Skocz do zawartości
MRx.

info UNBRICK p8 lite

Rekomendowane odpowiedzi

MRx.

To tak jak w temacie opisze najbardziej jak umiem i zrozumiale tak aby każdy zrozumiał ;)

WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ

METODA 1 (najskuteczniejsza moim zdaniem ;) ) 

Co potrzebne : 

SYSTEM 6,0  POBIERZ

Spoiler

INFORMACJE:

Urządzenie: Huawei P8 Lite (Dual-Sim)

Model: ALE-L21

Android: 6.0 Marshmallow

EMUI: 4.0

Firmware: B560

Build: ALE-L21C432B560

Region: Europa

Kraj: Polska

Status: Oficjalny, stabilny

Typ: Pełny obraz systemu 

Data wydania: 10.05.2016

Nazwa pliku: Huawei P8 Lite Firmware(ALE-L21, Andriod 6.0, EMUI4.0, C432B560, Poland, Channel-Others)

Instrukcja :

1. Pobieramy plik SYSTEM 6.0 
    2. w tym pliku znajduje się folder DLOAD
    3. ten folder wrzucamy do telefonu a najlepiej na SD 
    4. telefon podłączamy pod USB w komputerze 
    5. w telefonie trzymamy przycisk POWER 
    6. gdy telefon się wyłączy to musimy od nowa klikną przycisk POWER i odrazu po tym wcisnąć przycisk GŁOŚNOŚCI -  i +
    7. Telefon powinien się ożywić i wejść w systemowe reconvery instalowania systemu 
    8.  telefon zainstaluje system i dopali telefon 
    9. koniec :)

METODA 2

Co potrzebne : 

System STOCK (do pobrania taki jak wam się podoba ) 

Program ADB  POBIERZ

Program Huawei Update Extractor POBIERZ

ODBLOKOWANY BOOTLOADER W TELEFONIE   CHYBA :D 

Instrukcja :

Instalowanie ADB 

Spoiler

1. Włącz "Debugowanie USB" w Ustawienia/Opcje programistyczne
    2. Jeśli nie masz Opcji programistycznych, wejdź w Ustawienia/ Informacje o telefonie i kliknij kilka razy w nazwę kompilacji. Tryb programisty aktywuje się.
    3. Podłącz telefon do komputera
    4. Uruchom plik "adb driver install.exe"
    5. Odśwież listę 
    6. Jeśli pojawiło się urządzenie Hłałej - zainstaluj sterowniki
    7. Uruchom plik "adb install.bat"
    8. Potwierdź chęć instalacji, 3x "Y"
    9. Enjoy! :thumbup: (na dysku C: utworzył się folder adb z potrzebnymi plikami) 

Pobieramy system na nasz telefon ( gdzieś tam polecany był  B170 )

1. Cały system to plik  UPDATE.APP 
    2. Odpalamy program Huawei Update Extractor 
    3. Teraz musimy załadować plik naszego systemu 
    4. gdy wczytają się pliki zawarte w systemie to szukamy BOOT.img  , RECOVERY.img  , SYSTEM.img 
    5. Te pliki zaznaczamy (trzymając CTRL i zaznaczając je )  i je wyodrębniamy ( prawy przycisk myszy i wybieramy EXTRACT SELECTED ) i wybieramy sobie folder w którym mamy zainstalowane ADB 
    6. Teraz wyłączamy telefon przyciskiem POWER 
    7. Włączamy go przyciskiem POWER i trzymamy przycisk GŁOŚNOŚCI -
    8. Podpinamy USB pod komputer i pod telefon 
    9. Przechodzimy do folderu gdzie mamy zainstalowane ADB i tam trzymając SHIFT klikamy prawy przycisk myszy i pojawi nam się w opcjach które się wyświetlą "uruchom wiersz poleceń w tym folderze" więc to wybieramy 
    10. Wpisujemy : fastboot erase cache
    11. Wpisujemy : fastboot flash boot boot.img
    12. Wpisujemy : fastboot flash recovery recovery.img
    13. Wpisujemy : fastboot flash system.img 
    14. Uruchom telefon ponownie 
    15. Gdy dalej masz czarny ekran to trzeba jeszcze Przycisk + i POWER i w RECOVERY factory reset :)
    16. A  gdy to nie pomaga to trzeba inną metodą 
    Edytowane przez MRx.
    • Lubię to! 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MRx. piwo na zachętę  :-) ale słabo.

Zaznacz ze dziala tylko na stockowym recovery i nie bierzesz za nic odpowiedzialności. Dodatkowo info ze metoda tylko dla telefonów z softem bez brandu.

Poza tym bricki robia sie raczej poprzez sflaszowanie nieodpowiedniej wersji modu. Czy to softu czy to jakiegos dodatku. Dodatkowo to sie robi w TWRP.

Jest kilka mozliwosci odceglenia telefonu i  wiele  zależy  od  różnych  czynności  wykonanych  przy ucegleniu.

Ty  podałeś 1 z  nich  :-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MRx.

no właśnie nie do końca tak jak ty mówisz bo mam a raczej miałem brand na plej i odblokowałem bl , wgrałem reconvery TWRP a na wgrywaniu rota system się zawiesił na logo wiec tak kombinowałem i pobrałem system stock bez brand i wgrałem go tak jak opisałem i zaskoczyło ;) robiłem tak 3 razy z rożnych powodów i zawsze działało 

wiem że są 3 metody jeszcze jedną opisze w tym wątku ;) lecz ta jest skuteczna a tamte to średnio bym powiedział 

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MRx. no spoko. 

Jest jeszcze jedna rzecz  :-) I Ty to ogarnłeś.

Zastanawialiśmy sie, nie raz, czy na branda można wgrać niebranda. Okazuje sie że można co potwierdziles postem wyżej. Trzeba mieć tylko odblokowany bootloader.

Opisz wszystkie. Napisz do admina aby przypiął i bedziemy mieli do czego odsyłać :-)

Co do najskuteczniejszej metody to sie jednak nie zgodzę  :-)

Najlepsza jest po kablu, z odblokowanym bootloaderem. 

dodana zawartość

Nie RECONVERY tylko RECOVERY czyli odzysk, odzyskiwanie  :-)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MRx.

powiem ci że ja miałem odblokowany bl ale 100% nie jestem pewien czy faktycznie go trzeba by instalować tą metodą ;D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@MRx.

Dodaj jeszcze cust.img w drugiej metodzie. Nie zawsze jest potrzebne ale nie zaszkodzi :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam P8lite, który dostałem od kobiety. Bez pudełka. Zalała go i prosiła by naprawić. Pudełka nie dostanę z IMEI bo go wygrała w konkursie supermarketu gdzie pracuje. Telefon po zalaniu ale wygląda na to, że po wysuszeniu zachowuje się na tyle dobrze, że można spróbować go uratować. Po włączeniu ładowarki mruga czerwona ledka i na chwile zaświeca się na ekranie rysunek ładowanego akumulatora. Wyciągłem ten akumulator i naładowałem na zasilaczu labolatoryjnym. Po włożeniu fon uruchamia się i staje na napisie bottowania. Mogę wejść do fastboota. I właśnie, co mogę zrobić?  Mogę wgrać soft z karty SD na którą wrzucę folder dload?

EDIT: Wiem że mogłem wejśc do tego białego ekranu fastboota. Ale nie wiedziałem co dalej i telefon odłożyłem na lepsze czasy. Teraz po podłączeniu do ładowarki zaświeca się czerona ikona ładowania (w kółku), gaśnie, zaświeca się logo HUAWEI i ich grafika - czerwona rozteka czy jakoś tak, pod spodem napis Android , ekran gaśnie, znów w kółku ikona ładowania, gąsnie, i znów logo firmy. I tak wkoło. Złapał bootlapa? Chyba po zalaniu zgubił soft. Tak to przynajmniej wygląda. 

Co mogę zrobić na nie odblokowanym fonie? 

Edytowane przez przem188

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dominoj97

@przem188

Na zablokowanym nic nie zrobisz w fastboot to raz. Możesz tam flashować obrazy .img ale tylko na odblokowanym. Instalacja stocka z dload idzie przez stockowe recovery i uruchamiasz ją wszystkimi trzema przyciskami.

To nie jest bootloop. Ani telefon nie mógł zgubić systemu z powodu zalania. To jest usterka sprzętowa a nie problem z softem. Prawie na pewno padła bateria i znając życie coś jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam p8 lite z play'a zalapalem softbrica chcialem wybudzic tel a on wyl.  Wiec wlaczylem i juz tylko petla logo huwaei lekka wibracja i tak w kolko wykonywalem obie metody wspomne ze pol roku przed brickiem wgrywalem system 6.0 i bylo ok pewnie gwarancji juz nie mam jak to widzicie nie wiem robie cos zle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, może znajdzie się ktoś kto rozwiąże moj problem z P8 lite. Mianowicie telefon resetuje się po włączeniu. Wygląda to tak. 

http://www.dailymotion.com/video/x67f3fh

Factory reset itp nie pomaga. Wrzuciłem softa 6.0 także bez rezultatu. hard reset tez nie działa. Bootloader zablokowany. Bede wdzięczny jezeli ktos posiada jakies rozwiazanie.

Ps."Specjalista" z lokalnego serwisu powiedział ze bateria jest kopnięta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi