Skocz do zawartości
adi1312

rozwiązany Telefon resetuje się po włożeniu do kieszeni, po ściśnięciu ramki telefonu nad przyciskiem power ekran się wyłącza.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. Posiadam wysłużonego już Galaxy S5, rozwalony był już ze 3 razy. 2 razy wymiana szybki raz lcd. Otóż ostatni rok wszytko działało super aż upadł mi z małego taboretu. Oczywiście nic z ekranem się nie stało ani ryski nie przybyło a jednak coś się zmieniło. Ilekroć wkładam telefon do kieszeni wyjmuję go zresetowanego. 

Po krótkim czasie zauważyłem że gdy ścisnę ramkę telefonu nad przyciskiem power, ekran się momentalnie wyłącza lecz telefon dalej działa, mogę nawet odbierać połączenia (na ślepo).

Z tego co mi wiadomo właśnie w tych okolicach taśma od lcd łączy się z płytą główną. Co może być przyczyną, miał ktoś podobną sytuację.

Chętnie rozebrał bym telefon ale nie wiem czy podołam.

Edytowane przez adi1312
    Doprecyzowanie nazwy wątku, nazwa powinna być krótkim streszczeniem pierwszego postu, proszę o tym pamiętać. [4.3]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

Maja mama by Ci to zrobiła tazki zart dz sie  da:)

odklej tylko wyś podgrzewając suszarka-opalarką i wpychając kartę np do gry. tylko  badz carefull

przyda się do tego takie przylepiec próżniowy jak w serwisach maja grosze kosztuje na allgro

Edytowane przez dekadan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widziałem kilka poradników na yt. Opalara, kostka z gitary i jazda. Martwi mnie jedynie co tam nie łączy :/ Bo jak jakieś styki to nic nie poradzę na to. Zaniose do serwisu to znając życie powiedzą mi lcd 500 zł poproszę od Pana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

Nic z tych rzeczy. Najpierw prosisz o ekspertyzę

jeśli już wyczarują swoje magie to powiesz jak wys do wymiany skoro działa? Wina leży po stronie taśm na 80% powinienem takowe mieć

dodana zawartość

500 za wys? 150 sama szyba i masz fabrykę tylko murza się znać na tym kilka w pl serwis jest takich(chcialem zaznaczyc typowo fachowych z calym osprzetem np w oswiecimiu kolo robił jabłko s6 i po złożeniu stawiał flachę jak czegoś się dopatrzę.

A jak głupi nie wiedzieć. bp w innym serwisie powiedziano mi ze te wszelkie szybki i części zamianie do s5 to bzdura tego się nie rozkleja sraty taty tylko fabrycznie z

zgrzane ma prawo działać. co cóż

Dodana zawartość:

Takie malutkie serwisy proponuja odrazy cały wyświetlacz bo nie maja sprzętu żeby odciąć drutem chba wolframowym dotyku od wyświetlacza.

Ida ma ;łatwiznę i proponują całość bo skleić szybkie i wys to tez trzeba umieć i mieć sprzęt lampa UV kyóra utwardzi klej, sam klejLOCA w innych OCA itp....czekaj zerknę co mam

dodana zawartość

idę na klopa ale taśmy wymienisz sam tylko  o zatrzaskach nie zapomnij zw

dodana zawartość

Jestem pisze z fona boklawa to caly dom budze sama tasma lcd 100trza ldac. Co nie znaczy ze problem nlzniknie. M9ze odp jest gniazdo usd? To tez tasma do ktorej sldoloczona sa rozne komponenty a mowiles ze jak w tych okolicach scisniesz t9 fon dziela?

dodana zawartość

sam szybę wy,ieniles?

Edytowane przez dekadan
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile taka taśma może kosztować i trudno z jej wymianą? Dał bym radę sam to robić czy trzeba specjalistycznych narzędzi?  

Szybkę wymieniłem za ok.  150 zł 

A kompletny wyśw. mnie wyszedł ok 400zl 

Edytowane przez adi1312

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak naciskam na ekran w miejscu gdzie jest gniazdo nie dzieje się kompletnie nic jaja sie dzieją jak telefonem lekko o coś stuknę albo ścisnę ramkę telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

Mistrzu ale sam szybe wymieniales? jak ? za pomoca kleju LOCA OCA czy poprostu tasma?

dodana zawartość

eeee

ale jaka tasmaó

dodana zawartość

wymieniles szybe sam?

dodana zawartość

ale tasma rto jest /ciach/

trzeba 

cisnieniowo ja nakladac co by bombli nie bylo tak to sie robi profesjonalnie

dodana zawartość

chcheszz mies to doporzadku to tak

mozemy sie zgrac bo sam tez wymieniam\

Edytowane przez Muszczu
    Słownictwo użytkownika + usuwam duble.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybkę i LCD miałem wymieniane dawno temu już i było to robione w jakieś firmie.  Było to robione na kleju przy użyciu profesjonalnego sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adi1312 jak nie czujesz się na siłach to nie ryzykuj.Oddaj do serwisu gdzie zrobią to jak należy i tel.będzie dalej wodoszczelny.

@dekadan pisz ze zrozumieniem...

dodana zawartość

Prawdopodobnie taśma nie łączy,ale to będziesz wiedział po rozebraniu.Sprawdź na alledrogo jakie są ceny podejrzewam,że cena taśmy nie jest jakaś wygórowana.

dodana zawartość

Edytowane przez glock_oo
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dekadan

wyświetlacz masz razem z taśma szukaj pękniętego ja kupuje drut i wszystko co ptrzeba i zrobie dwa za jednym pierdnieciem

Edytowane przez Fenek
    Na forum nie piszemy Caps Lockiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi