Skocz do zawartości
patryk56

Smartfon do 1300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mama (45.l) poprosiła mnie o znalezienie nowego smartfona. Obecnie używa Samsunga model Galaxy Grand Neo. Poszukiwany jest telefon do ok. 1000zł , ale od siebie mogę dorzucić ze 300zł jeśli będzie warto. Ogólnie nie są potrzebne jakieś bajery, bo mama i tak ich nie wykorzysta. Najważniejsze aspekty:

- duży ekran (nie mniej niż 5")

- dobry czas pracy na baterii

- dobra wydajność bez zacinania

- intuicyjne menu , łatwość użytkowania 

Najlepiej , aby były przyciski "fizyczne" pod ekranem, a nie systemowe na ekranie.

Z myślą o długim przebiegu bez zacinek , przeglądałem różne chińczyki z dobrymi bebechami. Ale z drugiej strony jestem sceptycznie nastawiony na problemy z systemem, brak spolszczenia, jakieś luki, bugi itp

Wszędzie słyszę pochwały na temat Galaxy A5 (2016). Może to byłby strzał w dziesiątkę ? Mama lubi samsungi więc na plus. A może coś innego w tej cenie ? Proszę o propozycje :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@patryk56

Samsung Galaxy A5 (2016) będzie dobrym wyborem dla Twojej mamy. 

Smartfon ten posiada:

-bardzo dobry wyświetlacz 5.2" Full HD Super Amoled;

-wydajny akumulator+szybkie ładowanie;

-dobry aparat;

-bardzo dobra jakość wykonania;

-i działa plynnie.

Znajdziesz "nówki" za ok 1000 zł na OLX:

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    evil222

A5 byłby dobrym wyborem. Ja od siebie mogę zaproponować xiaomi mi5 i nie musisz się martwić o brak spolszczenia czy bugi. To topowy smartfon.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

Ja rowniez polecam a5 2016, swietny design, wyswietlacz aparat.

Mama jednego youtubera od tel. została ostatnio jego posiadaczem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Zdecydowanie Xiaomi Mi5 :) spełni wszystkie wymagania i będzie wygodny do korzystania jeszcze przez 2-3 lata :)

Wysłane z mojego PRO 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    17 godzin temu, patryk56 napisał:

Ogólnie nie są potrzebne jakieś bajery, bo mama i tak ich nie wykorzysta.

(..)

Najlepiej , aby były przyciski "fizyczne" pod ekranem, a nie systemowe na ekranie.

17 godzin temu, patryk56 napisał:

Wszędzie słyszę pochwały na temat Galaxy A5 (2016). Może to byłby strzał w dziesiątkę ?

Ten telefon będzie idealny. Piękny 5.2" wyświetlacz super amoled o rozdzielczości full hd kryty szkłem Gorilla Glass 4. Świetnej wydajności bateria, bardzo ładny wygląd całości urządzenia, 2 gb ramu zapewnią płynną pracę podczas codziennych czynności a klawisz HOME wyposażony w czytnik linii papilarnych dopełni smaku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek15

Witam wszystkich nie chce zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum dlatego napiszę tutaj.

Szukam nowego telefonu do 1300zł nie chciałbym tej kwoty przekraczać, w oko wpadło mi kilka modeli jednak każdy ma jakieś wady które w mniejszym lub większym stopniu mnie zniechęcają. Chiałbym prosić was drodzy użytkownicy o poradę co wybrać. Zaznaczę od razu ze miałem dosyć pokaźną liczbę telefonów ten kupiony będzie maksymalnie na rok.

Może pokrótce opiszę czego wymagam od telefonu a więc dobrego aparatu, fajnego wyświetlacza im mniejszy tym lepszy i żeby bateria w cyklu mieszanym wystarczyła na co najmniej dzień.  Co do reszty jestem otwarty a więc system nakładka itd każdą biorę pod uwagę.

Opiszę teraz jakie modele brałem pod uwagę i jakie aspekty o których wyczytałem na forum mnie odpychają. Proszę o rozwianie moich wątpliwości lub potwierdzenie stanu rzeczy.

1 LG G4 najbardziej mi odpowiada ale boję sie bootloopa, nie chce zeby w najmniej oczekiwanym momencie wszystko co mam na urządzeniu poszło się ....

2 Huawei p8 czytałem o krzywej tafli szkła na wyświetlaczu, używam szkła ochronnego także to by mnie drażniło

3 Nexus 5x tutaj odpycha mnie tylko wygląd, jest koszmarny, te ramki pod i nad ekranem

4 Xperia z5 compact ogólnie bardzo podoba mi się ten telefon nie wiem tylko czemu ma tyle opinii negatywnych

To tak pokrótce mam nadzieje że doradzicie co i jak, nie śpiesze sie z kupnem moge poczekać do świąt na jakieś promocje.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@arek15

Proponuję Tobie Samsunga Galaxy A5 (2016). Posiada on bardzo dobry wyświetlacz 5.2" Full HD Super Amoled, dobry aparat oraz bardzo dobry akumulator. Poza tym jest bardzo dobrze wykonany i działa płynnie.

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek15

Galaxy A5 tak szczerze mówiąc to ten telefon jest dla mnie aż za bardzo poprawny, ma szystko na bardzo dobrym poziomie ale jak dla mnie nie ma tego czegoś... Najbardziej xperia mi się podoba i to chyba na nią się skuszę. Koledzy proponowali xaiomi mi5 ale chyba nie dostanę go za 1300zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@arek15

Z5 Compact jakością zdjęć z aparatu nie powala... delikatnie mówiąc. Aparat w Z5C jest przereklamowany. Lepszą jakość zdjęć uzyskasz na MI5. Zdjęcia z tego telefonu posiadają zdecydowanie większą ostrość niż z Z5C.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi