Skocz do zawartości
shyha

Android Pay - jak zrobić unroot, aby usługa działała?

Rekomendowane odpowiedzi

shyha

Jaki czas temu zrootowałem telefon.
    Mam system Android 6.0.1 (23.5.A1.291) z jądrem 3.4.0-perf-gc14c2d5. Chciałem zacząć korzystać z Android Pay, ale niestety wykrywa roota i uniemożliwia mi to.

Goole nie może potwierdzić, że Twoje urządzenie lub jego oprogramowanie jest zgodne z Androidem

Jak najłatwiej zrobić unroota i czy będzie to skuteczne w kontekście tej aplikacji. 

Z tego co pamiętam bootloadera chyba nie odblokowywałem...jak mogę to sprawdzić, aby się upewnić?

P.S. Zrobiłem z poziomu aplikacji SuperSU totalny unroot. Zrestartowałem telefon i nadal mam ten sam komunikat w Android Pay.

Sprawdziłem  *#*#7378423#*#*  w configuration i mam:
    Bootloader unlock allowed - Yes

Edytowane przez shyha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mattaj86

Bootloader masz zablokowany z możliwością odblokowania więc jest ok. 

problemem jest tu root. samo Unroot w superSU nie pomoże bo pliki w systemie zostają. 

najłatwiej będzie jak zrobisz naprawe w Xperia Companion,  lub przeflaszujesz ROM za pomocą flashtool z zaznaczonymi wipe. 

ale te opcje wiążą się z utratą danych więc musisz zrobić backup. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DawiXX

Ograniczenie na pewno po jakimś czasie da się obejść, albo sami twórcy coś wymyślą.
    Przecież z tych pobranych 50mln to pewnie większa połowa ma roota.

Zresztą nic nowego ten cały Android Pay, banki mają swoje apki do płacenia juz od dłuższego czasu i działają dobrze (ja np: mam ING).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Niby nic nowego, ale jak ktos ma kilka kont, to musi mieć kilka apek bankow, a tak wszystkie platnosci nfc obsluzy jeden program. @mattaj86 ma rację, tylko ponowna instalacja softa z wipe lub naprawa w pcc. Ja bym się bał omijać modyfikacje na roocie, aby platnosci dzialaly,to tak jakbysmy sami ulatwiali dostęp do kasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

Ale np mając roota może próbować ręcznie pliki usunąć

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

Wątpię, by to zadziałało, poza tym skąd taką listę plików weźmiesz do skasowania? Zero pewności, że w takich plikach nie ma odniesień do innych systemowych (jak i w drugą stronę), które działają tylko wspólnie...najlepszym, najszybszym i najpewniejszym sposobem jest zwyczajne wrzucenie softa od nowa. No chyba, że ktoś lubi się bawić w takie kombinacje, które mogą się okazać nie skuteczne :)  

Poza tym supersu napewno ma tak zabezpieczone pliki, że sam sobie nie pozwoli na ich usunięcie, albo będą one w użyciu i system ich nie wywali.

Edytowane przez ct65

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HTHT

Miałem roota, więc Android Pay nie dawał możliwości dodania karty. Wczoraj wykonałem naprawianie oprogramowania przez Xperia Companion, więc root znikł i bez problemu dodałem kartę i wykonałem płatność zbliżeniową w sklepie. Teraz pytanie - ktoś wie, czy po ponownym zrootowaniu telefonu zniknie możliwość płatności, skoro kartę już mam dodaną i działającą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

Pewnie tak, ale jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65

@HTHT @patrikos23 Na 100% zniknie, podobnie jest z aplikacją od pko (iko) bez roota są płatności zbliżeniowe, jak się go dogra, automatycznie płatności są ukrywane. Tam po każdym odpaleniu apki, sama ona sprawdza czy jest root na telefonie. W przypadku android pay, napewno przy starcie systemu sprawdzana jest opcja su. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ale np mając roota może próbować ręcznie pliki usunąć

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Nie koniecznie, miałem podobny problem, żaden unroot, ukrywanie roota itd nie działało więc szukałem czegoś w sieci jak to zrobić i znalazłam poradniki, co usunąć by pozbyć się całkowicie roota i w sumie się udało ale to z powodu iż padł mi system i musiałem wgrywać go od nowa - więc nie polecam tego typu praktyk :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi