Skocz do zawartości
Taran20

Wyświetlacz z I9300 w innych s3

Rekomendowane odpowiedzi

Taran20

Hej,

Mam Galaxy s3 już z dość mocno uszkodzonym gniazdem ładowania (luty dorabiane, 2 się trzymają reszty nie dało się odratować, gniazdo znowu do wywalenia ;) )

I planuje zakupić telefon z uszkodzonym ekranem i wymienić plyte główną.

Mam tylko jedno pytanie, czy wersja LTE czy neo będzie działać z moim ekranem? Posiadam wersje I9300.

Teoretycznie z tego co wiem to są, ale wolę się upewnić, by to kasy na marne nie wyrzucać.

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Teoretycznie różnią się one między sobą tylko pojemnością ram i obsługą lte. Wyświetlacze powinny być te same i bez przeszkód działać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Taran20

Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Nie myślałem, że s3ki mają różne korpusy, obejrzę na YT jak bardzo się różnią od podstawowej wersji i coś kupię.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uważaj bo z tego co pamiętam to przy próbie założenia ekranu ze zwykłego s3 do wersji lte robiło się zwarcie między płytą główną a ramką i telefon nie łapał zasięgu. Problem został rozwiązany poprzez podłożenie kawałka papieru w miejscach styku płyty z korpusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,@Taran20 kilka moich uwag

Wyświetlacz z i9300 ma minimalnie inne kształty przegródek, co uniemożliwia usadzenie na nim płyty z i9305.Da się to zrobić po małych przeróbkach:
    Po pierwsze są inne odlewy metalowe na LCD więc nie będzie pasować plastikowy korpus w prawym dolnym narożniku. Po zeszlifowaniu da się go założyć..Po drugie jest nieodpowiednie chłodzenie układu Exynos, bo po dokręceniu płyty głównej do LCD czarną śrubką, układ nie przylega idealnie do pasty termoprzewodzącej. Da się to obejść poprzez nieprzykręcanie płyty do ekranu LCD (płyta będzie przytrzymywana przez śrubki korpusu) i nałożenie jeszcze jednej warstwy pasty.Po trzecie (i najważniejsze!) przez nieodpowiedni odlew jeden z kondensatorów zwiera do masy, przez co zaczyna głupieć modem (Przestaje widzieć kartę SIM, nie wyświetla numeru IMEI, ani wersji modemu). Należy więc dokładnie zaizolować konfliktowe układy. Tylko nie izoluj Exynosa ani Qualcomm od chłodzenia, bo telefon się zagotuje.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi