Skocz do zawartości
Mr.Z

Czas ładowania Xperia M5

Rekomendowane odpowiedzi

Mr.Z

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Sony Xperii M5, i mam pewien problem, a mianowicie telefon bardzo długi i powoli się ładuję. Zauważyłem również że ładowarka dołączona do telefonu ma wydajność 850mAh, gdzie moja druga xperia ma ładowarkę o wydajności 1500mAh. Sprawdziłem również ładowanie z poziomu telefonu i jego ładowanie odbywa się prądem 380mAh. Próbowałem ładować rożnymi ładowarkami, różnymi kablami, efekt końcowy ten sam. Ma ktoś podobnie? Wczoraj telefon zaktualizowany do androida 6.
    Będę wdzięczny za opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Telefon pokazuje Ci aktualny prąd ładowania pomniejszony o aktualne jego zużycie, stąd taka niska wartość. Możesz dać nawet 2A ładowarkę, to i tak bateria weźmie tylko tyle ile potrzebuje. Z z1 dostałem taką jak Ty ładowarkę, też mnie irytował czas ładowania (3h). Wyczytałem na necie, że standardowo powinna być 1,5A ładowarka, kupiłem ją i efekt mam taki sam. Sprawdziłem miernikiem usb i nie wyciąga więcej jak 0,9-1A, także takie mamy po prostu ładowarki. Po podłączeniu samsungowej z s6 (2A) ładowało mi 1,5A.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattaj86

ja w "stonce" kupiłem ładowarkę 1,5 A telefon nie ładował się dłużej niż 2 h.  A gdy go nie używałem to nawet szybciej. Zawsze byłem zaskoczony że telefon już się naładował. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Z drugiej strony jak popatrzymy, to wolniejsze ładowanie baterii=jej dłuższa żywotność

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi