Skocz do zawartości
Pilotozyrysa

LG G4 Po odebraniu telefonu z serwisu i włączeniu go, pokazuje się informacja "Sieć zablokowana"

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie odebrałem telefon z serwisu po bootloopie. Telefon działa, po włożeniu karty sim i włączeniu telefon prosi o PIN. Podaje telefon się włączy ale informacja jest taka: "Sieć zablokowana" 

Myślałem, że to simlock, ale zgłupiałem, bo obejrzałem kilka filmików jak odblokować simlocka i na każdym z nich telefon sam prosi o jakieś kody które można z sieci ściągnąć za parę złoty. Mój jednak nie prosi o żadne kody tylko się włącza i komunikat sieć zablokowana, reszta wszytko ok.

Ktoś ma pomysł jak go rozblokować. Mam sieć orange. 

Edytowane przez Daniel.
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może to wina karty? Zarejestrowałeś numer? Sprawdź na innej karcie najelepiej innego operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm spróbuje choć nie wydaje mi się, bo karta w starej noki działa bez problemów.

Dodana zawartość.

Ok, problem rozwiązany to był SIMLOCK.  Parę złoty za kod odblokowujący i wszystko działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blokada sieci wyskakuje mi po włączeniu telefonu niezależnie czy jest karta czy jej nie ma. po wprowadzeniu magicznego kodu na klawiaturze wybierania   wyskakuje mi menu a w nim tylko ta opcja wymaga podania PInu - reszta jest niespersonalizowana. Telefon zakupiony w sieci ORANGE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, w ostatnim czasie zakupiłem telefon H815 wersje europejską z Chin. Telefon działał nie było z nim żadnych problemów, posiadał system android 5.1 najprawdopodobniej H81520I. Postanowiłem uaktualnić go do wersji 6.0./ open polska wersja/. Rom wgrałem bez problemu, lecz od tej pory nie loguje się w sieci.Sprawdzałem na innych kartach sim, dalej ten sam problem.  Proszę o pomoc w rozwianiu tego problemu, ewentualnie informacje  jak rom wgrać. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

dodana zawartość

Najprawdopodobniej znalazłem rozwiązanie swojego problemu, po sprawdzeniach imei itp. ustaliłem że dokładna nazwa telefonu to H815T, a nie H815. Jest różnica w tych telefonach tylko jeśli chodzi o parametry sieć. Znalazłem już odpowiednie oprogramowanie, po wgraniu napiszę czy wszystko jest ok. Także dla sprowadzających telefony zwróćcie uwagę bo sprzedający przynajmniej w moim przypadku nie umieścili informacji że jest to telefon H815T. Pozdrawiam

Edytowane przez dszymek
    Usunieta zbedna czesc tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, naprawiłem problem z zasięgiem sieci wystarczyło wgrać rom dla dystrybucji azjatyckiej h815 SEA.

Wysłane z mojego LG-H818 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi