Skocz do zawartości
karlla94

Czy jest sens naprawiać zalany telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

telefon miesiąc temu wpadł do wody. Ciągle czarny ekran jest, choc słychać jak sie wlacza czy wylacza itd. Jest sens go naprawiać ?

Edytowane przez Fenek
    Tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Gwarancji nie będziesz miał, a sam wyświetlacz to połowa wartości telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poszukaj w net uszkodzonych modeli. Ale takich które mają sprawny ekran. Chociaż tak naprawdę nie wiesz co jeszcze nie działa. Sam dźwięk włączania nie świadczy o tym że reszta działa... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Zdarzył mi się dziś przykry wypadek. Mianowicie telefon wypadł mi z kieszeni do toalety. Oczywiście natychmiast go wyciągnąłem po około 2 sekundach. Od razu też wyjąłem baterię (kilka sekund) i zacząłem wycierać telefon ręcznikiem. Kiedy wydawało mi się, że jest suchy (niestety) włożyłem baterię z powrotem i spróbowałem włączyć. Telefon zawibrował jak zawsze, ale na wyświetlaczu nic się nie pojawiło. Pomyślałem, że może się rozładował (przed wyjęciem baterii miałem 25%), więc podłączyłem go do ładowania i po chwili spróbowałem ponownie. Tym razem telefon zawibrował tak samo ale również się nie włączył. No więc ponownie wyjąłem baterię, teraz również z kartą SIM i SD, odczepiłem 2 klapki, które się dało i spróbowałem poszukać pomocy w internecie. Przeczytałem, że wiele osób poleca wkładanie do ryżu, ale na oficjalnych stronach ten sposób opisany jest jako mit, który może w dodatku zniszczyć telefon. Zostawiłem telefon w szafce i się suszy od 15 do teraz (22). Nie wiem czy po prostu go zostawić na 1-2 dni, czy wkładać do tego ryżu czy co...

Proszę o pomoc, byłbym bardzo wdzięczny!!

dodana zawartość

up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taki program "gadżet" i opisywał co się dzieje właśnie z telefonem który wpadł do wody.

To nie sama woda powoduje uszkodzenie fona lecz znajdujące się w niej minerały które wywołują zwarcia w obwodach elektronicznych.

Prowadzący ten program miał gadżet chyba za 50 zł. specjalny żel, wodę  do którego wkłada się telefon na około 10 minut

po tym zabiegu z telefonu zostaje wyciągnięte związki które mu szkodzą następnie suszył to przez określony czas i telefon normalnie się włączył i działał poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już dawno przyszło mi do głowy, że po utopieniu telefonu zafundowałbym mu płukanie w kilkakrotnie zmienianej wodzie demineralizowanej i porządne suszenie. Ale i tak nie wiadomo, czy ciecz w której telefon utonął nie spowoduje zwarć uceglających go, albo minerały w niej zawarte pełzającej korozji. Pytanie retoryczne: co zostawi mniej śladów, taka woda, czy jakikolwiek specjalny żel?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi