Skocz do zawartości
zgredzimierz

Przy probie wgrania TWRP pojawia sie komunikat "Secure Booting Error! Cause: Boot certification verify" - jak poprawnie zainstalowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem ROM Resolution Remix. Z pewnych powodów aby coś sprawdzić musialem na chwile wrócić do stockowego Lollipop. Wszystko udało się pomyślnie. Na stocku sprawdziłem  to co chcicałem i postanowiłem zrootować telefon za pomocą kingoo  root. Udało się. Następnie pobrałem flashify i poczkę z TWRP dla g2 mini. Potem odpaliłem we flashify flash>recovbery image > i wskazałem *.img z TWRP które zostało zapisane w pamęci telefonu. Następnie dałem reebot.  Nad logiem LG w lewym górnym rogu pojawiło się  "Secure Booting Error! Cause: Boot certification verify". Stwierdziłem, że wraz z powrotem do stockoweego lollipopa zablokował mi się bootloader. Znalazłem instrukcję jak go odblokować. Wklepałem w terminal emulator co trzeba. Zrobiłem reboot. I ponownie poprzez flashify chciałem zainstalować TWRP żeby powrócić do Resolution remix. I znowu pojawia się dokładnie ten sam problem "Secure Booting Error! Cause: Boot certification verify.". Gdy wyjmę baterię i włożę ponownie i nacisnę power on to już więcej to się nie pojawia i normalnie włącza mi się stockowy room. Jak poprawnie zainstalowć TWRP ? Może ja po prostu źle go włączam ? Chcę wjeść do TWRP poprzez vol-  i pover off.  Błąd o którym wspomniałem pojawia mi się tylko po sflashowanie we flshiwy za pierwszym razem. Poj wyjęciu baterii już nie widzę tego błędu i telefon zawsze odpala mi się ze stockowym launcherem. 
Pomocy.

dodana zawartość

Rozwiązanie okazało się dziecinnie proste. Jednak wpisywałem w terminalu błędną komendę na ponowne odblokowanie bootloadera. Szkoda tylko, że zmarnowałem 3 godziny na szukanie przyczyny, no ale za głupotę się płaci. Na przyszłość: patrzcie uważnie co wklepujecie do terminala.
Temat do zamknięcia. 

Edytowane przez dszymek
Doprecyzowanie nazwy tematu
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, mam problem z moim D620r. Problem polega na wgraniu działającego TWRP, ponieważ gdy wgrywam TWRP pojawiają mi się w lewym górnym rogu napisy(https://zapodaj.net/1f0942e6a15f9.png.html) a po kilku sekundach pojawia się to (https://zapodaj.net/3f82213f78d80.jpg.html) i telefon na tym stoi. Nie bootuje się do recovery ale do systemu tak. Proszę o pomoc bo chciałbym sobie zainstalować cm13 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi