mnie martwić aplikacja, której nie używam?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, giaur500 napisał:

aparat z CyanogenOS

Możesz podlinkować do tematu na xda lub bezpośrednio do pobrania apki/instalatora?

Edytowane przez stratus84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    45 minut temu, stratus84 napisał:

Możesz podlinkować do tematu na xda lub bezpośrednio do pobrania apki/instalatora?

Też o to samo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wartościowa informacja z tą sprzedażą SuperSU. Osobiście nawet nie wiedziałem, że taka transakcja miała miejsce. Co więcej, miało to miejsce jeszcze we wrześniu 2015 r. Twórca aplikacji, Chainfire zapowiedział wtedy, że będzie współtworzył program przez kolejne 2 lata, a potem już w całości przekaże pałeczkę tej firmie - chińskiej albo amerykańskiej, ciężko powiedzieć, ale faktem jest, że wiadomo o niej niewiele ponad to, że taka firma istnieje. Czy wciąż można temu managerowi roota ufać, niech każdy zdecyduje sam. Dla zainteresowanych sporo informacji o sprzedaży tej aplikacji i gdybanie o jej przyszłości można znaleźć pod hasłem "supersu sold" w Google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi