Skocz do zawartości
tolak

[ROM] Dirty Unicorns v10.6 - 6.0.1 MM AOSP

Rekomendowane odpowiedzi

tolak

"Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia waszych urządzeń, ów modyfikację robicie na własne ryzyko."

W poszukiwaniu AOSP ROMu trafiłem na Dirty Unicorns i jestem bardzo zadowolony. Super opcja dla osób które nie mają s-off aby zrobić downgrade firmware dla wgrania GPE. Więcej o ROMie możecie poczytać tu: klik! 

Postaram się opisać plusy i minusy po ponad tygodniu obcowania z nim:

PLUSY:

- możliwość kustomizacji Quick Settings

- zmiana wielkości navigation baru

- zmiana dpi

- double tap 2 wake & sleep

- klawisz do zamykania wszystkich ostatnio otwartych aplikacji

- możliwość auto ukrywania paska nawigacyjnego w wybranych apkach, bądź wszędzie - na całym systemie

- blokowanie wybudzeń przez poszczególne procesy

- obsługa CM theme (nie bawiłem się)

oraz wiele więcej różnych tweaków

- dobry SoT, nie ustępuje romom opartym na sense i stock kernelu

- szybkość i stabilność, nie miałem jeszcze z nim problemów

MINUSY:

- brak dobrej aplikacji aparatu... można posiłkować się portem z One A9 jednak nie będziemy mieć paru trybów, w zasadzie to będzie tylko automatyczny, ale za to z zapisem zdjęć na kartę SD...

- brak htc boomsound

- miałem na początku trochę problemów z powiadomieniami, przychodziły opóźnione ale mogło to być spowodowane trybem oszczędzania baterii. Problem ustał.

- brak apki do odtwarzania muzyki, trzeba posiłkować się swoją, bądź jak w przypadku aparatu wgrać port

- inne minusy wynikające z braku SENSE i rozwiązań producenta, jednak decydując się na AOSP trzeba iść na pewien kompromis. ;p

- problem z wgrywaniem najnowszych gapps (rozwiązanie poniżej)

- niektóre apki takie jak Messenger Lite wymagają System Android WebView (w aroma gapps do wyboru bądź instalacja ze sklepu)... wersja AOSP sobie nie radzi i nie otrzymywałem powiadomień.

INSTALACJA:

1. ściągamy ostatni build ze strony deweloperów: klik!

2. ściągamy potrzebne nam gapps (rekomendowane: klik!)

3. włączamy telefon w trybie recovery

4. robimy backup (opcjonalnie)

5. standardowy wipe

6. instalujemy ROM z pliku .zip

7. bez ponownego uruchamiania instalujemy gapps z pliku .zip

8. uruchamiamy ponownie i cieszymy się nowym customem. :)

Dla osób chcących mieć zamiast wersji AOSP aplikacji takich jak telefon, wiadomości czy klawiatura, te bardziej aktualne z możliwością aktualizacji przez sklep play, polecam aroma gapps stąd: klik!. Wybieramy sobie wtedy które apki mają być podmienione, które doinstalowane, nie mamy nic zdublowane i jest fajnie. Jedyny problem, że rom chyba nie ogarnia najnowszego wstępnego konfiguratora przy pierwszym uruchomieniu i ciągle się wysypuje uniemożliwiając zrobienie czegokolwiek. Obszedłem ten problem w ten sposób, że po open gappsach zainstalowałem od razu rekomendowane gappsy przez producentów romu (link w opisie instalacji). Wszystko działa jak należy.

PS. To mój pierwszy post tego typu, mam nadzieję, że opisałem wszystko w przystępny sposób i zainteresowałem parę osób. :)

Edytowane przez tolak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi