Skocz do zawartości
michalocw

Samsung Galaxy S7 Edge brak reakcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Posiadam Od miesiąca Samsunga Galaxy s7 edge i mam z nim pewien problem. Przez miesiąc użytkowania telefonu 4x nie dało się wybudzić, miga tylko zielona dioda i nie reaguje na żadne przyciski. Telefon reaguje dopiero na twardy reset. Przez miesiąc użytkowania miałem również samoistne 2 restarty telefonu zarazem telefon potrafi lagować momentami. Co to może być?

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam zbędny prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

@michalocw moze byc od złosliwej apki ktora masz (mało prawdopodobne) 

uszkodzenia plyty glownej lub inne elementu tel ktorego sam nie wyeliminujesz - serwis

co bym zrobil

pelny wipe (reset), jesli problem pojawi sie, wgral od nowa soft odinem albo oddał na serwis bez samodzielnych zabaw w wgrywanie softu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wykonac pelny wipe (reset) nie jestem zbyt dobry w tych sprawach :)

Edytowane przez Fenek
    Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@michalocw

Jak telefon złapie zwiechę,to spróbuj przytrzymać równocześnie dwa przyciski przez ok. 10s: Volume down + Power.

Wipe data/factory reset może nie pomóc... Jeżeli po zrobieniu wipe data problem będzie dalej się powtarzał, to wgraj soft 4 plikowy z plikiem PIT.

Tutaj masz totorial:

http://forum.android.com.pl/topic/288948-debrandowanie-s7-edge-g935f-knox-0x0/?page=1

Jeżeli wgranie romu nie pomoże to pozostaje tylko serwis!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj miałem podobną sytuację z tym że telefon zawiesił mi się podczas przeglądania YouTube przez wifi, miałem 67% baterii i podłączone słuchawki. Telefon nie reagował na przyciskanie guzika wybudzania-power oraz przycisku home czy regulacji głośności (także na regulację głośności w słuchawkach). Po ok 2min przytrzymaniu klawisza wybudzania-power ekran wyłączył się (może nawet cały telefon), ale w dalszym ciągu nie reagował czy na przyciśnięcie (lub dłuższe przytrzymanie) przycisku wybudzania-power czy wciśnięcie przycisku home. Po podłączeniu do ładowarki zero reakcji, brak informacji diodą o ładowaniu, brak wyświetlenia na ekranie (przy wyłączonym telefonie jest wyświetlana grafika z ładującą się baterią), zero reakcji tylko czuć było że bateria jest ładowana bo po dotknięciu obudowy podniosła się wyczuwalnie jej temperatura. Już myślałem że telefon zdechł i trzeba będzie go oddać na gwarancję (wyciągnąłem kartę sim i sd),  ale przypomniałem sobie że może uruchomi się przez volume down + power i to obudziło telefon. Uruchomił się od nowa (także wyłączył się całkowicie), bateria dalej miała 60 parę %. Co będzie dalej zobaczę i poobserwuję na razie wkładam karty do telefonu i używam jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@Nimrod-PW

Jak telefon dalej będzie "łapał zawiechy", to wgraj oprogramowanie za pomocą odina. Najnowszy soft 4 plikowy + PiT:

http://forum.android.com.pl/topic/301241-s7-edge-g935f-g935fxxu1bpjg-xeo-17112016/?page=1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi