Skocz do zawartości
Sid Gotama

Oszczędzamy energię (ale bez przesady)

Rekomendowane odpowiedzi

A może by tak baterię po oszczędzać?

Dziś po pracy, przychodzę do domu, patrzę a tam 35% baterii (musiałem nie ,zauważyć że miałem włączone wifi a w pracy wifi nie mam)
    No właśnie, poszukuję złotego środka, by z jednej strony telefon był w pełni funkcjonalny a z drugiej by mógł tą funkcjonalność pokazać.

To znaczy, nie chcę mieć "wszystkiego" powłączanego by być ciągle on line, takie rzeczy uruchamiam widzetaem z drugiej jednak strony dobrze by było gdyby samrtfon miał jakieś opcję smart, czyli jak zapomnę wyłączyć wifi a nie ma w pobliżu żadnej sieci z którą by się mógł połączyć to po np. 10 min sam wyłączy wifi...

Mam Roota, wgrany kernel Optimus http://forum.android.com.pl/topic/298068-kernel-optimus-kernel-r14/?page=1 więc jakieś pole do manewru jest (tylko wiedzy brak).

W gry nie grywam więc wielkiej wydajności mi nie potrzeba, no może coś w rodzaju angry birds... ustawiłem więc dla procesora zarządcę Ondemand.
    Innych konfiguracji w kernelu nie robiłem, bo się po prostu nie znam

Sieć mobilna - właściwie nie wiem co ustawić by było oszczędnie, wykorzystuję raczej do poczytania wiadomości, meil, mapy online i tego typu duperele... tu również bm wolał oszczędniej zamiast szybko

WiFi... włączone w trybie uśpienia:
    - zawsze
    - tylko gdy podłączony
    - Nigdy
    ...pojęcia nie mam co autor ma na myśli i o co w tym ustawieniu chodzi? Gdzie podłączony, do wifi czy do zasilacza?

Widzety wiem że też coś tam żrą, ale jednak przydatne też są.

Co jeszcze, jakieś pomysły...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do WiFi chodzi o to czy po zgaszeniu ekranu wifi będzie nadal "aktywne" tzn. będziesz otrzymywał powiadomienia lub np. wiadomości z facebooka. Zawsze - wiadomo, nigdy - tylko na zapalonym ekranie będzie "połączenie", tylko gdy podłączony - wtedy kiedy ekran będzie się świecił oraz na zablokowanym ale tylko pod ładowarką. Raczej nie ma sensu zmieniać z "Zawsze" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@karol12_124Czyli jak rozumiem to ustawienie jest tylko dla telefonu podłączonego do ładowarki i nie ma żadnego znaczenie dla odłączonego do ładowarki?

Ale przyznasz że tłumaczenie (z ang.) jest po prostu kiepskie, bo:

Nie wyłączaj Wi-Fi w trybie uśpienia

• zawsze Nie wyłączaj Wi-Fi w trybie uśpienia

• nigdy Nie wyłączaj Wi-Fi w trybie uśpienia

Jakie są różnice pomiędzy powyższymi ustawieniami:

- Zawsze nie wyłączaj, czyli pozostaw włączone i

- Nigdy nie wyłączaj (podwójne przeczenie) czyli też pozostaw włączone :-)

:censored:

też o tym wspomina, cytuję:

"... Jednak dopiero dzięki wersji angielskiej widać o co chodzi:

Keep Wi-Fi on during sleep

• always

• only when plugged in

• never (increases data usage)

Zwłaszcza druga opcja – całe lata myślałem, że "podłączony" oznacza tutaj połączony do konkretnej sieci Wi-Fi. Dziś do mnie dotarło, że chodzi o podłączenie do ładowarki

W :censored: przetłumaczono to lepiej:

Wi-Fi w trybie uśpienia:

• zawsze

• tylko, gdy podłączony

• nigdy (zwiększa zużycie danych)

ale byłoby idealnie, gdyby dopisać "do ładowarki" przy drugiej pozycji."

dodana zawartość

Aż chciałem skasować całość bo po ingerencji moderatora mattaj86 całość straciła nieco sens a ingerował dwukrotnie!!!
    Nie wiedziałem że wyraz MIUI jest tu zakazany.

Tak trzymać, zagląda tu może z pięć osób i jak widzę że dla moderatorów o cztery za dużo.
    Sam moderator na straży tego pustego forum powinien wystarczyć!!!

Edytowane przez mattaj86
    Usunąłem link do konkurencyjnego portalu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WiFi i tak może skanować, nawet jak jest wyłączone. Wejdź jeszcze w ustawienia Lokalizacji, wciśnij menu (trzy kropki w prawym górnym rogu), wybierz "Skanowanie" i upewnij się, że skanowanie wifi oraz bluetooth są wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie niestety problem z wifi też się pojawia gdy skanowanie jest wyłączone.  W ogóle to chyba jest częsty problem androida 6.0. Czasami są dni kiedy wifi jest faktycznie wyłączone, nie ma reguły. Pocieszające jest to że bateria trzyma równie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@minimale_ldz

Ja to skanowanie miałem włączone, no ale jak to ustawienie jest w miejscu w którym bym się go nie spodziewał to czuję się usprawiedliwiony.

Mam wrażenie że bateria najbardziej "idzie" w momencie gdy mam włączone wifi czy mobilny a sygnału brak, tak na przykład mam z mobilnym w górach (las).

Teoretycznie z brakiem wifi problemu być nie powinno gdy ustawimy tak jak powyżej, czyli by się wyłączał w trybie uśpienia, nie ma natomiast niczego podobnego jeżeli chodzi o net mobilny.

PS

Gdzie jest ustawienie synchronizacji, to znaczy  by można było ustawić co ile ma się synchronizować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sid Gotama synchronizacja jest w ustawieniach Kont, trzeba wybrać konto Google i znów prawy górny róg. Natomiast do obsługi netu mobilnego i w ogóle radia komórkowego dobry jest Auto Pilot Mode, który włącza tryb samolotowy przy słabym zasięgu. W górach może się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@minimale_ldz

Co do synchronizacji, tam właśnie szukałem ale ja mam tam tylko "synchronizuj teraz".

Auto pilota wypróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sid Gotama Konta > menu w prawym górnym rogu > opcja autosynchronizuj dane. Jeśli jest zaznaczona, to po wejściu w "Google" możemy wybrać które dane będą synchronizowane automatycznie, jeśli opcja jest odznaczona, to po wejściu w "Google" możemy ręcznie zsynchronizować kolejne kategorie danych. Tak przynajmniej jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@minimale_ldz

Ups... faktycznie jest.

Ale też trochę lipa, bo albo jest automatycznie albo ręcznie.

Myślałem że jest możliwość ustawienia tej w automatycznej synchronizacji czasu, czyli co ile minut będzie się ta synchronizacja odbywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi