Skocz do zawartości
giaur500

rom CM 14.1 dla 1+1 - Android 7.1

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się do świeżej instalacji LineageOS (pełny format wszystkiego włącznie z pamięcią wewnętrzną), którą wersję wybrać: experimental czy nightly? W CM zawsze instalowałem nightly ale wole się upewnić i pytam na forum. W przyszłości chciałbym aby aktualizację były z poziomu telefonu jak to miało miejsce w CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy świeżej instalacji Lineage i gaaps mini coś jest skopane, pierwsze uruchomienie telefonu i konfiguracja po wpisaniu hasła do wifi telefon wyświetla monit o zbliżeniu go do innego telefonu w celu skopiowania ustawień, nie ma żadnej opcji pominięcia tego lub wybrania czystej konfiguracji lub z konta google. Dając wstecz  dalej wracamy do wifi a w przód znów do konfiguracji zbliżeniowej z innym telefonem. 

Na żadnym innym romie nie miałem takich problemów.

Co do czystej instalacji to wybierz nightly bo wersja experymentalna chyba jest przejściową z CM 14 na lineage. Ciekawe czy też będziesz miał ten błąd konfiguracji co ja miałem, a próbowałem paręnaście razy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bartos81

Jestem już po czystej instalacji nightly, nie miałem żadnych problemów i wszystko działa poprawnie. GAppsy ściągałem z tej stronki http://opengapps.org w wersji "pico". Root - su (arm) dedykowany do LineagueOS działa ok, wcześniej zawsze instalowałem SuperSU ale z niego zrezygnowałem po przeczytaniu wcześniejszych wpisów w tym wątku. Ciekawe jak będą przebiegać przyszłe aktualizacje. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To fajnie, że działa, zapewne dlatego że gaaps były w wersji pico. Ja miałem w wersji mini z całym kreatorem ustawień przed pierwszym uruchomieniem systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam TugaPower N18. Kilka wersji temu wyłączyłem górną belkę powiadomień(tę z zegarem itp). Chciałbym to znowu włączyć ale zapomniałem gdzie jest zaszyta ta opcja.

Jak włączyć górną belkę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia>status bar? Ale nie jestem pewien...

Jest już kolejna wersja nightly z 30 stycznia. Aktualizował już ktoś? Działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ustawienia>status bar  nie. Tam można tylko włączyć/wyłaczyć co ma się pokazywać a nie można wyłączyć/włączyć samego statusbara.

Znalazłem. Wyświetlacz/rozszerzony pulpit.

Edytowane przez Adramel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Dnia 30.01.2017 o 19:39, Bartos81 napisał:

To fajnie, że działa, zapewne dlatego że gaaps były w wersji pico. Ja miałem w wersji mini z całym kreatorem ustawień przed pierwszym uruchomieniem systemu. 

Ten błąd o którym mówisz został już poprawiony w drugim nightly

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O to fajnie, że poprawili, ale mając w pełni konfigurowalny pod siebie RR, nie ma co instalować Lineage :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

@up
    Tu jest poprawka: https://review.lineageos.org/#/c/158242

Edytowane przez Danielf85
    Nie cytujemy poprzedzającego postu w całości wystarczy @up bądź opcja @wspomnij
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi