Skocz do zawartości
hysu

Problem z SuperCIDem/S-OFF oraz romem CM 12.1

Rekomendowane odpowiedzi

hysu

Witam.

Zacznę od początku... Otóż jestem właścicielem nieszczęsnego One S S4 którego sobie kupiłem na pewnym portalu aukcyjnym. Telefon miał JB 4.3 zaraz jak do mnie przybył. 

Prawdopodobnie bym nie zakładał tutaj żadnego tematu, nawet może i konta... Jednak jest jak jest. 

Mój One S cierpi na dwie bardzo wkurzające choroby, samoczynnie ,,aktywujący się" przycisk ,,home" aka. helicoptering oraz rozłączanie HSPA+/HSPA/3G. Na romie z JB stockowym po ok. 40 sekundach połączenia HSPA zasięg znikał całkowicie i tylko przejście na ,,only 2G" go przywracało (pomimo iż zanim zasięg zniknie ma 4-5 ,,kresek"). Po oczytaniu pewnych tematów na XDA Dev doszedłem do wniosku, że trzeba się z tym uporać i odblokowałem bootloader, zrobiłem permroota (ponoć) i chcąc iść dalej chciałem zrobić S-OFF (potrzebne do zmiany radio romu). Jednak napotykam problemy ponieważ w poradnikach popadały linki oraz jeden poradnik głosi, że ,,najpierw SuperCID", a inny głosi, że do zrobienia SuperCID wymagany jest S-OFF. Jako, że trafiłem nawet na poradnik pod którym mogłem ujrzeć płacze i pretensje ludzi którym się One S zbrickował zakładam temat tutaj.

Aktualnie mój One S ma odblokowany bootloader, S-ON, HBOOT 2.15, Radio 1.11.50.05.28_10.27.50.08L oraz recovery TWRP 3.0.2 i zainstalowany CM 12.1 Snapshot (najnowszy snapshot).

Na CM 12.1 nie działa mi WiFi oraz problem z Helicopteringiem *występuje. Bardzo zależy mi na naprawie tych problemów łącznie z brakiem WiFi ponieważ to będzie mój docelowy rom. Bardzo polubiłem się z material design, do tego wcześniej używałem Andka 5.1.1 na Motce Moto E2 (potem dostała update do 6.0) do którego się przyzwyczaiłem, a Sense w ogóle do mnie nie przemawia.

Na temat problemu z WiFi w wątku z romem CM 12.1 na XDA wczytałem, że trzeba na nowo flashnąć HBOOT 2.15. Przyznaję. Jestem laik. Gubię się w tym. Czy ktoś mnie oświeci? Również proszę... 

Wiem, że nie pochwala się lenistwa, ale ja gubię się na wszelkich forach i szukanie po tematach i wątkach to coś gdzie zawsze się zgubię, a bricka nie chcę (zwłaszcza, że One S już się kupić zbytnio nie da, a mam taki ładny grafitowy :3). Proszę. Poradźcie. Pomóżcie. Proszę. 

Edytowane przez hysu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi