Skocz do zawartości
mezutelni

rom MIUI v8 6.0.1 MM Wszystkie warianty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam przyjemność zaprezentować wam Miui v8 na androidzie 6.0.1 dla LG G2! (każdy wariant!) :D

Wszelkie modyfikacje są wykonywane na własną odpowiedzialność, złe zastosowanie sie do poradnika może owocować cegłą, ani ja ani administracja forum nie jest odpowiedzialna za ew. szkody

No jak już przeszliśmy przez nudne formułki to przedstawiam sposób instalacji:

• Jeżeli przechodzimy z romu bazowanego na 6.0 lub 5.1: 
    1. Robimy nandroid backup (opcjonalne)
    2. w TWRP wipe > advence wipe i ptaszkujemy data, system, cache, dalvik cache, a potem przesuwamy suwak na dole
    3. Instalujemy MIUI
    4. Instalujemy kernel (opcjonalnie)
    5. Reboot > system
    1. Gdy już zrobimy wszystko z powyższego tematu, to robimy tak jak opisałem wyżej.
      Dodatkowo jeżeli chcemy roota musimy sflashować po kernelu supersu i supersufix

- Miui z XDAVN:

Spoiler

Oryginalny temat (Jeżeli można go tak nazwać, jest to repost innego tematu z jakiegoś forum którego języka nie znam, znajdziemu tu linki do downloadu) XDA MIUI8
    Teraz coś dla wzrokowców i tych którzy nie znają MIUI (screeny własne, żeby pokazać że można tego używać :D ):

http://imgur.com/a/7v7Lr

Teraz garść informacji po dniu używania:

- Zabugowany, może nie jakoś bardzo ale nie jest też świetnie, zdarza mu się ostro zaciąć i zresetować.
    - J.W zdarzają sie resety, co zauważyłem, najczęściej przy używaniu przycisków nawigacyjnych więc to pewnie w nich leży problem nie wiem jak na tym śmiesznym przenośnym pasku nawigacyjnym1 (ten latający)
    - Słaby czas na baterii (wydaje mi się że to wina zalecanego kernela, jakoś nie mogę mu zmienić taktowania, zarządcy itp. wraca do swoich wartośći, potestuje dziś inne kernele i zaktualizuje tę notę.(Co do czasu na baterii dziś od 6:30 do 16 zostało ok. 20%, 2h na ekranie(!), w tym 1,5h słuchania muzyki na słuchawkach, i jakaś godzina używania internetu na 4g (snapchat, 9gag, instagram, messenger) 
    - Polski język (przynajmniej na etapie konfiguracji) nie pozwalał na nic, crashował chmurę xiaomi przez co nie można było ruszyć z konfiguracją, zmiana na angielski pomogła, i przy nim aktualnie zostaje.
    - Aplikacja VIDEO wysyła sporo notyfikacji, z chinskimi krzaczkami, ok. Ja dziś miałem ok 6-7 notyfikacji przez caly dzień
    - Trochę chinskich znaczków w aplikacjach xiaomi (np. w motywach)

- Potrzebował ok. 2 resety żeby zacząć płynnie chodzić.
    To chyba na tyle z moich osobistych uwag, oczywiście pamiętajcie że mówię tu o rzeczach złych, jeżeli o czymś nie wspomniałem to raczej oceniam to pozytywnie! 
    Oczywiście rzeczy takie jak wifi, dane, bluetooth, tethering itp. działają, nie jestem pewny co do MiDrop ale to sprawdzę jutro ze znajomym na RN3P.
    Dodam że mój telefon jest już leciwy, ma 2 lata więc i bateria wysiada itp. dlatego polecam sprawdzenie wszystkiego u siebie i dzielenie się swoimi odczuciami a ja na bazie tych informacji będę aktualizował infromację :)

@update Dzien 2.
    Co do baterii, drugiego dnia skupiłem się na obserwowaniu zużycia baterii, sprawdzeniu czasu na ekranie itp.
    Więc tak, na początek ustawienia: 

Spoiler

jasność - 70/80% średnio
    procesor - -35mV i Uc do 1.9Ghz
    Siec - Preferowane LTE

WiFi - Zawsze jak miałem dostępną jakąś sieć, czyli ok. 1h od 7 do 16

Dane mobilne - Zawsze jak nie było wifi, wyłączałem gdy nie używałem, ok 4h (2,5h na ekranie i dość długo w tle dla powiadomień push)
    Muzyka - ok. 40min na słuchawkach, na wygaszonym ekranie

Czas na baterii jaki uzyskałem to: 8h 14min, SOT: Równe 3h (i zostało ok. 10% baterii), ale na wykresie baterii pokazuje mi słaby zasięg przez większość dnia, więc to też ma swój wpływ na czas na baterii. 
    Osobiście baterie oceniam na średnią, na czystym 6.0 kręciłem trochę lepszę wyniki. (ok. 30-40% mi zostawało po powrocie ze szkoły, dla ok. 20% na miui) chociaż nie ma takiej tragedii, to mogłoby być lepiej, liczę na aktualizację która coś poprawi.
    Nadmieniam tylko że moja bateria jest już wyeksploatowana, ma już 2 lata i dobre 2 miesiące więc ma prawo działać słabiej, dlatego te wyniki są tylko orientacyjne i prawdopodobnie u siebie osiągniesz lepszy wynik. wpływ na to ma także operator sieci, odleglosc od nadajnika itp. Dlatego moje wyniki powinno się przyjąć tylko jako takie przykładowe. 
    @Bugi

Spoiler

1. przy otworzeniu klawiatury, lub zaznaczeniu pola, szybko wciśniemy przycisk nawigacyjny to telefon sie rebootuje.

Uzywam swiftkeya i gdzieś wyczytałem że jak używamy czegoś innego niż klawierka googla to trzeba zamrozić tą googlowską albo ją usunąć.

Postaram się to sprawdzić i potwierdzić
    Problem rozwiązany, pomogło zamrożenie aplikacji klawiatury od google.

2.Czasem ekran nie wybudza się, słychać powiadomienia ale nie można go uruchomić.

Aktualnie nie jestem w stanie nic z tym zrobić, jedynie co to w takim wypadku mogę pomóc to reset telefonu (trzymamy ok. 10s przycisk power, pojawi sie logo lg a potem telefon sie uruchomi)

- Miui by Kin912

Spoiler

Oryginalny temat: Kin912's MIUI

Ogólne odczucia nt. romu:

-Dużo lepszy niż poprzedni port z forum XDAVN

-Działa płynniej, mniej się crashuję

-Bazowany na nowszym buildzie cm13

-Do tego nie uświadczymy tak często problemów z wbudowanymi aplikacjami

-Aktualizacje wychodzą na bieżąco (Aktualna wersja to 6.11.24, dodam że to już druga aktualizacja, lecz aktualnie OTA nie jest wspierane)

-Co do baterii to raczej bez zmian, a używam stockowego kernela.

Nie będe dawać screenów, ale dla ciekawskich nadmienię że wynik antutu na stockowych ustawieniach kernela to 41k, czyli 10k więcej niż na miui z XDAVN

Dodam jeszcze że żeby pobierać z chinskich, lub innych stron z serwerami położonymi daleko od nas, polecam używać download menagerów, na PC używam Free Download Menager, który pozwala mi wyciągnąć maxymalną prędkość łącza przy pobieraniu z tego typu stron.

Edytowane przez mezutelni
    Aktualizacja informacji - MIUI by Kin912
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez język Polski i problem z chmurą nie mogłem w ogóle sprawdzić jak się sprawuje wersja 8 MIUI. Dzięki temu, co napisałeś wyżej w końcu ruszyło. Wielkie dzięki :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kristof83 jestem fanem miui więc będę się starał jak najbardziej ten Rom przeanalizować i będę pisał o każdym Bugu itp który wychacze

Wysłane z mojego LG-F320 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam tyle cierpliwości... wróciłem do poprzedniego romu. Na dziś IMO jeszcze za wcześnie na miui 8 na co dzień.
    Problemy:
    1. nie reagujace przyciski klawiatury przy wprowadzaniu hasła na lock screenie (przełączanie na num i OK) ~ a muszę mieć 6 znakowy pin/hasło..pin w tym romie może być tylko 4 znakowy.
    2. Restarty przy zmianie języka na klawiaturze...przytrzymanie spacji
    3. Brak powiadomień na pasku statusu...może trzeba je jakoś ustawić. Obecnie pojawiają się na chwilę i są tylko widoczne po rozwinięciu..
    4. Generalnie wolny...nie responsywny zbytnio vs znane na stocku działające romy.
    O baterii nic nie piszę bo za krótko używałem.
    Jak na razie to IMO taka beta.

Ale lubię MIUI i tego typu OS'y, są o niebo przyjemniejsze wizualnie od stockowych, szkoda ze nie ma portów Lenovo lub Huawei.
    Ta 8mka jak się trochę poprawi to znowu zagości u mnie.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po uruchomieniu tego MIUI 8 z językiem angielskim, zmieniłem go sobie w ustawieniach na polski i tłumaczenie poszczególnych elementów jest bardzo dobre jak na pierwszą taką wersję. Teraz działa mi z językiem polskim i wszystko jest O.K.

Brak aplikacji poczta/e-mail. Dobrze, że można sobie zainstalować G-mail.

W widoku ostatnio otwieranych aplikacji, te duże karty nie pokazują dobrze widoku danej aplikacji.

Brak widgetu muzyki - to mi akurat przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcin2m Wiem, że troche późno odpowiadam, ale nie mialem czasu. 
    Dwa pierwsze problemy rozwiąże zmiana aplikacji od klawiatury, co do responsywnośći to nie widzę jakichś mega lagów, wiadomo że czasem się coś zlaguje, czasem się system zapcha itp. Jedynie laguje STRASZNIE jak mam włączonego snapchata i dymek messengera, ew. czasem w jednej lub drugiej aplikacji samotnie odpalonej, ale to już wina leniwych developerów i słabej optymalizacji (wiedzieliście że wyskakujący dymek messengera podbija wszystkie zegary na maxa na kilka sek?). Co do powiadomień, to fakt, trzeba je włączyć w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam przeskanować antywirusem co wrzucacie na telefon, bo eset mi pokazuje, że paczka z romem jest zainfekowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czym różnią się te dwie wersje MIUI v8? Są jakieś zauważalne różnice? Ja korzystam z tego, które jest w temacie i wszystko działa na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kin wypuścił nową wersję, która naprawia problemy z usługami Google.Osobiscie wolę jego wersje.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi