Skocz do zawartości
Maverin

LG G3 - Możemy Jakoś zaradzić aby wielozadaniowość była polepszona?

Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie roku mam G3 i teraz, gdy zbił mi się dotyk i muszę podjąc decyzje czy kupuje nowy telefon czy pakuje w ten ok. 500zł na nowy ekran, mam wątpliwości co do LG G3. To pod wieloma względami świetny telefon, który do normalnego użytku, bez zwiech, spokojnie pociągnie mi jeszcze 2 lata. Natomiast co mnie w g3 od początku irytuje, to to, że jeżeli przechodze z aplikacji do aplikacji, to ta druga się wyłącza a następnie znowu wczytuje. To problem ze zminimalizowaniem aplikacji youtube czy ze zminimalizowaną przeglądarką, gdzie przestaje działać w tle, i gdy chce wrócić do niej, np. z odpisania na sms, ładuję się ponownie. Obecnie wróciłem na ten czas do G1 i ten problem nie występuje, dlateog tym bardizej irytuje fakt że w G3 mam z tym do czynienia. Można temu jakoś zapobiec? Czym to jest spowodowane?

Edytowane przez Daniel.
    Doprecyzowanie nazwy tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matuszp

Spróbuj opcje dla programistów >ograniczenie przetwarzania w tle.

Mnie też irytował fakt że co chwila ubijał mi aplikacje w tle.
    Ustawiłem tam opcje max 4 procesy w tle i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Ja włączyłem sobie raz oszczędzanie energii i tam zaznaczyłem, że ma działać natychmiast i, że ma ograniczać aplikacje w tle. Myślałem, że dostanę szału z tym zabijaniem włączyłem to i teraz jest ok

Napisane na LG G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

Właśnie multitasking w LG G3 to jeden z największych wad tego telefonu. O ile na wersji 3/32 jest to tak odczuwalne, o tyle na 2/16 jest to przerażające. Oprócz tego, co koledzy wyżej napisali, pozostaje jeszcze opcja zrootowania telefonu i wgrania Custom ROM'a na bazei Androida 7.0/7.1, który zdecydowanie lepiej sobie radzi z wielozadaniowością ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yason

Jest jeszcze jedna opcja - xposed + moduł App Settings. Można za jego pomocą oznaczyć aplikacje jako 'resident' - nie zostaną one w żadnym przypadku 'ubite' przez system. Oczywiście stosujemy z rozwagą, gdyż zrobienie tego ze zbyt dużą ilością aplikacji może wiązać się brakiem pamięci na nowe aplikacje, a w efekcie sypanie się systemu i rebooty. Osobiście zazwyczaj oznaczałem w ten sposób launcher, komunikatory (whatsapp, skype, sms itp), tapatalka i przeglądarkę. W efekcie wielozadaniowość(przynajmniej na tych aplikacjach) była bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kubulwg

Z ciekawości, sami ubijacie apki w tle? Ja właśnie mam taki nawyk, że do tego podchodzę bardzo pedantycznie i na każdym moim telefonie z androidem, ubijam nawet jak jest 1 aplikacja w tle ;) nigdy się nad tym zastanawiałem, czy to jest groźne i nas jakieś znaczenie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

@kubulwg Prawda jes taka, że jeśli telefon system potrzebuje pamięci, to sam zamknie jakąś aplikację, w ten sposób pomagając sobie. Takie czyszczenie pewnie ma tam jakiś wpływ, ale znikomy (takie jest moje zdanie). Na pewno nie zaszkodzi :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

jest taki skutek ze potem od mowa jest uruchamiana...pobiera prad z baterii. jak leży w pamieci zatrzymana to nie trzeba jej od nowa ladowac. Sumarycznie ubijanie zuzywa wiecej baterii, tak to wyglada.

Wysłane z mojego SM-G920F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Od niedawna mam G3, które zaraz po zakupie zrootowałem i dostosowałem pod siebie. Mam soft V30n. Mam problem, którego nie miałem nigdy na andku 4.1 i 4.2, a mianowicie ubijanie aplikacji działających w tle. Używam apek typu Phone Sheduler do wykonywania różnych zaplanowanych akcji i apka ta potrafi działać np. przez kilka dni, a potem przestaje. Wystarczy ją ponownie uruchomić i znowu działa przez jakiś czas. Wyłączyłem wszystkie funkcje oszczędzające pamięć i baterię, instalowałem inne apki o podobnym zastosowaniu, a problem nadal występuje. Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slavomes

@up
    Wyrzuć V30n bo ta wersja niestety bardzo bije aplikacje podobnie jak 30b od play/plus. I chyba też bardziej/częściej obniża częstotliwość rdzeni CPU. Z wersji oficjalnych śmiało można polecić V30d portugal (nie UK) lub V30a od play (chyba to samo co portugal).
    Raczej wątpliwe, że mając soft V30n zdołasz cokolwiek poradzić

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi