Skocz do zawartości
Schouilette

Lenovo A806 - stałe restarty urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka dni temu telefon zaczął mi się wyłączać i resetować(do momentu logo lenovo i znowu od początku) wydawało mi się że to wina ROM'u więc zainstalowałem cleanOS,MiUi7,MiUi6,nic to nie zmieniło.Gdy telefon jest podłączony do ładowarki to działa normalnie i nic mu nie jest. wymieniłem w nim baterie ale problem dalej nie ustąpił.na nowej baterii wgrałem mu znowu nowy Rom i nic to nie zmienia. wszystko zaczęło się gdy raz sam się wyłączył, było to kilka miesięcy temu,następnie zdarzało mu się wyłączyć np 1 na tydzień lub dwa tygodnie.

Co mogę zrobić? da się jeszcze odratować ten telefon? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Schouilette

A pod obciążeniem próbowałeś ? Np ściąganie + granie + muzyka w tle. Czy te restarty są randomowe ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie nie włącza się gdy nie jest podpięty do ładowarki, tylko cały czas sie resetuje (logo lenovo i cleanOS zapętlone w nieskończoność)

Gdy zacznie się resetować to aby tą pętle przerwać musze wyciągnąć baterie

Będąc podpiętym do ładowarki można normalnie grac/słuchać muzyki/przeglądać YT FB Insta)

Pierwszy restart był gdy tel nagrzał się trochę od grania w Rayman Adventures

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Objawy baterii :) Ładuje się normalnie ? Schodzi z niej prąd też normalnie ? Ile jest % po np 5 ciągłych restartach ? Styki czyszczone ? Upadki poważniejsze były ? Ile telefon ma miesięcy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

telefon ma dokładnie rok i 20 dni,baterie kupiłem nową(wczoraj dostałem),kilka razy upadł ale problemy zaczęły się bez upadku.

dzisiaj jeszcze rano będąc podłączonym do ładowarki działał normalnie, 2h ładowałem go gdy był wyłączony i obecnie nie mogę już nawet przy ładowarce włączyć go bo wyskakuje mi tylko logo lenovo(choć skrócił się czas wyskakiwania loga bo teraz średnio co 2sec awczesniej to ok 10s), Gdy wejdę w TWR recorvery to mogę tam siedzieć i się nie wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłeś full wipe przed wgraniem romu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wipe Cache,Data,Davik data

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób wipe wszystkiego oprócz karty SD na której będziesz miał rom do ponownego wgrania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyczyściłem wszystko>wgrałem CleanOs 0.3> dalej to samo

Edit. na baterii normalnie przeglądam TWR recorvery, ale nie widzi karty SD

Edytowane przez Schouilette
rozwój sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za TWRP ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi