Skocz do zawartości
Sid Gotama

Oszczędzamy energię (ale bez przesady)

Rekomendowane odpowiedzi

@Sid Gotamateoretycznie od tego jest Doze w Marshmallow, tzn. im dłużej telefon jest nieużywany, tym synchronizacja jest rzadsza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@minimale_ldzWiem że program prosty w obsłudze, niestety bez angielskiego to co proste już takie nie jest.

Mógłbyś w paru słowach opisać co i jak w Auto Pilot Mode ustawić.

Zainstalowałem i co prawda działa ale może coś jeszcze doprecyzować w ustawieniach.

Czy np. on potrafi wyjść z trybu samolotowego automatycznie gdy poprawi się sygnał?

czy można go tak ustawić by wyłączył tylko mobilny net, a reszta by działała normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ramone

Zna może ktoś program który np po minucie czy np po 5 automatycznie rozłączy transmisje danych a po wybudzeniu ekran znowu załączy na taki sam czas? Niestety ułomny jest ten czysty android a w telefonie innej firmy widzę że jest w standardzie takie coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiceqq

Idle time connection manager, ale albo już na nowym androidzie nie działa, albo wymaga roota którego nie mam, spróbuj bo program spełniał dokładnie to o czym wspomniałeś i był moim must have.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

bez roota nie da się zrobić wiele przy oszczędzaniu baterii. przy średnim i słabszym zasięgu włączyć 2g, wyłączone gps i wifi w trybie uśpienia, wszelka synchronizacja, komunikatory, poczta, zero gier, youtube.

aplikacje takie jak greenify nie wiele dadzą jeśli mamy marshmallow lub nougat. tutaj potrzebny jest custom rom, kernel i odpowiednie ustawienia. u mnie cały czas działa gps w trybie oszczędzania ze względu na pogodę, wifi włączone, sieć 3g nawet przy słabszym zasięgu ale bez transmisji danych, skrypty do kernela (temat na forum), ustawienia doze (https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/root-doze-settings-editor-android-t3235130), włączenie optymalizacji dla usług google play, średnio 40min dziennie Clash Royale, około 4-4.5 godziny na ekranie. telefon wytrzymuje 24 godziny na jednym ładowaniu. myślę że te 7 godzin na ekranie da się wyciągnąć ale to by było bardziej jako test. w planach jest nougat a dokładniej custom rom ale oparty na oficjalnej aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiceqq

Zrobiłem roota, z w/w mam greenify, kernel squid, skrypty do kernela, ustawienia doze, optymalizacja dla usług google play i to co mnie najbardziej interesowało - LeanDroid z marketu, który steruje mi wifi i danymi. Wyłącza je minutę po uśpieniu i włącza co 15 min na 10 sekund w celu synchronizacji. Jedynie ekran stał sie mniej responsywny podczas ładowania na tym kernelu.

Spoiler

Screenshot_20170407-102447.thumb.png.614396a348d7ec0537d0d9258786a81a.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi