Skocz do zawartości
bergmen

info Informacje podstawowe o MIUI: rodzaje ROMów, różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Global Dev wgrywam przez aktualizację a potem mogę znowu tak samo wgrać Global stab? Drąże temat jako nowy w temacie Xiaomi a jako że zbliża się termin odblokowania Chciałbym się upewnić co i jak. Mimo tego co napisał kol. dzidexx, nic mu nie umniejszając, na wielu forach mimo wszystko zalecają przed instalacją TWRP i Xiaomi eu najpierw zainstalować Global Dev. Jeszcze jedno, jak zrobić kopie bez TWRP, tylko tę w chmurze na koncie Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bergmen

@pit24316

1 na global dev nie zainstalujesz stable przez aktualizacje

2 nie musisz instalować global dev przed instalacją xiaomi.eu 

Koniec spamu. Pytaj w przeznaczonych do tego tematach /wątkach. To nie wątek o kopii zapasowej miui. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Orjon

Co do 1. - polemizowałbym, przy powrocie na stable po prostu informuje że wracamy do starszej wersji i że będzie konieczne zresetowanie do ustawień fabrycznych - więc możliwość powrotu na stable jakaś jest. w większości przypadków ona działa. ;) EOT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lucano

Czy różnice między miui polska a global zawarte w pierwszym poście dalej mają moc? Czy może zatarły się już i global ma to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmumia

Cześć, 

Wyjaśni mi ktoś różnice między eea global ,a zwykłym global?

U siebie mam oryginalnie zainstalowany EEA , telefon z oficjalnej dystrybucji.

Jeśli są jakieś istotne  różnice to czy da się przejść na global stable z EEA bez odblokowania bootloadera itd. ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a tak jeszcze zapytam, warto przechodzić na Xiaomi.eu  czy lepiej pozostać na global ?

A tak zapytam bo widzę ze dużo znasz sie na tym - telefonu z polskiej dystrybucji Xiaomi Polska ma ja rom stable, czy stable eeu (wersje stable tylko na europe) ? (te z media expert, mediamarkt itp jak ze sklepow mistore mimmarket ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 minuty temu, Portalnet napisał:

tak zapytam bo widzę ze dużo znasz sie na tym - telefonu z polskiej dystrybucji Xiaomi Polska ma ja rom stable, czy stable eeu (wersje stable tylko na europe) ? (te z media expert, mediamarkt itp jak ze sklepow mistore mimmarket ?

Mają soft w wersji Globalnej. Przy pierwszym uruchomieniu wybierasz kraj w którym mieszkasz, język itp

5 minut temu, Portalnet napisał:

a tak jeszcze zapytam, warto przechodzić na Xiaomi.eu  czy lepiej pozostać na global ?

Zależy od konkretnego modelu. W niektórych pewnie zmiana jest nie potrzebna. Na mi 5 przeszedłem na xiaomi.eu głównie ze względu na baterię. a przy obecnym Mi 8 SE nie miałem wyboru, bo to telefon na rynek chiński, podobnie jak Mi 10 Youth. To był jedyny sposób żeby mieć polski język w telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy Xiaomi nie ma problemu z licznością np LTE itp na telefonach xiaomi z polskimi operatorami komórkowymi ? ( akurat mam plusa) , mowie tutaj głownie o tych telefonach które sa globalne a nie tylko na rynek chiński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Portalnet  nie mają problemów z LTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi