Skocz do zawartości
ginger

Powerbank Fast Charge / Quick Charge

Rekomendowane odpowiedzi

ginger

Hej,

zastanawiam się nad kupnem powerbanka do S7E.

Mam w tej chwili dwa inne, ale ładują klasycznie 5V/1A, więc bardzo powoli.

Myślę nad oryginalnym http://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/fast-charge-battery-pack-10-2a-silver-eb-pg935bsugus/

Zastanawiam się tylko, czy nie ma na rynku powerbanków, które wspierałyby jednocześnie Fast Charge Samsunga, ale też QC (w wersji 2.0 albo 3.0) na wypadek, gdybym ładował inne urządzenie, albo w przyszłości całkowicie rozstał się z Samsungiem.

Korzysta ktoś i podzieli się wrażeniami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Blitzwolf ma power banki z Quick Charge 3.0. Można też kupić zwykły power bank z wyjściem 2A. Tylko nie jakiś badziew za 25 zł z allegro tylko coś firmowego. Ja korzystam z TP-linka 10400 mAh i jestem zadowolony. Z szybkiego ładowania raczej staram się nie korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja korzystam z oryginalnego powerbanka od samsunga na wersji flat bardzo fajny stylowy nie duży wystarczy na ok 1,5 pełnego ładowania, jak jestem w pilnej potrzebie uruchamiam szybkie ładowanie, ładuje jak sieciowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lanc

Blitzwolf z QC daje radę i to nawet bardzo. Czas ładowania identyczny jak na ładowarce z telefonu. Do tego powerbank ma 2x USB, przydatne w niektórych sytuacjach ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eacaee

Ja posiadam power bank Anker Powrcore 20100 mAh kupiony na Amazonie. Posiada dwa gniazda USB z outputem 4,8A i bardzo szybko ładuje mojego Samsunga. :) Nie jest bardzo ciężki jak na baterię która pozwala nam na tydzień korzystania z telefonu bez dostępu do gniazda. Bardzo polecam!

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@eacaee bardzo szybko ale szybkiego ładowanie na nim nie uzyskasz zgadza sie ? (patrzę w specyfikację)

przy pojemnosci 20100mAh realnie (pomijając straty) jak bedzie oferował 14000mAh użytkowe będzie bardzo dobrze

powinien tez s7e ładować min 6 razy od 0 do 100% 

czy wykonywałeś może takie pomiary ? 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eacaee

@dest nie robiłem żadnych dokładnych pomiarów, dlatego naładuję teraz powerbank (na co zejdzie mi około 20 godzin :) ) i spróbuję w ciągu najbliższych kilku dni sprawdzić - mniej więcej - ilość faktycznych ładowań. Pamiętam, że za czasów kiedy używałem nexusa 5 z baterią 2300 mAh ładowałem go każdego dnia przez tydzień, czasami używając podpiętego telefonu więc też nie był to miarodajny wynik.
    Jak wrócę z pracy to sprawdzę jaki woltaż osiąga bateria po podłączeniu powerbanka.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@eacaee ok, przeprowadz testy o ktorych piszesz, będzie to wskazówka dla ewentualnych zainteresowanych 

3 godziny temu, eacaee napisał:

to sprawdzę jaki woltaż osiąga bateria po podłączeniu powerbanka.

5V :) gdyz power bank nie puszcza na wyjsciu 9V, chyba ze specyfikacja nie jest własciwa ale sprawdz :P 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    L!nden

20000 mAh Mi Power Bank z Quick Charge 3.0 od Xiaomi ma być dostępny od 19 grudnia. Cena w Chinach 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi