Skocz do zawartości
babel007

Ostateczna decyzja w wyborze telefonu (max 2500)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Ostatni miesiąc z hakiem spędziłem na robieniu tzw. researchu jaki telefon wybrać itd. Postaram sie to streścić.

Telefon do max 2500 zł (brutto), musi być opcja faktury Vat 23% bo zamierzam go wrzucić w koszta.

Główni kandydaci to:

-Galaxy s7 (cena na allegro z opcją faktury 23% to 2200)

-Galaxy s7 Edge ( to samo , cena około 2450)

-Iphone 6s 32GB (~ 2500)

Na tą chwile to najpoważniejsi kandydaci.

Brałem pod uwagę Honora 8 (odrzuciło mnie wszechobecne szkło , łatwe to rozwalenia jak myślę), P9, lecz ma troszke gorsze podzespoły no i nakładka Huaweia mnie nie powala. G5 odpada, nie podoba mi się kompletnie. OnePlus 3 , jakoś nie przekonuje mnie ta marka, dodatkowo mam obawy odnosnie serwisu tych słuchawek. W tej cenie większych konkurentów nie widzę, odpadają wszelkie Xiaomi, Nexusom tez podziękuje, jedyny w miare w tej cenie to 6p ale zbyt duży.

Jeśli chodzi o s7, s7 edge i iphone 6s to :

Iphone 6s - system jest tym co najbardziej zachęca, nawet po roku użytkowania lub więcej, dalej powalają wydajnością i szybkością działania co jest dla mnie ogromnym plusem. Zastanawia mnie ich funkcjonalność gdy nie posiadamy innego sprzętu Appla w domu. Przykładowo funkcja przerzucenia ekrany z telefonu na ekran TV( Na przyklad na YouTube), czy takowa funkcja działa na iphonach.

Jeśli chodzi o s7 i s7 edge. Różnią się wielkością i baterią, bardziej skłaniałbym się w stronę edga , po odciągnięciu vatu jest to róznica niewielka . Samsungi na tą chwile też super telefony, ekrany powalają, aparaty też niesamowite. Slot na karty pamięci, szybkie ładowanie.

Fakt jest taki że podejrzewam jakbym nie wybrał, będzie to niesamowicie dobry telefon, ale prosiłbym o wskazówki , rady, przemyślenia.

Telefonu używam głownie do internetu, facebook, massanger, YT, rozmów około 2h dziennie, kilka smsów dziennie. Nie używam smartfona non stop, ale też nie służy tylko do rozmów i smsów. Filmów jakiś więlszych nie oglądam, słucham często muzyki , głownie spotify. Okazjonalnie nawigacja.

Pozdrawiam

Edytowane przez babel007

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Cóż, z doświadczenia napiszę, że jedyny słuszny dsl dla mnie wybór to 7 EDGE.
    IPhone właśnie się pozbyłem ale muszę powiedzieć, że to najbardziej niezawodny i komplety system. Wyciągasz telefon z pudełka i wszystko działa. Nic nie musisz instalować. Jednak dla mnie trochę nudny i nie miałem moich dwóch ulubionych aplikacji.

SGS 7 EDGE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@astelix

Tak z ciekawości, jak wypada szybkość i płynność s7 kontra iPhone, bo sporo czasu iP nie miałem a jestem ciekawy obiektywnie jak to wyglada?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Muszczu
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Porównywalne. Oba systemy działają odmiennie więc trudno o porównanie 1:1. Niektóre funkcje szybciej w s7 EDGE a inne w iPhone.
    Np. wyszukiwanie w iPhone jest genialne bo jeden gest i już możesz szukać frazy.

SGS 7 EDGE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

O ile Android może z czasem zwolnić iPhone będzie działać zawsze tak samo. To jest ta istotną różnica w systemach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Up
    To też zależy od aktualizacji iOS. Nie jest to takie oczywiste ale bardziej prawdopodobne niż w Android.

SGS 7 EDGE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze pytanko, jeśli chodzi o Iphone, mianowicie czy opcja 32 GB to nie jest zbyt mało, wiem że to zależy od użytkowania itd. Ale biorąc pod uwagę fakt np tego, że muzyka teraz jest praktycznie zawsze ze Spotify, to czy na same aplikacje i uśrednione użytkowanie zdjęć aparatu itd, wystarczy? Czy jednak jest to zbyt mało? Bo nie chcę kupic telefonu za 2500 zł i poźniej sie zastanawiać czy mam miejsce na aplikacje/film.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alfabet

Dla jednych mało dla innych dużo. Tak jak napisałeś, to zależy jak będziesz używał. 32Gb nie będziesz miał dostępne. Odpada miejsce na system, więc zostanie około 25 GB w przypadku iPhone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    astelix

Mi starczyło 32GB.

SGS 7 EDGE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

@wiktor96
    Co do płynności to niestety s7edge gubi klatki podczas niektórych czynności, za to iPhone 6s plus (takiego posiadam) ich nie gubi ale czasami przycina. Ogólnie pod tym względem iphone jest lepszy ale czy to jest aż tak ważne? Mój s7edge lata jak szalony po 6 miechach więc nie będziesz narzekał a cała reszta (wyświetlacz, wygląd, poręczność, jakość zdjęć) poza baterią wg mnie jest lepsza w Samsungu. Baterie są porównywalne

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi