Skocz do zawartości
ŻetoN

tutorial Jak dodać NFC Toggle i nie tylko do szybkich ustawień w Androidzie 7.x.x "root"

Rekomendowane odpowiedzi

ŻetoN

Z racji coraz to nowszego androida, developerzy z mountain view zapominają "chyba na siłę" o istotnych rzeczach, bez których system nijak się ma do poprzedników. Kiedyś brakowało latarki w szybkich ustawieniach, z czasem i to zostało dodane. A dziś czego nam brak w najnowszym androidzie? Brak nam kafelka który odpowiadał za włączenia bądź wyłączenie NFC... Serio Google? :facepalm:

Szukałem i szukałem aż w końcu znalazłem aplikację która wydobywa nam nfc na powierzchnię quick settings. Ale Nie obyło się bez problemów, a tym problemem jest ROOT... Niestety bez root-a nie uda się nam tego zrobić... Okej a teraz przejdźmy do meritum sprawy.

Sposób instalacji:

1) Pobieramy ze sklepu GP aplikację o nazwie Tile Root for nougat

2) Po zainstalowaniu jej, rozsuwamy pasek szybkich ustawień i edytujemy go. 
    3) Na samym dole powinna nam się ukazać kafelka z NFC przeciągamy ją na samą górę i voilà! 

Jeśli znajdę jakąś alternatywny sposób, postaram się z nim wami podzielić.

Sposób testowany na systemach AOSP/CyanogenMod. MOŻLIWE że nie działa na systemach opartych o nakładkę systemową producenta takich jak "Samsung TouchWiz". "LG UX", "HTC Sense" etc... 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi