Skocz do zawartości
grzechotek

S6 Edge - luźna dyskusja, wrażenia i pytania do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

A półroczny za 1250zł z przesyłka pobraniową?
    Tapnięte z L830

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

@basia86222

To już chyba lepsze wyjście,  tak mi się wydaje.

Ale musisz sprawdzić pochodzenie telefonu, czy sprzedawca  ma oryginalną fakturę 23% VAT, czy faktycznie półroczny,  nie naprawiany, z jakiej sieci, bo debrandowanie praktycznie niemożliwe na  MM 6.0.1.

Trudno tak doradzać jak się nie ma więcej informacji o telefonie.

Jan jednak mimo wszystko szukał bym chyba nowego od kogoś kto kupił w ramach przedłużenia od operatora, albo w promocjach

np. w oleole. Jestem zdania, że lepiej dołożyć kilkaset zł i mieć nowy telefon z faktura VAT 23% (gwarancja bez problemu ) niż później martwić się w przypadku uszkodzenia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ile warto najwięcej wydać kasy na ten telefon? Aby nie przepłacić. Góra aby miał pół roku. Nie więcej.
    Tapnięte z L830

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@basia86222

Max 1500zł jezeli stan bardzo dobry i telefon był noszony w etui a na ekranie było szkło hartowane/folia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam takie, może laickie pytanie....

Kiedy otrzymuję sms, że ktoś do mnie dzwonił podczas innej rozmowy i podany jest nr telefonu > klikam na niego i czasami mam tak, że pokazuje się numr telefonu i pod spodem " niezapisane" mimo tego, że mam go w książce a czasami od razu pokazduje mi docelowy kontakt. Od czego to zależy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem zwykłego Edge bo łatwiej było z dostępnością : Ogólnie jestem bardzo zadowolony jednakże w porównaniu do Xperi X zauważyłem takie rzeczy:

Minusy:

-bateria jest sporo gorsza ale z tym się liczyłem

-czytnik linii papilarnych jest fatalny. Działa tylko wtedy kiedy dokładnie przyłożymy palec. W X działał prawie zawsze. wystarczyło tylko dotknąć, no i działał dużo szybciej.

-nie słucham muzyki, czasem w domu coś na youtube i jednak jeden głośnik w tym miejscu gra słabo (głośniki stereo w X na froncie to optymalne rozwiązanie)

Plusy:

-zasieg gsm jest dużo lepszy

-zasięg wifi również

-bezprzewodowe ładowanie to coś czego potrzebowałem

-jak dla mnie dużo lepiej wygląda

Podsumowując, wziąłem samsunga bo ten ekran zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jeśli jednak miałbym wybierać między Xperią X a Galaxy S6 flat to brałbym Sony bez wahania moim zdaniem jest to telefon lepszy w wielu przypadkach.

Co do EDGE to mimo swoich wad bardzo mi się spodobał :

Edytowane przez Artur35
    Dostosowanie wypowiedzi do nowego wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

SGS6 Edge, to ciągle mocny gracz na rynku. Posiada doskonały aparat, mocny procesor i wzorcowy wyświetlacz. Jedyna z zauważalnych jego wad, to brak slotu na kartę pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Druga to, dla kogoś kto tego używa i potrzebuje, fatalny czytnik linii. Myślałem, że będzie lepiej. Niestety łapie co drugą próbę albo czasem rzadziej. Jeśli ktoś nie jest przyzwyczajony do telefonu z dobrym czytnikiem to może tego nie zauważy. Nestety ja jestem i nie dałem rady, musiałem zrezygnować z używania go i wyłączyłem go całkiem.

Trzecia sprawa to bateria. Nie ma tragedii, miałem już telefony z gorszymi wynikami SOT. Jest po prostu średnia.

Cała reszta jest ok, chociaż jeszcze nad aktualizacjami Samsung mógłby sprawniej pracować. Telefon nadrabia wyglądem i pod tym względem resztę mu wybaczam.

Jednakże tak jak napisałem. Jeśli miałbym wybierać między zwykłym s6 (nie edge) a czymś innym to nawet bym na Samsunga nie spojrzał. Poprzedni mój telefon (Xperia X) eliminował wszystkie powyższe wady przy czym kosztuje dużo mniej od s6

Edytowane przez bartek1234

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Votius

@bartek1234 Akurat z czytnikiem linii nie mam problemu. Dodany 2x ten sam palec w ustawieniach i łapię za każdym razem pod innym kątem. Wszystko zależy od tego jak to skonfigurujesz.

Edytowane przez Votius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zawsze dodaje po 2 razy ten sam palec. Nie wiem czemu tak się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi