Skocz do zawartości
czekoladka696

Mała ilość wolnego RAM'u

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze po wyczyszczeniu ostatnio używanych aplikacji- ram'u. zostawało na pokładzie 1000-1100 MB wolnego RAM'u. 2 dni temu zrobiłem przywracanie do ust. fabrycznych i od tamtej pory po wyszczeniu ramu zostaje mi ok 600 MB wolnego RAM'u. Tak jak zaraz po kupnie, odistalowałem wszystkie preinstalowane niepotrzebne aplikacje, usługi, wszystko niepotrzebne powyłączane a zainstalowane tylko kilka aplikacji nie działających w tle. Wiem że ram jest po to żeby był używany, ale nie po to żeby sam system zjadał 1,4 GB na 2 GB dostępne.

Jakieś pomysły?

Wersja systemu przed i po fabrycznych ta sama-B150.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pittrw

Ramu jest w sam raz. Ja reraz mam 557 mb wolne a używam tylko google. Ścinek brak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon dobrze zarządza Ramem poto on jest żeby z niego korzystać.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@czekoladka696

System android nie działa w taki sposób jak ty to widzisz. On w ogóle nie patrzy ile jest wolnego RAM'u. On pilnuje tylko żeby tej pamięci nie brakło.

Czyli jeśli ma ustawione żeby pilnować że wolnej pamięci ma być np.500 MB to nie obchodzi go co tam siedzi w tej pamięci dopóki nie przekroczysz limitu (to jest w dużym uproszczeniu).

Zarządzaniem pamięcią RAM zajmuje się LMK (low memory killer) czyli "Zarządca niskiego poziomu pamięci" a jego przykładowe ustawienia wyglądają tak:

Spoiler

23rl1rp.jpg

Zauważ że u mnie "Zamknięte aplikacje" będą kasowane z pamięci RAM dopiero jak zostanie jej wolnej mniej niż 315MB czyli jak będzie zajęte u mnie ponad 1500MB. 

Czy ja się tym przejmuję? Nie :)

Bo system ma pilnować żeby mi pamięci nie brakło a nie żebym mógł się chwalić wolną pamięcią.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi ;) Post napisany został nie z powodu strachu, a raczej z ciekawości. Tak jak pisałem zdziwiło mnie bardzo, że przez pół roku posiadania tel. po czyszczeniu zawsze było 1000-1100 MB a tu po fabrycznych ~600 MB. Fakt, telefon jeśli chodzi o płynność pracuje tak samo więc myślę że nie ma co drążyć tematu.

Natomiast, jeśli chodzi o ilość RAM + samo zarządzanie pamięcią wg. mnie jest kiepskie. Przeglądarka jest wstanie otworzyć max. ~5 zakładek bez ponownego ładowania przy przełączaniu między nimi. Podobnie z aplikacjami ~5 max.

@maxprzemo

Jestem programistą i m.in. pisze aplikacje na Androida i iOS więc podstawy znam, chociaż przyznam że nie zagłębiałem się w to bardziej.

Możesz powiedzieć skąd ten screen? Root + jakaś apka? Można zmieniać wartości tzn. np. dla "zamknięte aplikacje" ustawić 500 MB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@czekoladka696

Jest to aplikacja Kernel Adiutor i wymaga Roota. 

Wartość można zmienić na dowolną lub wybrać z kilku domyślnych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi