Skocz do zawartości
mobopx

Mate 9 - szkło / folia na ekran

Rekomendowane odpowiedzi

wazne, ze folia a nie szklo 
w sobote z braku laku zakladam flexibleglass od 3mk

I co założyła świata tego flexibleglass? Jak wrażenia? Pokrywa cały ekran?

Wysłane z mojego

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
masi0

Nie, nie porywa, jest po 0,5mm z każdej ale nie jest to zbyt widoczne. Niestety innej alternatywy brak. Dość sporo się palcuje

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Peanut

Mój kot rozwalił mi oryginalną folię na Mate 9 i chcę kupić szkło hartowane. Korzystał ktoś z tego - http://allegro.pl/szklo-na-caly-ekran-do-huawei-mate-9-hs-glass-full-i6694648657.html może w jakimś innym modelu telefonu?

Lepiej wziąć samo szkło czy cały przedni cover? Sprawdza się to?

Edytowane przez Peanut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem folie polimerową benska. I teraz żałuję że zdjalem fabryczna folie bo z tą są od samego początku problemy.
Te same dolegliwości co w MK3. Niby folia przylega ale jak się przypadkowo w kieszeni zadrze to od razu oechodxi.
50 zł i marny zakup. Nie polecam nikomu.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wyglada szklo diamond glass+ polskiej firmy elsidi

Nałożone zgodnie z instrukcją:

Najpierw wstępnie przykładamy szkło na środek, dokładnie na środek ekranu i tu nie ma wyjątków. Przyklejamy nalepki które pozycjonują szkło do ekranu (zdjecie, prawy dolny róg opakowania, ja dodatkowo nakleiłem żółtą taśmę by w razie czego nie dotykać szkła po bokach ręką), czyścimy go dołączoną ściereczką z alkoholem (ważna czynność) wycieramy na sucho odklejamy warstwę ochronną, czyli tą pod szkłem i naklejamy szkło które jest wstępnie wyśrodkowane za pomocą naklejek, jak na razie nie odkleja się, zakrywa cały wyświetlacz, brak smużenia, odblasków po bokach.

Jeszcze jedno, pozwólcie żeby szkło samo się nakleiło na ekran, nie dociskajcie go, dopiero gdy się wstępnie "przyssie" rozmasujcie delikatnie pozostałe miejsca, u mnie szkło chyciło praktycznie bez dociskania na całej szerokości, boków nawet nie musiałem dociskać gdyż od razu się przykleiły

Szkła nie odrywamy! Dostał się paproch? Trudno, kup nowe ?

Nie, nie jestem producentem ale jak na razie jestem mega zadowolony szkło podobno 9H, nie palcuje się jak folia, nie przebarwia ekranu, pokrywa 99.998% wyświetlacza ? i jest obłe po bokach.

Acha, może to znów moja fanaberia ale szkło naklejałem po prysznicu, w pomieszczeniu ogdzie było wilgotno i bez kurzu

Zdjęcia użyczył dziadek mate7 ?

Spoiler

IMG_20170311_112938.jpg

IMG_20170311_083913.jpg

IMG_20170311_090134.jpg

IMG_20170311_083922.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ładnie to wygląda :) czy mógłbym prosić linka do aukcji z takim szkłem? Niestety mogę znaleźć na allegro.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też nie znalazłem go na allegro, nie wiem czy mogę robić reklamę ale kupiłem go w Krakowie sklepie atelkom ,gość mówił mi że dla nich produkują te szkła ale jaka jest prawda nie wiem. Na opakowaniu jest jeszcze adres strony www.diamondscreen.pl

Która nie działa ⛔️

Ogólnie wszystko w sprawach szyb do mate9 zależy od kleju, jeśli silikonowej warstwy jest sporo to lepiej odkryje ekran, myślę też że ekran ekranowi nie równy i w procesie produkcji różne partie mogą mieć mikroskopijne różnice w budowie, tak jak w moim starym mate 7 gdzie bąbel z okolic głośnika uciskałem i rozmasowywałem kilka dni zanim znikł

Edytowane przez gahu777
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem do nich maila, może uda mi się u nich kupić takie szkło. Miałem już 3 szkła. Dwa nie przylegały dobrze przy krawędziach a jedno od 3 Mk było moim zdaniem za cienkie i nie pokrywało dobrze całego wyświetlacza. To od Diamond Screen wygląda i pasuje super. Dziękuję bardzo za informację :)

dodana zawartość

Dla wszystkich którzy mają problem z nie przylegającym szkłem na krawędziach ekranu mam ciekawe chociaż trochę kontrowersyjne rozwiązanie :P Aby pozbyć się tego problemy należy posmarować krawędzie ekranu olejem lub oliwą z oliwek i wmasowywać ją palcami lub chusteczką higieniczną. W ten sposób pozbędziemy się tego problemu. Najważniejsze w tym jest to, że ten sposób działa. Jest z tym trochę zabawy ale efekt jest super. Dzisiaj sam wypróbowałem też sposób i jestem bardzo zadowolony z efektu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

21nikooo21 daj znać czy Ci odpisali i czy kupiłeś?

Edytowane przez samson09

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem maila do firmy elisdi, jest możliwość zamówienia u nich tego szkła :) Załączę maila jakiego od nich dostałem, tam jest wszytko wyjaśnione. 

Spoiler

Screenshot_20170315-104204.png

Edytowane przez mobopx
Dodaję spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi