Skocz do zawartości
Xperia T

Pierwsze wlączenie telefonu po cofnięciu się do KitKat, jak postępować, żeby się nie aktualizował ?t

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, jak dobrze pójdzie to w poniedziałek odbiorę tel Z3C po wgraniu Kit Kata.

Mam kilka pytań w związku z tym że nie podobały mi się pewne postępowania na androidzie 6.0.1

Przy pierwszym użyciu mimo iż nie chciałem automatycznych aktualizacji anie pomagać zbierać dane, generalnie to na nic się nie zgadzałem, to w ostatnim kroku zostałem poinformowany, że i tak dane będą włączane w celu aktualizacji, nie ma innej opcji jak kliknąć OK

Nie mam wykupionego pakietu danych i nie będę miał- tel na kartę, jedynie wi-fi i jakieś promocje na Święta czy po wygranej polskiej reprezentacji.

Odnośnie Kit Kat:

1. Czy przy pierwszym użyciu tel. należy wsadzić kartę sim, jeśli chcę aby tel z karty sim znalazły się na moim koncie google ?

- czy można przeprowadzić wszystkie kroki ustawień a sim wsadzić gdy wszystko będzie już cacy ? - muszę ją przyciąć i jak coś będzie nie tak to sim będzie uziemiony, 3lata temu gdy uruchamiałem Xperię-T na coś się nie zgodziłem i potem już nie było możliwości synchronizacji kontaktów- mowa o tych z karty sim czyli pona 200 nr tel. a nie adresach mail ;)

2. Czy mogę kliknąć że internet tylko przez wi-fi a potem będzie można go włączyć gdy będę miał jakiś pakiet ?

3.Czy tak jak w 6.0.1 gps będzie się sam włączał mimo że nie zgodziłem się na lokalizację przy pierwszym użyciu ?

4.Co zrobić- lub jaką aplikację odinstalować-wyłączyć, abo nie informowało mnie, albo co gorsza samo nie zaktualizowała androida powyżej 4.4.4 ?

5.Czy po podpięciu tel do kompa i uruchomienie przez program Sony- opcji napraw, wgra mi się od nowa KiKat czy najnowsza wersja androida czyli 6 ?

Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maczek

Naczytałeś się głupot, że 6.0 jest zły i teraz jesteś więźniem swoich fobii.

1.tak

2. tak

3.nie

4. aktualizacja oprogram.->ustawienia -> nie aktualizuj automatycznie.

5.zostanie wgrane najnowsze dostępne oprogramowanie.

Gdybyś miał jeszcze problem z włączeniem telefonu to podpowiadam...taki okrągły przycisk na prawym boku ( ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może się i naczytałem, ale po tym jak sam się na nim przejechałem, skoro zaznaczam że nie chcę lokalizacji to dlaczego GPS sam się włącza ?

Dlaczego ustawiam pin ekranu i powtarzam go , a potem nie mogę odblokować tel ? Pomyliłem pin tak ?Ten który mam od 2000 roku ?  Debil jest normalnie no nie ?

OK tylko że po 5 godzinach ten pin zaskoczył, ale tylko raz a potem tel znów uziemiony tak że musiałem przez google z pozycji PC go resetować.

Prawda jest taka że każdy następny android wkracza coraz bardziej w naszą nie tyle prywatność, ale co narzuca nam że ma być tak  jak on chcę.

To że coś jest starsze nie znaczy że złe, a nowsze nie zawsze jest lepsze, może jest bardziej modne, na topie, jedni temu ulegają inni nie..........

Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maczek

W 6, 6.0.1 masz możliwość włączenia/wyłączenia wszystkich uprawnień jakich ''wymaga'' dana aplikacja...także masz nad tą prywatnością jakąś tam kontrolę. Bateria działa nawet ciut lepiej niż w 5 czy 4.4...ale tutaj każdy ma swoją opinię. Osobiście jestem zadowolony z mm jak i baterii. Podstawą jest poświęcenie paru dłuższych chwil na konfigurację :) 3-3,5 dnia przy 6h ekranu...dla mnie bomba. W klawiaturze sony musisz niestety dokładnie celować paluchem, czasami zdarza się (przynajmniej u mnie), że ''łapie'' co innego niż chcę. Może i tu leżał twój problem. Nieważne. Czas który mogę  marnować już mi się skończył. Miłego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ale jak już wspomniałem pin potem zaskoczył, szybko chciałem wyłączyć tą opcję z pinem i znów mi zablokowała tel i pin nie działałem.

"Bawiłem" się kilka dni na 6 i nie znalazłem niczego na plus w porównaniu do 4.4, może dlatego że na tle, absolutnie nie gram na żadnej grze.

Tak czy się dzięki za poświęcony czas (zmarnowany)  i pomoc ;)

dodana zawartość

Skoro po podłączeniu do PC i uruchomienia opcji "napraw" wgra mi się najnowszy android, to czy jest możliwość po odebraniu tel z wgranym KK skopiować tą wersję androida na komp ?

Miałbym potem do wgrania gdyby coś się w przyszłości działo, czy nie ma takiej potrzeby i wystarczą ustawienia fabryczne ?Jednak wolałbym mieć KitKata w zapasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon mam na androidzie 6 i dziś co włączę internet to atakuje mnie taka informacja:

"Komunikat ze strony click.amazingmobi.com AKTUALIZACJA JEST WYMAGANA

Zaktualizuj swój Sony Xperia Z3 Compact di najnowszej wersji"

I nie da się się nic zrobić, tylko albo kliknąć OK, albo wyłączyć internet.

O co tu chodzi ?

I czy mogę usunąc aplikację : Android System WebView ?

Moim zdanie one jest zbyteczna, tak wnioskuję po komentarzach na jej temat, a tez ciągle chce się aktualizować>

Edytowane przez Xperia T

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ct65
    19 godzin temu, Xperia T napisał:

Android System WebView ?

Moim zdanie one jest zbyteczna, tak wnioskuję po komentarzach na jej temat, a tez ciągle chce się aktualizować>

Chwila szukania w google, cytat z inej strony:

WebView jest rozwijanym przez Google'a składnikiem Androida, który umożliwia aplikacjom zewnętrznych deweloperów renderowanie stron internetowych. Część androidowych przeglądarek (m.in. Chrome czy Firefox) wykorzystuje własne silniki, ale większość deweloperów z oczywistych względów sięga po gotowca.

Narzędzie to wykorzystywane jest zresztą nie tylko do tworzenia przeglądarek. Agregator newsów wyświetla stronę internetową z pełnym artykułem? Po uruchomieniu społecznościówki otwiera się przeglądarkowe okno logowania? W takich momentach najpewniej do akcji wkracza WebViev

Co do aktualizacji wejdź w ustawienia->informacje o telefonie->aktualizacja oprogramowania. Tam masz w prawym górnym rogu 3 kropki, kliknij na nie i wybierz ustawienia. Ustaw wszystko na wyłączone, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli skoro mam Chrome to jest ta apka niepotrzebna, ale mogę ją odinstalować?

Co do Twojej rady wyłączenia aktualizacji to zrobiłem to gdy miałem tel pierwszy raz w rękach, a teraz gdy chcę to zrobić to wejściu w aktualizacje mam komunikat jak w załączniku i nie można nic zrobić, nawet cofnąć się z ustawień, nie cierpię takiego przymuszania.

Przecież aktualizacje tak samo jak często wnoszą coś dobrego,  równie często coś psują.

Szukałem ale bez skutku, może jest wątek w którym jest lista aplikacji które można wywalić, a które trzeba aktualizować w XZ3 compact ?

Spoiler

Screenshot_20170226-193056.png

Edytowane przez krzychy
    Proszę stosować się do regulaminu i grafiki oraz zdjęcia umieszczać w spoiler tag. http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdjęciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maczek

Czytanie ze ZROZUMIENIEM się kłania. Komunikat dotyczy programu ''aktualizacja oprogramowania''...a nie samego oprogramowania telefonu. Naciśnij śmiało aktualizuj a później wylącz program ''aktualizacja oprogramowania'' ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, zrobiłem, ale ciągla na chama aktualizuje mi się What's New, czy mogę to całkiem odinstalować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi