Skocz do zawartości
criav

Failed to mount... + brak możliwości wgrania softu

Rekomendowane odpowiedzi

criav

Witam. Mam problem z moim "staruszkiem", Notem 2. Posiadam oryginalny soft 4.4.2, nigdy nie zmieniany (poza automatycznymi update'ami), telefon nigdy nie rootowany, generalnie unikałem tego typu modyfikacji. Dziś zastałem telefon wyłączony, próba włączenia kończy się przejściem na ekran z logo, po czym telefon staje. Po wejściu w Recovery mam prawdziwe czerwone morze komunikatów błędów, większość to "E:failed to mount..." (i tutaj do wyboru do koloru: /cache, /data, /system), "E:Can't mount", "E:Can't open" itd. itp.. Google odpowiedział - spróbuj wyczyścić cache - nie pomogło.

Uznałem, że spróbuję Factory reset poprzez Recovery - "E:format_volume failed".

No to uznałem, że tonący brzytwy się chwyta. Z Samsung Mobile ściągnąłem ROM na Polskę (Play) - N7100XXUFOB1_N7100PRTFOB1_PRT (jednoplikowiec). Spróbowałem wgrać go ODINem - FAIL na aktualizacji pamięci NAND.

Czy telefon się ubił (podejrzewam, że padła płyta i pamięć?), czy coś można jeszcze z nim zrobić? Gwarancja jest już dawno "po ptokach", więc mogę próbować do woli, bez większych obaw o bricka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@criav

Prawdopodobnie padła pamięć eMMC w telefonie.

Spróbuj jeszcze wgrać soft 4 plikowy z PIT. Wątpię jednak żeby to coś dało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
criav

Dzięki za radę, @bladeno1! Mam tylko pytanie laika - skąd mogę wziąć 4-plikowy soft? Albo po czym poznać, że jest on 4-plikowy (zanim się go ściągnie)? Pobieram obecnie soft "N7100XXUFNL1_N7100PLSFNL1_PLS", również z Samsung Mobile, ale nie mam kompletnie pojęcia, czy będzie on 1-plikowy czy więcej. Tak jak mówiłem nigdy nie bawiłem się w rootowanie, zmiany softu itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@criav

Jak sama nazwa mówi to rom 1 plikowy składa się z jednego pliku, który wrzucasz w pole AP w Odinie. W tym pliku jest już zawarte wszystko, tzn Modem, Bootloader itd. Natomiast soft 4 plikowy, jest to ten sam rom tylko w postaci 4 plików. Zamiast jednego są cztery: AP (starsze wersje PDA), BL (Bootloader), CP (Modem) oraz CSC. Soft 4 plikowy pobierzesz za pomocą programu Samfirm.

Żeby pobrać soft 4 plikowy musisz w SamFirm zaznaczyć opcje "Binary Nature". Zaznacz również "Decrypt automatically". Patrz screenshot:

Spoiler

Przechwytywanie.PNG

Po ściągnięciu rozpakuj archiwum. Będą tam 4 pliki i wszystkie wrzucasz w odpowiednie dla nich miejsca w Odinie. Dodatkowo robisz kopię pliku CSC. Zmieniasz rozszerzenie kopii CSC na .rar. Powstaje archiwum ktore wypakowywujesz. W środku będzie plik PIT. Wrzucasz go w okienko PIT w Odinie. Musi być zaznaczona dla PIT opcja Re-partition w Odinie! Flashujesz razem 4 pliki romu + PIT.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@criav posty od 33:

Zajrzyj tez tu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
criav

@bladeno1

A więc tak... Ściągnąłem 4-plikowca GT-N7100_XEO_1_20141230101650_kc2qa8f8ed_fac przez SamFirm. Wykonałem wszystkie kroki zgodnie z tym, co napisałeś:

Spoiler

2016-11-22%2018_37_10-Odin3%20v3.10.png

2016-11-22%2018_37_51-Odin3%20v3.10.png

I niestety mam błąd:

<ID:0/003> Added!!
<ID:0/003> Odin engine v(ID:3.1005)..
<ID:0/003> File analysis..
<ID:0/003> SetupConnection..
<ID:0/003> Initialzation..
<ID:0/003> Set PIT file..
<ID:0/003> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/003> FAIL!
<ID:0/003> 
<ID:0/003> Re-Partition operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Spoiler

2016-11-22%2018_38_34-Odin3%20v3.10.png

Trup?

@the_naturat_com

Jeśli chodzi o pierwszy link to objawy faktycznie niemal identyczne, z tymże u mnie od razu ODIN się wywala, nie wchodzi w ogóle w mapowanie PIT. Drugi topic niestety się urywa i w sumie nie wiadomo czy autor rozwiązał problem.

Rozumiem, że z Twojego punktu widzenia moje objawy również oznaczają zgon flasha?

Edytowane przez criav
Odpowiedź na nowy post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@criav

Niestety tak kolego. Skoro wgranie romu ratunkowego nie pomogło to nic już nie zrobisz.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
criav

@bladeno1

Tak podejrzewałem... No nic, trudno, nic nie trwa wiecznie, zwłaszcza przy obecnym cyklu życia smartfonów, które wychodzą rok do roku nowe. Piękne dzięki za pomoc, bardzo się przydała, żeby chociaż wykluczyć ewentualne możliwości naprawy (wyłączając oczywiście wymianę hardware'u).

Na pocieszenie - czy jest jakiś szacunkowy zakres kwotowy, który mógłbym dostać za tego Nota przy sprzedaży na części? Orientujesz się może w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bladeno1

@criav

Niestety nie posiadam takich informacji kolego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
criav

@bladeno1

Rozumiem, dzięki. A gdybym jednak chciał coś z tym Notem zrobić - wystarczy że kupię działającą płytę główną i ją wymienię? Widzę na Allegro, że wcale nie są one takie drogie jak mi się wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi