Skocz do zawartości
Janek95

Telefon pokazuje zasięg ale nie mogę wykonać połączenia czy też wysłać sms.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1,5 miesiąca temu zakupiłem mojego S6. Po jakiś 2 tygodniach zauważyłem problemy z zasięgiem. Zrobiłem hardreset przez menu ustawień, sprawa dalej się nie rozwiązała. Po kontakcie z operatorem (Orange), dowiedziałem się że są problemy z nadajnikiem w mojej lokalizacji. Jest już grubo ponad 2 tygodnie a mimo to problemy z zasięgiem dalej występują. Po dwóch kolejnych resetach problem występuje, tzn. telefon pokazuje zasięg w całym moim pokoju ale nie moge wykonać połączenia czy też wysłać sms. Tak, ogólnie mam problemy w domu z zasięgiem i mam swoje "miejscówki" na zasięg, mimo to wysłać sms jest naprawde ciężko. Dodam że poprzedni telefon lenovo moto g3 nie miało aż takich problemów jak S6. Poprzednio jeśli był zasięg normalnie korzystałem z telefonu, tutaj są duże problemy w większych miastach problem nie występuje, ale jednak wcześniej w domu na motce takich cyrków nie było. Ktoś coś doradzi ? Ja osobiście zastanawiam się czy go nie odesłać na serwis. 
Pozdrawiam

Edytowane przez Fenek
Tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@Janek95

A może wymienialeś kartę SIM w telefonie (moto g3 obsługuje micro SIM a S6 nano)? Karta może być też uszkodzona/wadliwa. Włóż kartę SIM do innego telefonu i sprawdź czy nie sprawia problemów. 

Skombinuj kartę SIM innego operatora sieci i włóż do S6. Sprawdź czy bedą dalej problemy z zasięgiem ale w innej sieci.

Wgraj na nowo oprogramowanie na swój telefon za pomocą Odina. Nie stracisz gwarancji. Możesz również wgrać tylko sam Modem (pozycja CP w Odinie).

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lipton73

Ale coś morze być na rzeczy, albo z softem, albo z fonem. Mi przytrafia się co jakiś czas sytuacja, kiedy wykonuję połączenie i po zakończeniu zasięg mam dalej, ale wylogowuje mnie z sieci i nawet nie wiem o tym, a dowiaduje się dopiero jak chcę znowu zadzwonić, albo wysłać sms-a, ale połączenie nie wychodzi, trzeba robić restart i jest ok. Z tym taka sytuacja występuje u mnie może raz na tydzień, z jednym wyjątkiem. Odkąd w T-Mobile weszła usługa VoLTE, to jakby się nasiliło. Wczoraj było apogeum, kiedy to niemal po każdym połączeniu, czy skorzystaniu z internetu wylogowywało mnie z sieci. Całe szczęście, że moim znakiem rozpoznawczym była znikająca ikona VoLTE. Chwilowo wyłączyłem w menu telefonu to i póki co od wczorajszego wieczora jest spokój. Niepokoi mnie jednak fakt pojawiania się takiego problemu. Nie piszmy tylko o wipe i softach wieloplikowych, bo praktycznie na każdym sofcie to się działo niezależnie czy było to samo wipe, czy też wieloplikowiec. Zawsze po świeżo zainstalowanym sofcie zdarzała się taka sytuacja na samym początku kilka razy i później był spokój, raz kiedyś świrowało, ale jak pisałem ostatnio się nasiliło. No zobaczymy jak będzie dalej po wyłączeniu VoLTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Snajpiq

Z doświadczenia wiem, że Motorola dobrze trzyma zasięg. Mieszkam w miejscu gdzie nie jest on najmocniejszy. Telefony marki Samsung mają z tym problem. Szwagierka miała S4, teraz ma A5 i na obydwu w domu brak zasięgu. Jak chodzi o nadajniki to mam w Play i zauważyłem, że na nadajniku Orange/T-Mobile (przynajmniej tym, który mam najbliżej) potrafią wystąpić z nim problemy. Objawia się to tym, że np. na dwóch kreskach 2G jestem niedostępny. Dla przykładu taki problem prawie wcale nie występuje na nadajniku sieci Plus. Testowane na kilku telefonach. Obecnie mam urządzenie marki Huawei Honor i ono również dobrze sobie radzi z łapaniem sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lipton73

Tylko bynajmniej w moim przypadku nie chodzi o slaby zasieg i ze go gubi. Zwyczajnie telefon wylogowuje sie z sieci bez wzgledu na sile sygnalu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi